Kapłanka w bieli

Trudi Canavan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Era pięciorga (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Priestess of the White
Era pięciorga (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Piotr W. Cholewa
canavan era pięciorga kapłanka Auraya Biali

Ksiązka jest niesamowicie napisana. Przeczytałam całą w niespełna dzień. Interesująca i wciągająca.

Najgorszy początek serii jaki zaprezentowała ta autorka, zniechęciła mnie do kontynuowania serii.Ksiazka nie była najgorsza, czytało się gorsze teksty kultury

Niezłe czytadło. Zapewne sięgnę po kolejną część.

Fabuła „Kapłanki w bieli” przypomina mi trochę „Trylogię Czarnego Maga” napisaną na nowo i wciśniętą do jednej książki. Było to dla mnie oczywiste do tego stopnia, że wiedziałam, która postać w jednej trylogii jest odpowiednikiem której w drugiej (a warto wspomnieć, że po wszystkim postacie z Gildii zyskały więcej mojej sympatii). Choćby dlatego, ze względu na powtarzające...

Fabuła ok ale niestety żaden bohater mi się nie spodobał i zupełnie nie wczułam się w te historię.

Wlasnie rozpoczelam przygode z kolejna seria Trudi Canavan. Wydaje sie, ze schemat powiesci jest bardzo podobny do trylogii Czarnego Maga. Zmieniaja sie tylko dekoracje. Uzdolniona magicznie bohaterka z malej wioski staje sie jedna z pieciu Bialych, wybrancow bogow na Ziemi. Po drugiej stronie jest pieciu czarownikow, ktorzy przewodza ludowi Pentadrian. Wojna jest...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z jakiegoś powodu mam słabość do Książek Trudy Canavan. Każda seria wnosi coś wartego czytania, każda książka mnie wciąga i sprawia, że sięgam po kolejną. Tak też było z Kapłanką w bieli. Polecam

Trochę nudne

Początkowo ciężko mi było wgryźć się w fabułę, ale z czasem wsiąkłam. Jest to powieść wielowątkowa, ale w gruncie rzeczy wszystko sprowadza się do głównej bohaterki, tytułowej kapłanki w bieli. Mimo początkowego problemu z zaangażowaniem, czerpałam dużą przyjemność, a jak tylko skończyłam, od razu zamówiłam kolejne części.

Jest to przyjemna i lekka lektura, raczej taka...

Moja ulubiona seria Pani Canavan. Polecam

Dyskusje