Pamiętam...

Kamila Drecka-AndermanSzewach Weiss Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Literackie
biografia dzienniki listy wspomnienia rozmowa
biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia dzienniki listy wspomnienia rozmowa

Bardzo ciekawe

Mądrość. Umysłu, ducha mądrość. Doświadczenie. Rozwaga i wieloaspektowość myślenia. Wyjście poza i do… Poza schematy myślenia, odbierania, opowiadania Historii. Wyjście do Ludzi – Polaków, Żydów, Niemców… Pamięć, która nie odchodzi. Śni się. I Polska – kraj utraconego dzieciństwa. Trudna rozmowa. Niezwykle ciekawa i warta przeczytania. Subiektywna narracja, jednak mocno...

Niezwykle wartościowa pozycja pod względem merytorycznym, a dla mnie również sentymentalnym, jako że miałam zaszczyt uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez prof. Weissa.
Niestety, odbiór psuje bardzo niedbała korekta. Aż dziw, że tego typu błędy pojawiają się w książce Wydawnictwa Literackiego.

Na półkach: , , , , , , ,

Wywiad-rzeka, jaki z Szewachem Weissem przeprowadziła Kamila Drecka, jest książką mądrą, pełną refleksji i wzbudzającą wiele emocji. Wykształconego, doświadczonego i inteligentnego człowieka zawsze warto i miło posłuchać – taka myśl wciąż towarzyszyła mi podczas lektury.

Szewacha Weissa nie trzeba Polakom przedstawiać. Ambasador Izraela zapisał się trwale w pamięci...

• 2019
  • II wojna światowa