Nigdy nie dorastaj!

Okładka książki Nigdy nie dorastaj!
Roald Dahl Wydawnictwo: Trefl opowiadania, powieści dla dzieci
32 min.
dla dzieci dorasatnie zabawa

Okładka książki The Witches Penelope Bagieu, Roald Dahl
Ocena 6,5
The Witches Penelope Bagieu, Ro...
Okładka książki Wielkomilud Roald Dahl, Marianna Sztyma
Ocena 7,0
Wielkomilud Roald Dahl, Mariann...

Bardzo przewrotna, skłaniająca do refleksji i rozmowy z dzieckiem o tym że warto podążać swoją drogą i tak całkiem "nie dorastać" i nie wyrastać z dziecięcej ciekawości świata, nonkomformizmu i bycia obok społecznej poprawności (?)
Ilustracje świetnie pasują do przekazu

Nie traktuję tej książki w sposób dosłowny, ale w świetny sposób pozwala ona pomyśleć nad tym co mogę z niej wyjąć dla siebie
Tekstu jest bardzo mało, raptem na 15 minut spokojnej lektury jak nie mniej. Za to pole do ciekawej rozmowy daje wręcz na długie godziny :)

Ilustracje świetnie pasują do przekazu

Kolejna świetna książka tego wydawnictwa! Dla Dzieci i rodziców. Książka pokazuje zachowania dzieci , które dla nich są naturalne, a nas rodziców często irytują. Ciekawe ilustracje, takie nieoczywiste jak w każdych książkach. Świetnie opisana , wciąga małego jak i dużego widza. Książka pokazuje , żeby dziecko szło własną droga i było takie , jakie jest WYJATKOWE , a nie takie jak wypada albo oczekuję ktoś inny :)

Dodaj cytat z książki Nigdy nie dorastaj!