Książka Roku 2018
Mr. Popper's penguins

- Ani to sowa, ani gęś! - Oczywiście, że nie - odrzekł pan Popper, dotykając w ukłonie świątecznego kapelusza. - To pingwin z Antarktyki. - Jak, jak z anta... z antykwariatu? - Nic podobnego - objaśnił pan Popper - z Antarktyki. Przysłano mi go z bieguna południowego. Gdy do domu państwa Popperów nieoczekiwanie trafia pocieszny pingwin, życie całej rodziny zostaje przewrócone do góry...

- Ani to sowa, ani gęś!

Książka wydana w serii Mistrzowie Ilustracji.
Ilustrował Zbigniew Lengren.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2010

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Książniczka | 2016-01-12
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Kiedy pan Popper otrzymuje w podarunku pingwina (a na tym jednym się nie skończy), jego życie wywraca się do góry nogami... Lodówka staje się ptasią sypialnią, podłoga - lodowiskiem, a koszty utrzymania gwałtownie wzrastają. A to nie jedyne zmiany w życiu pana Poppera i jego bliskich, ta skromna, zwyczajna rodzina nagle staje się sławna - w końcu mało kto hoduje sobie stadko pingwinów, prawda?

Ta książka to urocza i momentami bardzo zabawna historyjka o tym, co może się zdarzyć, kiedy nagle spełnią się nasze marzenia - skutków nie jesteśmy w stanie przewidzieć. I tak dobrze, że pan Popper marzył tylko o pingwinie, a nie na przykład o krokodylu;)

Polecam Wam tę mało znaną książeczkę - myślę, że Wam się spodoba.

Rewelacja! Świetna książka dla dzieci o przyjaźni, opiece i trosce nad zwierzętami, o podbiegunowych wyprawach i występach w teatrze. O tym, jak jeden pingwin potrafi zmienić życie pokojowego malarza i zafundować mu najwspanialszą przygodę życia. Marzenia się spełniają :)

książek: 2077
Syl_wina | 2016-10-23

Gdy do domu państwa Popperów nieoczekiwanie trafia pocieszny pingwin, życie całej rodziny zostaje przewrócone do góry nogami.... Tyle z opisu, ja dodam tylko, że mój pięcioletni syn był zachwycony przygodami Capitana Cooka, jego żony Grety i gromadki dzieci. Książkę musieliśmy przeczytać "od razu", czytając śmialiśmy się do łez, a niektóre powiedzonka pingwinka na stałe trafiły do słownika syna (gau, guk, ork :)).

Książka została wyróżniona prestiżową amerykańską nagrodą Newberry Honor Book.

kubax84 | 2015-07-31
Przeczytana: 11 lipca 2015

Ciekawa sprawa z tym Panem Popperem i jego pingwinami. Bo oczywiście najpierw widziałem film z Jimem Carry'em i to stamtąd dowiedziałem się o istnieniu książki. Na tę z kolei natknąłem się niechcący w bibliotece, bo film pomimo tego, że był udany, nie zachęcał jakoś szczególnie do zapoznania się z pierwowzorem. Ale szokująco krótki rozmiar – 100 stron, duża czcionka i pełno ilustracji, nieraz jednostronicowych zadecydował, bo „to w końcu lektura na dwie godziny” z takim też podejściem zacząłem czytać. Już pierwszy rozdział nieźle mnie zaskoczył. W filmie Pan Popper jest szacownym biznesmenem nie rozstającym się ze swoją sekretarką, a jego zamiłowanie do terenów okołobiegunowych kończy się na wspomnieniach o ojcu, który był przyrodnikiem i podróżnikiem.

Ów biznesmen mieszka sobie w Nowym Jorku i nie myśli najwidoczniej o ożenku (w filmie żonę widocznie zastępuje mu wspomniana sekretarka). W książce natomiast Pan Popper to malarz pokojów zamieszkały w Cichej Wodzie (taka nazwa...

rea | 2012-11-19
Przeczytana: listopad 2012

Opowieść o tym, że marzenia się spełniają. Pan Popper, malarz pokojowy jest wielkim miłośnikiem pingwinów, o których wie wszystko i marzy o wyprawie na Antarktydę. Pewnego dnia otrzymuje dziwną przesyłkę, a w niej... pingwin. To zmienia diametralnie życie pana Poppera i jego rodziny, które musi być dostosowane do potrzeb wyjątkowego gościa. W związku z powyższym lodówka zostaje zmieniona w jego mieszkanko, aby nie było mu zbyt gorąco mieszkanie jest nie ogrzewane, pootwierane są wszystkie okna, a pokój stołowy zmienia się w lodowisko. A gdy wkrótce pojawia się u Kapitana Cooka depresja, pan Popper sprowadza swojemu pupilowi towarzyszkę życia z pobliskiego zoo. To owocuje pojawieniem się wkrótce dziesięciu małych pingwinków.
Książka pełna zabawnych przygód, które rozbawią każde dziecko i nie tylko.

monika | 2018-11-11

Pan Popper jako malarz mieszkań prowadzi spokojne, żeby nie powiedzieć monotonne życie do momentu kiedy otrzymuje od admirała Drake'a przesyłkę. Wówczas to jego świat przekręca się do góry nogami. Świetna, wciągająca książka dla dzieci (i nie tylko) o przygodach z pingwinami. Dzieci zachwycone. Osobiście bardziej mi się podoba niż film.

katecz | 2016-09-25
Przeczytana: 2016 rok

Dla dzieci 5+

Zabawna, szalona opowieść. Mój 7-latek zaśmiewał sie czasem do łez.

;-)

mpiwons | 2017-01-11
Przeczytana: 2015 rok

Dzięki takim książkom dzieci z chęcią kładą się do łóżek szybciej aby posłuchać czytania i marudzą, że za krótko, że jeszcze trochę... Serdecznie polecam. ORK!

nie wiem jak ocenic te ksiazke.
nie moja bajka.
ksiazke przeczytalam dwukrotnie - kiedys synkowi, teraz mlodsze corce. obydwojgu sie podobala - wiec dziec to lubia :-)

Linka | 2011-07-13

Całkiem ciekawa lektura,choć dla młodszych.Interesująca fabuła - polecam!