Danny mistrz świata

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Danny the champion of the world
all92

Danny jest zachwycony swoim ojcem, wyobraźcie więc sobie jego zdumienie, kiedy dowiaduje się, że tato łamie prawo! Dorośli czasem również nie przestrzegają reguł, Danny jednak wie, że ojciec jest dobrym człowiekiem, życzliwym, rzutkim i pełnym ekscytujących pomysłów. Razem z nimi przeżyjcie przygodę, kiedy decydują się zrealizować najśmielszy i najbardziej niebezpieczny ze wszystkich planów!

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2005

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/danny-mistrz-swiata_p1349315.html

Meowth | 2016-03-30
Przeczytana: 30 marca 2016

Uwielbiam książeczki Roalda Dahla dla dzieci, ponieważ ten mądry człowiek wiedział to, o czym powiada moja ciocia: nie ma nic bardziej nieszczęsnego niż grzeczne dziecko. I podczas gdy wielu autorów bajeczek próbuje nauczyć dzieci dyscypliny, Dahl pisał dla nich opowiastki zdecydowanie mogące maleństwa "zepsuć". Uczył sprawiedliwości i uczciwości w nieco Robinhoodowskim pojęciu, przede wszystkim jednak pokazywał, że każdy ma prawo być sobą, mieć swoje zdanie i zabierać głos - i przeciwstawiał to bezmyślnej karności i ślepemu posłuszeństwu, które zabijają w dzieciach rozum, wolę i charakter. Czynił to jednak z przekorą i łotrzykowskim wdziękiem.

Nie inaczej jest w przypadku tej opowiastki, której główny bohater odkrywa któregoś dnia, iż jego ukochany tato łamie prawo i dosyć wyraźnie rozmija się z uczciwością. Czy jednak kryształowa uczciwość zawsze wydaje się sprawiedliwa? Czy sprawiedliwość prawa zawsze wydaje nam się tak po ludzku uczciwa? Autor stawia te pytania gdzieś między...

| 2012-05-26

mi się bardzo podobała. zresztą, wszystkie książki R.Dahl'a, które czytałam przypadły mi do gustu. ciekawa historia, pisanna lekko i przyjemnie się ją czyta

Książkoholiczka | 2012-02-26

Nie uważam tej książki za jakąś rewelacją i mogę o niej powiedzieć jedno: może być. Nie rzuciła mnie na kolana.

Cezary Gontkiewicz | 2013-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2013

Trochę odmienna od innych książek Dahla, prawdopodobnie wspomnienia z dzieciństwa małego Roalda

majkey | 2013-03-13
Przeczytana: 13 marca 2013

Uwielbiam książki Dahla, ale ta wydaje mi się zupełnie przeciętna.

werek16 | 2016-05-01

Przeczytałem dawno temu, jednak pamiętam, że bardzo mi się podobała.

g_maayla | 2017-01-07
Aghama | 2016-08-25
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 02 września 2016
Stulecie urodzin Roalda Dahla [KONKURS]

Oswojony wiking, wieczny chłopiec, ekscentryk, pisarz, lotnik, szpieg... Mroczny Norweg i pełen uroku młody człowiek o błyskotliwym poczuciu humoru. Autor „Charliego i fabryki czekolady”, a także perwersyjnych opowiadań dla „Playboya” i scenariusza do filmu o Bondzie „Żyje się tylko dwa razy” - Roald Dahl. W tym roku obchodzimy setną rocznicę jego urodzin.