Kapłanka w bieli

Trudi Canavan Cykl: Era pięciorga (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 688 str.
Priestess of the White

fantastyka, fantasy, science fiction
canavan era pięciorga kapłanka Auraya Biali

Kup książkę

Moja ulubiona seria Pani Canavan. Polecam

Początkowo akcja się wlecze ale w miarę kolejnych rozdziałów wszystko przyśpiesza w przyjemność a czytania wzrasta. Po ukończeniu od razu sięgam po drugi tom.

Świetne fantasy, idealne po ciężkim dniu pracy.

Jestem pod wrażeniem tej książki, poprzednie trylogie Trudi niezbyt mi się podobały. Ta jest cudowna.
Jest to opowieść wielowątkowa, czytamy o Aurai o jej początkach bycia białą, o zakazanej miłości z Leirardem, a on zmagał się z Mirarem, który przejmuje nad nim kontrolę. Emerahl musi się ukrywać przed kapłanami z racji, że jest wszechmocną czarodziejką, jedną z dzikich....

Moja pierwsza przygoda z Trudi. Cała saga została mi polecona i sie nie zawiodłam-fajnie i szybko sie czytało,ale bardziej zaciekawiła mnie Emerahl niż Auraya. Na pewno polecam! I dzięki Karol xoxo ;-)

Trudno mi powiedzieć czemu tak lubię tego autora. Nie wyróżnia się ona za bardzo stylem pisania, książki bywają czasami dość nużące, a mimo to chce się je czytać dalej. Zapewne chodzi o to ciekawą kreację świata, który mimo wszystko chce się poznać jeszcze bardziej. Polecam zapoznać się z książką, by samemu przekonać się czy jest w niej coś dla Ciebie.

Książka która wreszcie doczekała się przeczytania. Bohaterzy wobec jakich nie można być obojętnym i świat z magią, której czytelnik chciał by dotknąć.

Ciekawa historia zapoczątkowująca na pewno dalsze losy Aurai z Białych, która ze zwykłej kapłanki staje się osobą niezastąpioną, utalentowaną ponad miarę. Lud skrzydlatych istot, które mogą poczuć siłę wiatru. Ludzie...

Przeczytane po raz drugi. Pierwszy raz był zaraz po wydaniu w Polsce. Trochę inaczej zapamiętałem niektóre wydarzenia, teraz chyba wydaje mi się ciut lepsza, chociaż sam pomysł na bohaterkę bardzo podobny do trylogii Czarnego Maga. Polecam fanom Canavan.

poprostu znakomita...

Na półkach: , , , ,

Kapłanka w bieli to wyjątkowa książka, która oczarowała mnie praktycznie wszystkim! Trudi Canavan stworzyła uniwersum, które zachwyca szczegółowym wykonaniem! W życiu przeczytałam wiele książek, jednak świat praktycznie żadnej z nich nie oczarował mnie tak, jak kontynent Ithanii.

Autorka serwuje nam świat po wojnie bogów, gdzie krainami Północnej Ithanii rządzą Biali -...

Dyskusje

6 483