Mr. Popper's penguins

- Ani to sowa, ani gęś! - Oczywiście, że nie - odrzekł pan Popper, dotykając w ukłonie świątecznego kapelusza. - To pingwin z Antarktyki. - Jak, jak z anta... z antykwariatu? - Nic podobnego - objaśnił pan Popper - z Antarktyki. Przysłano mi go z bieguna południowego. Gdy do domu państwa Popperów nieoczekiwanie trafia pocieszny pingwin, życie całej rodziny zostaje przewrócone do góry...

- Ani to sowa, ani gęś!

Książka wydana w serii Mistrzowie Ilustracji.
Ilustrował Zbigniew Lengren.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2010

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Książniczka | 2016-01-12
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Kiedy pan Popper otrzymuje w podarunku pingwina (a na tym jednym się nie skończy), jego życie wywraca się do góry nogami... Lodówka staje się ptasią sypialnią, podłoga - lodowiskiem, a koszty utrzymania gwałtownie wzrastają. A to nie jedyne zmiany w życiu pana Poppera i jego bliskich, ta skromna, zwyczajna rodzina nagle staje się sławna - w końcu mało kto hoduje sobie stadko pingwinów, prawda?

Ta książka to urocza i momentami bardzo zabawna historyjka o tym, co może się zdarzyć, kiedy nagle spełnią się nasze marzenia - skutków nie jesteśmy w stanie przewidzieć. I tak dobrze, że pan Popper marzył tylko o pingwinie, a nie na przykład o krokodylu;)

Polecam Wam tę mało znaną książeczkę - myślę, że Wam się spodoba.

Rewelacja! Świetna książka dla dzieci o przyjaźni, opiece i trosce nad zwierzętami, o podbiegunowych wyprawach i występach w teatrze. O tym, jak jeden pingwin potrafi zmienić życie pokojowego malarza i zafundować mu najwspanialszą przygodę życia. Marzenia się spełniają :)

kubax84 | 2015-07-31
Przeczytana: 11 lipca 2015

Ciekawa sprawa z tym Panem Popperem i jego pingwinami. Bo oczywiście najpierw widziałem film z Jimem Carry'em i to stamtąd dowiedziałem się o istnieniu książki. Na tę z kolei natknąłem się niechcący w bibliotece, bo film pomimo tego, że był udany, nie zachęcał jakoś szczególnie do zapoznania się z pierwowzorem. Ale szokująco krótki rozmiar – 100 stron, duża czcionka i pełno ilustracji, nieraz jednostronicowych zadecydował, bo „to w końcu lektura na dwie godziny” z takim też podejściem zacząłem czytać. Już pierwszy rozdział nieźle mnie zaskoczył. W filmie Pan Popper jest szacownym biznesmenem nie rozstającym się ze swoją sekretarką, a jego zamiłowanie do terenów okołobiegunowych kończy się na wspomnieniach o ojcu, który był przyrodnikiem i podróżnikiem.

Ów biznesmen mieszka sobie w Nowym Jorku i nie myśli najwidoczniej o ożenku (w filmie żonę widocznie zastępuje mu wspomniana sekretarka). W książce natomiast Pan Popper to malarz pokojów zamieszkały w Cichej Wodzie (taka nazwa...

rea | 2012-11-19
Przeczytana: listopad 2012

Opowieść o tym, że marzenia się spełniają. Pan Popper, malarz pokojowy jest wielkim miłośnikiem pingwinów, o których wie wszystko i marzy o wyprawie na Antarktydę. Pewnego dnia otrzymuje dziwną przesyłkę, a w niej... pingwin. To zmienia diametralnie życie pana Poppera i jego rodziny, które musi być dostosowane do potrzeb wyjątkowego gościa. W związku z powyższym lodówka zostaje zmieniona w jego mieszkanko, aby nie było mu zbyt gorąco mieszkanie jest nie ogrzewane, pootwierane są wszystkie okna, a pokój stołowy zmienia się w lodowisko. A gdy wkrótce pojawia się u Kapitana Cooka depresja, pan Popper sprowadza swojemu pupilowi towarzyszkę życia z pobliskiego zoo. To owocuje pojawieniem się wkrótce dziesięciu małych pingwinków.
Książka pełna zabawnych przygód, które rozbawią każde dziecko i nie tylko.

Syl_wina | 2016-10-23

Gdy do domu państwa Popperów nieoczekiwanie trafia pocieszny pingwin, życie całej rodziny zostaje przewrócone do góry nogami.... tyle z opisu, ja dodam tylko, że mój wówczas pięcioletni syn był zachwycony przygodami Capitana Cooka, jego żony Grety i gromadki dzieci. Książkę musieliśmy przeczytać "od razu", czytając śmialiśmy się do łez, a niektóre "powiedzonka pociesznego pingwinka na stałe trafiły do słownika syna (gau, guk, ork :))

Książka została wyróżniona prestiżową amerykańską nagrodą Newberry Honor Book.

nie wiem jak ocenic te ksiazke.
nie moja bajka.
ksiazke przeczytalam dwukrotnie - kiedys synkowi, teraz mlodsze corce. obydwojgu sie podobala - wiec dziec to lubia :-)

katecz | 2016-09-25
Przeczytana: 2016 rok

Dla dzieci 5+

Zabawna, szalona opowieść. Mój 7-latek zaśmiewał sie czasem do łez.

;-)

dodawi | 2012-06-08
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Linka | 2011-07-13

Całkiem ciekawa lektura,choć dla młodszych.Interesująca fabuła - polecam!

Ania | 2015-11-11

ciekawa i podoba mi się okładka

100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.