Renata 
status: Czytelnik, dodał: 2 książki, ostatnio widziany 4 godziny temu
Teraz czytam
  • Rozwiązła
    Rozwiązła
    Autor:
    Dobiegająca czterdziestki Zofia Rogala, pracująca w filmie i reklamie wizażystka, atrakcyjna kobieta „po przejściach", nawiązuje romans z młodszym o osiemnaście lat Adamem Zarembą, studentem wars...
    czytelników: 8 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-02-19 09:16:48
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-02-18 12:35:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Suder (tom 3)

Podobno mężczyznę poznaje się po tym jak kończy a nie jak zaczyna. Niezbyt to mądre ale ktoś tak powiedział. Myślę, że dobrego pisarza można poznać po tym jak zaczyna i jak kończy. Stelar dobrze zaczyna ale z końcówkami jest różnie. Dobra, wciągająca fabuła i zmyślnie ułożona intryga budująca miejscami napięcie. Bohaterowie zarysowani wyraźnie, niektórych się lubi innych niekoniecznie. Jednak... Podobno mężczyznę poznaje się po tym jak kończy a nie jak zaczyna. Niezbyt to mądre ale ktoś tak powiedział. Myślę, że dobrego pisarza można poznać po tym jak zaczyna i jak kończy. Stelar dobrze zaczyna ale z końcówkami jest różnie. Dobra, wciągająca fabuła i zmyślnie ułożona intryga budująca miejscami napięcie. Bohaterowie zarysowani wyraźnie, niektórych się lubi innych niekoniecznie. Jednak zakończenie znów przegadane. Autor powinien wiedzieć, że czytelnik coś tam się domyśla, coś sobie wyobraża i niekoniecznie wszystko na koniec tak trzeba łopatologicznie wyjaśniać. Czasami też pewne elementy mogą zostać niedopowiedziane. Koniec książki, który przynosi rozwiązanie i wyjaśnienie zagadki jest najzwyczajniej w świecie przegadany. Szkoda bo początek był dobry a środek przykuwający uwagę.

pokaż więcej

 
2019-02-15 14:52:23
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Jeździec miedziany (tom 1)
 
2019-02-09 10:44:23
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Chwilę leżała na półce nim po nią siegnęłam. Istniała obawa, że książka będzie zbyt osobista, zbyt intymnie zaglądająca w obcą rodzinę. W koncu trafia do kolumny: przeczytane i co? Piękna książka o matce. Jeżeli Wicha chciał napisać coś dobrego o osobie, którą kochał - udało mu się. Przeczytałam i chetnie bym poznała jego matkę. Nie znałam a mam przeświadczenie, że była dobrą i zwyczajnie... Chwilę leżała na półce nim po nią siegnęłam. Istniała obawa, że książka będzie zbyt osobista, zbyt intymnie zaglądająca w obcą rodzinę. W koncu trafia do kolumny: przeczytane i co? Piękna książka o matce. Jeżeli Wicha chciał napisać coś dobrego o osobie, którą kochał - udało mu się. Przeczytałam i chetnie bym poznała jego matkę. Nie znałam a mam przeświadczenie, że była dobrą i zwyczajnie fajną kobietą. Dobra robota syna. Krótkie opisy rzeczywostości, która movłaby być rzeczywistościa innej rodziny, innego miejsca. Wicha dotknął czegoś ważnego, zwyczajności i ponadczasowosci, przemijania i wartości nadrzędnych. A tak po ludzku zwyczajnie wzrusza.

pokaż więcej

 
2019-02-04 09:05:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Salamandra

Książki Barnesa wyjątkowo nierówne. Tym razem opowieść taka sobie. Autor tworząc bohaterów przydaje im cechy niepowtarzalne, wyraźnie zarysowuje postać, powieściową osobowość. Tym razem przesadził, to nie charaktery postaci a ich karykatury. Przyjmuję, że taka jest konwencja tej pozycji Barnesa ale w tym wypadku nadaje to dziwaczności i postaci i zdarzeń.

 
2019-02-04 08:57:31
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-02-02 17:31:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Tylko Lola ale właściwie bez Loli. Tytułowa bohaterka jest tylko cieniem, niewiele o niej można powiedzieć. Jest wielką nieobecną a książka tak na prawdę jest o Lidii. Wieczne odniesienia Lidii do Loli są tylko sposobem na życie, tworzeniem siebie w czasoprzestrzeni w odniesieniu do jedynej miłości życia. Czy prawdziwej? Trudno powiedzieć. Lidia bycie sobą w czasach skundlenia przypłaca... Tylko Lola ale właściwie bez Loli. Tytułowa bohaterka jest tylko cieniem, niewiele o niej można powiedzieć. Jest wielką nieobecną a książka tak na prawdę jest o Lidii. Wieczne odniesienia Lidii do Loli są tylko sposobem na życie, tworzeniem siebie w czasoprzestrzeni w odniesieniu do jedynej miłości życia. Czy prawdziwej? Trudno powiedzieć. Lidia bycie sobą w czasach skundlenia przypłaca odklejeniem się od rzeczywistości ale jest na kartach książki taka sama, wierna sobie i wyimaginowanej Loli. I jeszcze te piękne autoanalizy tej samej rzeczywistości w dwóch umysłach, w dwóch sposobach widzenia i przeżywania. Jazda z gadatliwym taksówkarzem oczami Lidii a potem oczami Niny - mistrzostwo. Marzec 1968 imaczej ale najprawdziwiej. Jak widzenia jednej rzeczy przez różne osoby, jak w życiu. Bardzo dobra książka, niepowtarzalna.

pokaż więcej

 
2019-01-20 20:18:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Książka mimo mimo udanego obrazowania rzeczywistości i postaci jest nudna. Nic nie zaskakuje, nic nie zadziwia, akcja się zaledwie toczy. Dylematy moralne rozważane w sposób moralizatorski męczą czytelnika.

 
2019-01-05 14:22:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Mała Proza

Zachwytów nie będzie. Banalna historia opowiedziana pięknym, wręcz poetyckim językiem. Przy okazji autor przedstawił kilka swoich poglądów w sposób wysublimowany na uczucia, łowiectwo, wojnę, męstwo i parę inncyh. Przyjaźń, miłość, zdrada - banał, który niestety zostaje w tle tego kunsztownego językowo dzieła.

 
2018-12-31 08:43:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Historia, która zostaje na długo z czytelnikiem, może na zawsze. Opowieść o trudnej i jak się okazuje jedynej miłości mogła zdarzyć się naprawdę. Bardzo możliwe, że gdzieś podobne związki były lub trwają właśnie teraz. Nie ma w tej książce nic niepotrzebnego, każde zdanie jest po coś. Właściwie się nie stało nic jednak pozostałam z pytaniem, na które odpowiadam sobie cały czas czy życie Paula... Historia, która zostaje na długo z czytelnikiem, może na zawsze. Opowieść o trudnej i jak się okazuje jedynej miłości mogła zdarzyć się naprawdę. Bardzo możliwe, że gdzieś podobne związki były lub trwają właśnie teraz. Nie ma w tej książce nic niepotrzebnego, każde zdanie jest po coś. Właściwie się nie stało nic jednak pozostałam z pytaniem, na które odpowiadam sobie cały czas czy życie Paula była zmarnowane czy nie. Czy jego historię można nazwać poświęceniem choć główny bohater sam tak tego nie nazywa? Literatura z górnej półki, to na pewno. Postaci żyją na kartkach książki i po jej odłożeniu na półkę.

pokaż więcej

 
2018-12-28 17:54:13
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-28 17:52:42
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Lemur
 
2018-12-28 17:49:17
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Sfery
 
2018-12-26 07:53:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Smoky Barrett (tom 1)

Tom pierwszy i dla mnie ostatni. Tak trudno znaleźć dobry kryminał, ten do takich nie należy. Czułam chyba, że to będzie zła ksiązka gdy na początku bohaterka wspominając traumatyczne przeżycia powtarzała: o Boże, o Boże, o Boże! Trzy razy!? O Jezu! Zawsze takie powtórzenia budzą we mnie obawy co do talentu autora a zarazem co do obietnicy na dobrą lekturę. Potem było gorzej, gdy na trzech... Tom pierwszy i dla mnie ostatni. Tak trudno znaleźć dobry kryminał, ten do takich nie należy. Czułam chyba, że to będzie zła ksiązka gdy na początku bohaterka wspominając traumatyczne przeżycia powtarzała: o Boże, o Boże, o Boże! Trzy razy!? O Jezu! Zawsze takie powtórzenia budzą we mnie obawy co do talentu autora a zarazem co do obietnicy na dobrą lekturę. Potem było gorzej, gdy na trzech kartkach, trzy razy pojawiło się słowo "osobowość" wiedziałam już że to nie dla mnie. O osobowości to może u Zimbardo czy Kępińskiego tu raczej o pistoletach, zwłokach, denatach być powinno. No dobra, jest morderstwo więc zacznie sie dziać! Jednak gdy przez kolejne kartki ekipa wylatuje i leci odrzutowcem na miejsce zdarzenia, odpadłam. Nie poleciałam z nimi.

pokaż więcej

 
2018-12-24 21:39:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Książka jest przypisana do serii/cyklu "poza seriami". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

Czy jak się w Wigilię dobrą książkę skończy to cały rok tylko dobre czytać się będzie? Oby! Jakoś słabiej ten "Odwrotniak" na LC oceniony był a tu taka niespodzianka. Trochę o miłości, trochę jakby kryminał a trochę o samotności. I znów pytanie się rodzi jak po prawie każdym Małeckim, skąd ten chłopak ma to w głowie, że tak świat widzi. Tyle prawdy o ludziach i tak trafnie napisanej, lubię... Czy jak się w Wigilię dobrą książkę skończy to cały rok tylko dobre czytać się będzie? Oby! Jakoś słabiej ten "Odwrotniak" na LC oceniony był a tu taka niespodzianka. Trochę o miłości, trochę jakby kryminał a trochę o samotności. I znów pytanie się rodzi jak po prawie każdym Małeckim, skąd ten chłopak ma to w głowie, że tak świat widzi. Tyle prawdy o ludziach i tak trafnie napisanej, lubię Małeckiego po prostu.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
1480 310 2017
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (13)

Ulubieni autorzy (7)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd