Gałka od łóżka

Wydawnictwo: Dwie Siostry
Bedknob and Broomstick
BethLuisNion

Inne wydania

Powieść przygodowa. Trójka rodzeństwa zostaje obdarowana przez wiejską nauczycielkę pannę Price niezwykłym talizmanem. Dzięki magicznemu przedmiotowi dzieci mogą przemieszczać się w przestrzeni i odbywać niezwykłe podróże w przeszłość.

Książka wydana w serii Mistrzowie Ilustracji.
Ilustrował Jan Marcin Szancer.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2007

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Petka57 | 2011-03-26

Czytałem będąc dzieckiem i też miałem metalowe łóżko z gałkami, ale moje miało jedną wadę - nie chciało latać! ;)

NOTATKI:
- Wieś Frensham w hrabstwie Bedford, gdzie wakacje w domu starej ciotki Beaty i jej służącej Elżbiety spędzało rodzeństwo Kasia, Karolek i Pawełek (6 lat). Dzieci na co dzień mieszkały z mamą w Londynie na ul. Topolowej 38.
- Panna Eglantyna Price mieszkała w Frensham w „Domu pod Olchami ”. Była to wysoka i chuda trzydziestokilkuletnia stara panna o długiej szyi, długim i ostro zakończonym nosie i trochę czerwonych rękach. Panna Price jeździła na rowerze, pomagała chorym, uczyła gry na fortepianie, a przede wszystkim uprawiała czary i latała na miotle.
- Emeliusz Jones - mieszkał w Londynie za panowania króla Karola II ( w 1666 podczas wielkiego pożaru, o którym jest wzmianka, miał 35 lat). Jako dziecko został oddany przez rodziców na naukę do starego czarnoksiężnika. Emeliusz to czarnoksiężnik wrażliwy acz nerwowy, przedwcześnie zestarzały, wysuszony i zwiędły.

Marianna | 2016-04-25
Przeczytana: kwiecień 2016

Niesamowita książka. Jako dziecko czytałam ją aż do znudzenia. Bardzo mi się podobała, i pamiętam, że marzyłam o tym by mieć takie łóżko, które by mnie przenosiło tam, gdzie chcę... Wystarczyłoby, że przekręcę gałkę... Polecam!

Paulina | 2013-04-09
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Polecam

Magiczna książka, pamiętam jak byłam mała i rodzice na zmianę ciągle mi ją czytali. Chętnie przeczytam ponownie :)

eliza | 2016-06-02

Książka nie jest zła. Choć jak na mój gust za mało w niej akcji a dzisiejsze dzieci są wymagające.

Syl_wina | 2016-10-23

Fantastyczna, magiczna książka która w dzieciństwie zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Czytałam ją wielokrotnie, marząc o takiej gałce od łóżka, albo innym magicznym przedmiocie, dzięki któremu mogłabym przenosić się w czasie i przestrzeni....Bardzo ucieszyło mnie wznowienie tej książki z ilustracjami Szancera (mój "wyczytany" egzemplarz niestety gdzieś przepadł). Z obawą jednak zaczęłam czytać ją moim dzieciom - bałam się, że nie odnajdę już uroku tej książki. Na szczęście tak się nie stało, siedmiolatek i czterolatka z wypiekami na twarzy prosiły, bym przeczytała "chociaż jeszcze jeden rozdział", a ja też z przyjemnością wróciłam do wspomnień z dzieciństwa.

rtęć | 2013-04-11

Nieprzeciętna, ładna historia, chwyta za serce. Niby nic takiego, ale ma swój specyficzny czar.

Xavi | 2012-07-09
Przeczytana: 17 lutego 2007

Ledwo pamiętam, ale zdaje się, że było magiczne!

Andrzej | 2012-08-22
Przeczytana: 29 grudnia 1965

Moja pierwsza książka

książek: 1921
Dominika | 2016-04-15
Przeczytana: 22 kwietnia 2016
Drugie życie przedmiotów

Czy wy też, jak ja, zastanawiacie się, dlaczego wciąż giną wam różne drobiazgi? Co się stało z tymi setkami łyżeczek od herbaty, naparstków, igieł, szpilek, spinaczy, guzików, drobnych monet, pudełek zapałek, szpulek nici i innych niewielkich przedmiotów?