Sekta zabójców

Licia Troisi Wydawnictwo: Videograf II Cykl: Wojny Świata Wynurzonego (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
La setta degli assassini
Zuzanna Umer
Videograf II
fantastyka miłość wojownicy
La setta degli assassini
Wojny Świata Wynurzonego (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Zuzanna Umer
fantastyka miłość wojownicy

KSIązka jest od pierwszej strony interesująca. Główna bohaterka zdecydowanie zrobiła na mnie wrażenie i wracałam do tej serii z niesłabnącym entuzjazmem jeszcze wiele razy. Polecam!

Z reguły staram się pisać krótkie i długie recenzje, żeby osoba czytająca opinię mogła zagłębić się mniej lub bardziej. „Sekta zabójców” sprawiła, że będzie tylko jedna recenzja – bardzo krytyczna (bez spoilerów).
Rozumiem, że autorka napisała książkę dla nastolatek. Wiem, że nie należę do grupy docelowej, jednak to nie mój gust odpowiada za ocenę 2/10. Ktoś wyszedł tutaj z...

Troche nudnawa i momentami sie ciagnie. Malo akcji. Zobaczymy tom II

Do przeczytania i zapomnienia.

Historia nietuzinkowa, świat wyjątkowy, groza ziejąca z tragizmu przygód bohaterki - to wszystko sprawiło, że cała seria dotycząca Świata Wynurzonego, stała się jedną z moich ulubionych pozycji fantastycznych (po WP). Doceniam w niej przede wszystkim mroczne snucie opowieści i postać kobieca, wojownicza i silna, która ukształtowała w pewien sposób mnie samą, jako młodą...

I tom dostałam ok. 5lat temu i skończyło się na tym, że dokupiłam kolejne dwa. Przygody głównej bohaterki bardzo mnie wciągnęły. Sama w tamtym okresie byłam nastolatką, ale nie interesowały mnie ckliwe opowiastki. Taka właśnie nie jest ta książka. Lekko brutalna(?), pozwalająca wyobrazić sobie zupełnie inny świat.

"- To dlatego, że nie patrzysz uważnie. Nie ma dwóch identycznych chwil, świat nieustannie płynie, przemienia się, zmienia kształt, ale ty jesteś za bardzo rozkojarzona, żeby zdać sobie z tego sprawę. Odgłos wiatru jest jak śpiew, to powolny, to znów gwałtowny. Daleki grzmot. Metaliczne kroki owadów na ziemi. Odłamki czarnego kryształu toczące się w oddali. Naucz się...

Dobra jest to książka, co pomysł ma ciekawy, a i wykonanie niezłe.

Jestem fanką fantastyki i na najbliższy rok postanowieniem moim jest, by przeczytać 52 książki z tej dziedziny właśnie. Dlaczego o tym mówię? A to dlatego, by wyjaśnić, że właśnie do fantastyki podejście mam szczególne. Jak już mi się coś spodoba - to bardzo, gdy znowu nie - to też bardzo.

"Sekta...

Książka na prawdę dobra, jednak wstęp jej wcale nie zachęcał. Powoli się rozkręcała.
Polecam przemóc się i przeczytać, bo na prawdę warto. Późniejsze rozdziały są na prawdę genialne i zaważyły na mojej ocenie.

Nie wciągneła mnie wogóle ta ksiązka , klimat w zamiarze autorki miał byc mroczny , tajemniczy , magiczny, wszechogarniajaco zły ale wyszło sztucznie , chyba za bardzo autorka starała sie wprowadzać mroczne klimaty na siłe.

Dyskusje

2 171