BFG

2001-01-01
Katarzyna Szczepańska-Kowalczuk
roald dahl

Okładka książki Nigdy nie dorastaj! Quentin Blake, Roald Dahl
Nigdy nie dora... Quentin Blake, Roal...
Okładka książki The Witches Penelope Bagieu, Roald Dahl
The Witches Penelope Bagieu, Ro...
Okładka książki Wielkomilud Roald Dahl, Marianna Sztyma
Wielkomilud Roald Dahl, Mariann...

Fajna książka, idealna dla dzieci, a najlepsze są te śmieszne słowa. Daje 10

Fajna książka, idealna dla dzieci, a najlepsze są te śmieszne słowa. Daje 10

Przyjemna i urocza historia. Dzieciom powinna się podobać.
Jedynie żarty z "tłoczypianką" były obrzydliwe.

Przyjemna i urocza historia. Dzieciom powinna się podobać.
Jedynie żarty z "tłoczypianką" były obrzydliwe.

nienawidzę wydawania tych samych książek pod innymi, i do tego gorszymi tytułami

Bardzo przyjemna lektura. Chciałabym poznać tę historię jako dziecko, na pewno zakochałabym się bez pamięci.

Moja ulubiona książka Dahl'a.
W tym roku poczułam wielka ochotę, by przeczytać "BFG" ponownie. Wydaje mi się, że niedługo obejrzę film na podstawie tej opowieści Roalda Dahla. Jest to niezwykle przyjemna historia przeznaczona dla młodszych czytelników, ale mi bardzo się podobała. Uwielbiam lekkie pióro tego brytyjskiego pisarza i humor, który szczególnie w tej książce jest szczególnie podkreślony przez zachowanie samego BFG. Bardzo polecam i starszym, i młodszym.

Moja ulubiona książka Dahl'a.

Książkę przeczytałam tylko dlatego, że jestem w posiadaniu jej wersji w języku angielskim. Pozycja okazała się być dosyć ciekawa, film na jej podstawie powstały również.

Najlepsza książka. Przeczytałam ją w hmmm... 2 może 3 godziny? Poprostu ją połknełam. Dosłownie! Pożyczyłam od taty kindle i czytałam i czytałam. Słońce zachodziło, a ja patrze
- O 81%- szybko wiec doszłam dalej i dalej. Ech żałuje, że nie zostawiłam sobie jej na potem. Najlepsza ksiażka Ever! Nie mam do niej żadnych uwag bo jest poprostu wspaniała :D.

BFG to bardzo fajny olbrzym :D
Ci inni nie, gdyby istnieli to mnie już by nie było:-(
Ale że nie istnieją to jestem.
BFG to fajna książka polecam ją. Tym co będą mogli spać.

BFG to bardzo fajny olbrzym :D
Ci inni nie, gdyby istnieli to mnie już by nie było:-(
Ale że nie istnieją to jestem.
BFG to fajna książka polecam ją. Tym co będą mogli spać.

Absolutny klasyk dziecięcych lat. Uwielbiam takie historie. Pocieszny, kochany Gigant zawsze mnie wzrusza. Uwielbiam wracać w przeżywać od nowa.

Nie wiem jak mam się do tej książki odnieść. Trochę przerażała mnie wizja olbrzymów porywających i pożerających ludzi. ŁŁoookkkrrropnooość. I jeszcze ta nazwa – ziemniaki.
Ale bardzo fajny gigant był naprawdę sympatyczny. Miał dobre serduszko. I fajnie przekręcał słowa.
No i proszę… wiemy już też skąd się biorą nasze sny ;-)
Książka taka trochę straszna, trochę śmieszna. Kto chce niech sam sobie przeczyta i wyrobi opinię. Pozdrawiam.

No i proszę… wiemy już też skąd się biorą nasze sny ;-)
Książka taka trochę straszna, trochę śmieszna....

• Po angielsku
  • Dzieciństwo