Ostatnie 10 sekund

The last 10 seconds
sensacja
Gośka

Inne wydania

Sean Egan jest tajnym agentem. Pragnąc pomścić śmierć brata i wiedząc, że nie uzyska oficjalnej zgody na operację, postanawia działać na własną rękę i zinfiltrować szajkę sprawców zabójstwa. Dociera do nich po kilku miesiącach krążenia po obrzeżach londyńskiego świata przestępczego. Bandyci, którzy przyjęli zlecenie na porwanie pewnej osoby, są skłonni wziąć go do pomocy, ale najpierw musi się wykazać. Chcąc zdobyć dowody przeciwko nim, Sean dokonuje nielegalnego zakupu broni, a potem wbrew sobie staje się uczestnikiem porwania. Dopiero w drodze na robotę dowiaduje się, że chodzi o uprowadzenie Andrew Kenta, seryjnego zabójcy i gwałciciela. Tina Boyd jest komisarzem policji. Prowadzi śledztwo w sprawie Nocnego Upiora, jak nazwano grasującego w Londynie seryjnego zabójcę i gwałciciela. Doprowadza do jego aresztowania. Kent twierdzi, że jest niewinny, choć w jego mieszkaniu znaleziono narzędzie zbrodni i laptop ze sfilmowanymi scenami morderstw. Ma alibi na czas śmierci jednej z kobiet, Roisin, którą policja uznała za ofiarę Upiora. W areszcie dostaje gwałtownych torsji. Mówi Tinie, że ktoś go wrabia i że wszystko jej powie, gdy tylko trafi do szpitala, ale w drodze zostaje uprowadzony. Tina zaczyna przyglądać się szczegółom sprawy.

źródło opisu: Albatros, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1124,16...»

Anika | 2013-11-26
Przeczytana: 12 listopada 2013

Całkiem dobra, typowo rozrywkowa sensacja. Fabuła ciekawa, akcja toczy się szybko, para głównych bohaterów sympatyczna. Przyjemnie się czyta.

Marczewek | 2013-12-09

Albatros bez krępacji każdą kolejną książkę Kernicka wabi Cobenem, i jak widać to się musi sprzedawać, skoro zapowiadane są kolejne książki. Właściwie to autora można nazwać brytyjskim Harlanem Cobenem.

Kernick stosuje podobny zabieg jaki Coben w swoich książkach, bomba na początek, a potem akcja za akcją.
Jest jeszcze jeden łącznik, nie wiem kto go od kogo skopiował.
I Coben i Kernick w swoich książkach powtarzają postać epizodyczną. U Cobena jest nią Loren Muse, policjantka pojawiająca się w wielu książkach.
Natomiast u Kernicka jest nią Tina Boyd, również policjanta, która ma bardziej rozbudowany wątek, i jest jakby drugą główną postacią.

W książce jak już wspomniałem, mamy dwie równorzędne pierwszoplanowe postacie. Tina Boyd, po odejściu z SOCA zatrudnia się w miejskim komisariacie. Właśnie uczestniczy w śledztwie mającym na celu schwytanie Nocnego Upiora, seryjnego mordercy.
Sean Egan jest tajnym agentem, właśnie prowadzi prywatne śledztwo mające na celu schwytanie mordercy...

Joanna JJ | 2016-05-30
Na półkach: 2016
Przeczytana: 29 maja 2016

Całkiem niezła książka, szybko się czytało, akcja wciągająca.... mogę polecić :)

Anna-mojeksiążki | 2013-04-03
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: kwiecień 2013

Zawsze chętnie sięgam po książki Albatrosa z charakterystycznymi białymi grzbietami. Na moich regałach zajmują kilka półek, posiadam zarówno sensacyjne, jak i książki obyczajowe.

Tym razem sięgnęłam po pozycję mistrza w budowaniu napięcia, Simona Kernicka, brytyjskiego pisarza powieści kryminalnych i sensacyjnych.
W Polsce można znaleźć kilka powieści jego autorstwa –„Ścigany”, „Cel”, „Osaczony” czy „Termin”, wydanych przez Wydawnictwo Albatros.

„Ostatnie 10 sekund” to świetna powieść sensacyjno-kryminalna, która trzyma w napięciu i intryguje od pierwszych stron.
W Londynie grasuje Nocny Upiór, seryjny zabójca i gwałciciel, który ma na swoim sumieniu pięć kobiet. Policja analizuje ślady i informacje, by w końcu ująć podejrzanego o zbrodnie, Andrew Kenta, montera alarmów. W akcji ujęcia Kenta uczestniczy komisarz policji Tina Boyd. Kobieta wraca do pracy po akcji, w której została postrzelona. Noga jeszcze jej dokucza, a swoje smutki i frustracje kobieta topi w alkoholu....

| 2013-06-02
Przeczytana: 31 maja 2013

Dość szybko się czyta, akcja wartka, dużo się dzieje. Zakończenie dość ciekawe. Tylko rozwiązanie jest zbyt nieprawdopodobne.

Agata | 2014-04-18
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Typowy, dobry kryminał. Trochę w stylu Cobena, ale jednak podobało mi się. Były zwroty akcji, było ciekawe zakończenie. Polecam.

paluch1985 | 2016-02-28

Jedna z lepszych książek jakie ostatnio czytałem szybka wartka akcja duzo sie dzieje nie ma przestojów nie ma meczenia czytelnika długimi opisami bardzo dobra pozycja dla fanów gatunku

Przemysław Czapski | 2013-06-08
Przeczytana: 01 czerwca 2013

Całkiem niezły thriller sensacyjny. Bez rewelacji , ale fajnie się czyta.

dziewczynka5 | 2017-04-08

ogólnie fajnie się czyta i przyjemna na wieczór, ale niektóre wydarzenia wydają się pisane bez większego pomysłu. zakończenie też nie powala. jeśli już sięgasz po twórczość kernicka zacznij od innej książki

lupus | 2017-10-05
Przeczytana: 2015 rok