Pasterz Upiorów

Okładka książki Pasterz Upiorów Rafał Dębski
Okładka książki Pasterz Upiorów
Rafał Dębski Wydawnictwo: Fantasmagoricon Seria: Odmienne Stany Fantastyki fantasy, science fiction
Odmienne Stany Fantastyki
Fantasmagoricon
2007-12-01
2007-12-01
słowiańska fantasy; zbiór opowiadań

Okładka książki Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony Rafał Dębski, Marta Krajewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Marcin Mortka, Marcin Podlewski, Martyna Raduchowska, Jagna Rolska, Anna Szumacher
Nawia. Szamank... Rafał Dębski, Marta...
Okładka książki Mars. Antologia polskiej fantastyki Leszek Błaszkiewicz, Eugeniusz Dębski, Rafał Dębski, Mirosław Piotr Jabłoński, Krzysztof Kochański, Kacper Kotulak, Paweł Majka, Jan Maszczyszyn, Tadeusz Meszko, Andrzej Miszczak, Marek Oramus, Tadeusz Oszubski, Romuald Pawlak, Anna Sikorska, Wojciech Szyda, Marek Żelkowski, Andrzej Zimniak
Mars. Antologi... Leszek Błaszkiewicz...
Okładka książki Tarnowskie Góry Kryminalnie Iwona Banach, Dariusz Barczewski, Agnieszka Chodkowska-Gyurics, Rafał Dębski, Piotr Górski, Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz jr, Bożena Mazalik, Piotr Rogoża, Arkady Saulski, Andrzej W. Sawicki, Jacek Sobota, Robert Ziębiński
Tarnowskie Gór... Iwona Banach, Dariu...

Bardzo pośledni zbiór opowiadań. Polecam przeczytać , jeżeli nie ma czegoś innego pod ręką.

Stracone pieniądze. Bez polotu, nużące i nie zachęcające by po inne książki autora sięgnąć. Obraza dla A. Sapkowskiego, że ten autor pisze od niego lepiej. Tfu. Błe. Ochyda. A kysz i krzyżyk na drogę.
Gwiazdki za okładki.

Gwiazdki za okładki.

Gdy wpadł mi w ręce ten zbiorek opowiadań, w pierwszej chwili się ucieszyłam. Pamiętam pełne specyficznego humoru opowiadania Autora publikowane przed laty w SFFH. Opowiadania zawarte w tym tomie jednak nie spełniły moich oczekiwań.

Największy mój zarzut tyczy się opowiadań osadzonych w konkretnych historycznych realiach i czasach i odnoszące się do określonych wydarzeń. Nie czuję w tych tekstach klimatu, nie kupuję tego pożenienia fantastyki z realiami. Fabuła żadnego z tych tekstów nie wciąga, humoru brak lub nie bawi. Ot, takie sobie retellingi, które niestety, ale nie wnoszą oczekiwanej świeżości.

Są od tego dwa wyjątki. Pierwsze to opowiadanie "Zwykła dziewka", w którym fabuła może nie porywa, ale przekomarzanki bohaterów czyta się z zainteresowaniem i lekkim uśmiechem. Jest lekko i przyjemnie do poczytania dla rozrywki.
Drugi tekst to "Kosmiczne opętanie", w którym Autor pokazuje zapamiętany przeze mnie pazur i dowcip, którym - wraz z dialogami - opowiadanie stoi. Dla mnie na pokładzie było swojsko i swobodnie.

eeeee, spodziewałem się czegoś lepszego .

eeeee, spodziewałem się czegoś lepszego .

• Fantastyka polska
  • SF
  • Fantastyka, SF i horrory
  • Słabe/niegodne uwagi

Dodaj cytat z książki Pasterz Upiorów