Akta Golgoty

Die Akte Golgatha
978-83-7508-157-2
akta, golgota,
gall21

Po przebiegającej bez żadnych powikłań operacji przeszczepu wątroby nagle i niespodziewanie umiera pacjent, znany archeolog-biblista, Soko Schlesinger. Przeprowadzający transplantację profesor Gropius zostaje oskarżony o błąd w sztuce lekarskiej i zwolniony z kliniki. Próbując dociec prawdy i dowieść swej niewinności, odkrywa, że Schlesinger prowadził podwójne życie, którego ślady prowadzą...

Próbując dociec prawdy i dowieść swej niewinności, odkrywa, że Schlesinger prowadził podwójne życie, którego ślady prowadzą prosto do Watykanu. Gdy w swych poszukiwaniach przypadkowo znajduje teczkę opatrzoną napisem "Golgota" nie wie, że natknął się na najbardziej niebezpiecznie akta świata - "Akta Golgoty", dokumentujące najbrudniejszy handel, jaki tylko można sobie wyobrazić - handel organami ludzkimi, prowadzony na niewyobrażalną wręcz skalę. Czy to naprawdę możliwe, żeby za lukratywnymi transakcjami stał kościół katolicki?

Jola | 2014-04-12
Przeczytana: 2011 rok

Może książka do najambitniejszych nie należy, ale czyta się ją rewelacyjnie. Z każdą stroną wciąga coraz bardziej i można ją pochłonąć w momencie :)

Thomas886 | 2015-03-05
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Kolejna książka przeczytana z Mojej SERII --> Spiski kościelne :D

Marciuchna | 2015-07-11

To nie do końca prawda, że przeczytana. Po 150 stronie odłożyłam książkę bo postanowiłam się dalej nie męczyć. Zagmatwana i skomplikowana fabuła spowodowała, że niechętnie po nią sięgałam.Poddałam się choć "Pompejańczyka" tego autora lubię. przypuszczam, że sięgnę jeszcze po jego ksiązkę ale o tematyce starożytnej.

Basieq | 2014-09-09
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 września 2014

Bardzo dobra książka. Interesująca, wciągająca i niesamowicie pochłaniająca. Warto przeczytać.

To pierwsza książka tego autora, po którą sięgnęłam w sumie przez przypadek, ale nie rozczarowałam się. Mam nadzieje, że kolejne książki, będą również ciekawe.

mariska_63 | 2012-07-25
Przeczytana: 21 lutego 2012

Kolejny raz poruszany jest temat Kościoła Chrześcijańskiego. Książka przedstawia historię archeologa który po operacji przeszczepu wątroby nagle i niespodziewanie umiera. Okazuje się że organ był skażony. Profesor Gropius odpowiedzialny za prowadzaną transplantację zostaje oskarżony o błąd w sztuce lekarskiej i zwolniony z kliniki. Próbując dociec prawdy i dowieść swej niewinności, odkrywa, że Schlesinger prowadził podwójne życie, którego ślady prowadzą prosto do Watykanu. Pomaga mu żona zmarłego Felicia. Gdy w swych poszukiwaniach przypadkowo znajduje teczkę opatrzoną napisem "Golgota", nie wie, że natknął się na najbardziej niebezpiecznie akta świata - "Akta Golgoty", dokument przedstawiające handel najgorszy z możliwych: handel organami ludzkimi, prowadzony na niewyobrażalną wręcz skalę.

| 2014-07-12
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 12 lipca 2014

Książka nie należy do dzieł wybitnych ale można ją przeczytać.
W każdym bądź razie po przeczytaniu zadałam sobie pytanie co by było gdyby na prawdę jakiś Arno Schlesinger odkrył to co postać z książki i jaki miałoby to wpływ na ludzkość.

yummyauri | 2011-12-25
Przeczytana: 12 sierpnia 2011

Kiedy pierwszy raz dostałam książkę Philippa Vandenberga w ręce, nie byłam do końca pewna czy jest to odpowiedni wybór dla mnie, bo w pewnym sensie może to być zupełnie sprzeczne z moją wiarą lub przedstawiające ją w innym świetle.
Bardzo lubię książki, które czyta się przyjemnie i jednym tchem. Muszę stwierdzić, że ta do takich należy. Pomimo, że niektórym tematyka może w ogóle nie przypaść do gustu. Autor przedstawia historię mężczyzny, który zostaje oskarżony o śmierć pacjenta na stole operacyjnym, po pewnym czasie stara się on udowodnić wszystkim, że się mylą. Jak się okazuje, prawda jest niesamowita i może przypłacić nawet śmiercią. Idealnie trzyma w napięciu do ostatniej chwili, pomimo że zdarzały się momenty, gdzie coś umykało i czegoś mi brakowało. Jednak dla wszystkich fanatyków thillerów gorąco polecam.

Iwa | 2016-06-30
Przeczytana: czerwiec 2016

Jak zwykle zawiła historia kończąca się sukcesem. Czytałam z zapartym tchem.

| 2012-05-16
Przeczytana: 09 grudnia 2010

Książka porusza zagadnienie trudne i delikatne zarazem.Autor jednak w znakomity sposób prowadzi czytelnika niejako krok za sobą.Tym samym odsłania przed nim tajemnice, mnoży zagadki i pytania.Udziela w konsekwencji czytelnych i jasnych odpowiedzi,które potrafią zaskoczyć.Intryga budowana jest w przemyślany sposób,a początkowa mnogość wątków przeradza się w misternie zazębiającą się fabułę.Tym razem nie ma barwnych opisów watykańskiego świata.Jest główny bohater,którego profil osobowościowy i wewnętrzne przemyślenia są sensem książki.Zakończenie jak zawsze z wielką klasą i głębokim sensem egzystencjalnym.

Veronique | 2012-01-20
Przeczytana: 18 stycznia 2012

Książka naprawdę dobrze napisana. Kolejny raz nie zawiodłam się na autorze. Trochę mną zakręciła akcja pod koniec, ale wrażenia mam bardzo pozytywne. Polecam! :)