Krucha jak lód

literatura piękna
2010-05-04
Michał Juszkiewicz
dziecko choroba aborcja

Jakie pragnienie mają rodzice oczekujący dziecka? Zazwyczaj tylko jedno – żeby było zdrowe. Nikt nie oczekuje, że maluch będzie idealny, piękny i mało wymagający. Przyszli rodzice chcą, żeby ich dziecko było tylko zdrowe. Tylko lub aż w wielu przypadkach.

Charlotte i Sean O’Keefe to małżeństwo z kilkuletnim stażem, które jak wszyscy rodzice chcieli zdrowia dla swojego...

Kolejna dobra książka. Po prostu.

Na półkach: , , , ,

Nie ukrywam, że jestem z siebie dumna, że udało mi się przeczytać książkę Jodi Picoult. Od dawna próbuję przebrnąć przez "Bez mojej zgody", ale chyba nie będzie mi to dane. Za to "Kruchą jak lód" czytało się o wiele lepiej, nie było tutaj bezsensownego ględzenia i przedłużania na siłę.
Charlotte ma córeczkę, która jest chora na rzadką chorobę niezwykłej łamliwości kości....

Mam wrażenie, że opinie tej książki są wyłącznie pozytywne. Sama zresztą sięgnęłam po nią zachęcona dobrymi ocenami.
I spotkał mnie wielki zawód. Postacie moim zdaniem mało wiarygodne, a ich motywacje były dla mnie kompletnie niejasne. Jedyną bohaterką, która wydawała się choć trochę rzeczywista, a nie napisana pod to, żeby pasowała do plot twistów, które sobie pani Picoult...

Sięgając po pozycje Picult mniej więcej wiedziałam czego się spodziewać. Pierwszy minus - po przeczytaniu kilkudziesięciu stron stwierdziłam że jest podobna do Bez mojej zgody. Ale dałam szansę. Podobało mi się to, że każdemu z bohaterów autorka poświęciła uwagę dzięki czemu czytelnik ma obraz tego co dana postać myśli i czuje. Zakończenie niekoniecznie mnie zaskoczyło ale...

Książka, która po latach tkwi w mojej głowie. Bardzo dobrze się ją czytało, choć tematyka trudna. Autorka w ciekawy sposób przedstawia emocje, które dotykają bohaterów. Warto!

Książka o cierpieniu, niesprawiedliwości, walce o życie Willow, ale przede wszystkim o sile miłości. Polecam dla tych, którzy lubią czytać o ludzkich tragediach, które nie zawsze się dobrze kończą.

Zapewne po przeczytaniu tej książki zdania będą znacząco podzielone względem racji ojca i matki w sporze o "niedobre urodzenie ".
Mam nadzieję że nie będę wyjątkiem jeśli powiem że zupełnie nie rozumiem postępowania matki w tej historii.
Poświęciła tak wiele, postawiła wszystko na jedną kartę, a mimo wszystko w ciągu całej opowieści nie zauważyłam aby chociaż raz...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niestety Jodi Picoult mnie zawiodła. Książka przez 3/4 ciągnęła się jak flaki z olejem. Dopiero pod koniec akcja przyspieszyła i się rozkręciła. Niestety znika z mojej półki. No i jeszcze to zakończenie!! Tyle się matka namęczyła, wywalczyła odszkodowanie, poświęcając najlepszą przyjaciółkę, a ta mała się na koniec utopiła!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna książka tej autorki, która mnie nie zawiodła :) mimo ze historia nie nalezy do lekkich to pochłania się ją strona za stroną. I te ciekawostki, jest w nuch jakiś urok:) milo bylo poznawać je z Willow:)

Dyskusje

4 920