My Żydzi - między Izraelem a diasporą

Wydawnictwo: Austeria
7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-89129-58-1

Zamieszczone w tym tomie teksty pokazują ile jest punktów stycznych między Polską a Izraelem, polskością a tradycją żydowską. Dzięki nim widać jak wielki wpływ na współczesny Izrael wywarli pochodzący z Polski Żydzi. Z jednej strony dla Polaków to powód do dumy, z drugiej zaś zobowiązanie do wrażliwości na naznaczony często tragedią i klęską żydowski los. Jeśli ktoś szuka w książkach mądrości...

Jeśli ktoś szuka w książkach mądrości nie teoretycznej, ale opartej na doświadczeniu, z pewnością odnajdzie ją w tym tomie. Kto po niego sięgnie, żałował nie będzie.

źródło opisu: http://www.austeria.eu

źródło okładki: http://www.austeria.eu

AlphaMWO | 2013-07-26

Zagłada Żydów, wojna ze Światem Arabskim, Ucieczki do Państwa Izrael....to tematy wciąż aktualne i obiekt dyskusji w dzisiejszym świecie. O wszystkim tym opowiada ze swojej perspektywy wybitny przedstawiciel narodu żydowskiego Szewach Weiss. Książka to pozycja godna polecenia głównie z tego względu, że widzimy to wszystko, o czym wspominałem na początku oczami Żyda, człowieka który tego wszystkiego doświadczył.

Asoreth26 | 2012-11-23
Przeczytana: 2012 rok

Książka to zbiór felietonów p. Szewacha Weissa pisanych głównie do Rzeczpospolitej. Tematyka felietonów to głównie sytuacja polityczna w Izraelu w latach 2006-2007, w czasie trwania II wojny libańskiej, a także o Holokauście i jego konsekwencja w stosunkach polsko-żydowskich. Polecam!

Shoshana25 | 2012-03-08
Łachim | 2016-10-20