Zajdel 2002. Antologia

Maja Lidia KossakowskaAndrzej Ziemiański Wydawnictwo: Fabryka Słów Seria: Antologie fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
fantastyka, fantasy, science fiction
Antologie

Pięć opowiadań. Nie wszystkie mi się spodobały, ale w sumie na bardzo dobrym poziomie.
"Żarna niebios" sobie odpuściłam, czytałam go tydzień wcześniej w zbiorze pod tym samym tytułem. Bardzo dobre, choć w zbiorze M. L. Kossakowskiej były też lepsze.
"Murarze" po prostu dobre. Dobrze napisane, lecz na mnie jakoś nie zrobiło wrażenia. Autora zupełnie nie kojarzę.
"Waniliowe...

Na półkach: , , , , , , ,

Żarna niebios - 3
Murarze - 5
Waniliowe plantacje Wrocławia - 6
Autobahn nach Poznań - 8
Cała kupa wielkich braci - 4

Książka warta zakupu i posiadania na półce. Pierwsze cztery opowiadania są naprawdę ciekawe, przemyślane i zajmujące, natomiast ostatnie... No przynajmniej było krótkie ;)

Gdyby nie "Cała kupa wielkich braci" zachwytom nie było by końca, a tak...

Dzięki tej książce poznałam Kossakowską. I za to ten zbiorek najbardziej cenię.
Inne opowiadania - też dobrze się czyta.

Nominacja do Nagrody im. Janusza Zajdla jest wystarczającą (moim zdaniem) rekomendacją do sięgnięcia po zbiór rekomendowanych doń opowiadań i świetnym (jak się wielokroć okazało) autorowskazem.

Opowiadania nominowane do nagrody A.Zajdla... więc same perełki :)
Polecam

30 / 2007

Bardzo fajne, klimatyczne opowiadnia. Polecam na zimowe wieczory.

Jak dla mnie najlepsze okazały się oba opowiadania Andrzeja Ziemiańskiego, najbardziej rozczarował Ziemkiewicz. Dlatego nie dałem 5 gwiazdek.

Dyskusje

• Fantastyka