Bez mojej zgody

2009-08-11
Michał Juszkiewicz
choroba miłość rodzina śmierć Michał Juszkiewicz

Opinie [1 225]

Bardzo chciałabym się zachwycić tą książką. Zabierając się do niej byłam pewna że nie może mi się nie spodobać a jednak. Nie mówię że autorka kompletnie zmarnowała potencjał tej książki, ale niestety pogrzebała go.
Zacznijmy od rzeczy pozytywnych bo wbrew pozorom jest ich tu mnóstwo. Autorka zabrała się za temat bardzo trudny ale radzi sobie z nim z niebywałą gracją. Nie...

To nie jest książka, którą przeczytałam jednym tchem. Nie pozwoliły mi na to moje emocje, matczyne hormony i zalane łzami oczy. Po przeczytaniu paru rozdziałów musiałam ochłonąć i pomyśleć. Potem dopiero czytałam dalej. Nie będę się czepiać fabuły bo trochę nieprawdopodobna, ale porusza uniwersalne aspekty naszego życia. Czy mamy prawo za wszelką cenę podtrzymywać gasnące...

Wzruszająca, wstrząsająca. Bardzo polecam.

To bez wątpienia najlepsza książka jaką przeczytałem w ostatnich dziesięciu latach.
Książka, która pozwala szerzej otworzyć oczy na drugiego człowieka. Zrozumieć jego uczucia ORAZ zrozumieć, że tych uczuć nie da się zrozumieć.
Niesłychanie smutna historia dobrych ludzi, kochającej się rodziny, która znalazła się w sytuacji, z której nie tyle nie ma dobrego wyjścia, ile...

Swietna ksiazka opowiadajaca o milosci rodzicielskiej, trudnych wyborach zwiazanych z zyciem ukocjanych dzieci . Zaskakujace zakonczenie. Od pierwszej strony ksiazka bardzo wciaga

Zarówno książka jak i film zrobiły na mnie ogromne wrażenie, aczkolwiek papier to papier- tu wrażenia i emocje były większe i bardziej dotkliwe! Piękna i bolesna historia, polecam

Spłakałam się jak nigdy.
Pełna wzruszeń i dylematów moralnych.
Polecam.

Książka ,, Bez mojej zgody '' Jodi Picoult to kolejna warta uwagi pozycja na liscie . Porusza kolejne trudne tematy . Głowna bohaterka to nastolatka która żyje tylko po to aby być dawcą dla swojej chorej siostry. To przerażajace, ale możliwe i w prawdziwym świecie. W dobie dzieci inwitro doskonałych genetycznie. Mogą zdarzyć się i takie które właśnie są tylko...

Nie!!!!! Nie zgadzam sie na takie zakonczenie tej książki. Dlaczego, dlaczego to nie sprawiedliwe to nie fair

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dosłownie przed chwilą skończyłam czytać ,,Bez mojej zgody" Jodi Picoult i mam jeszcze totalny bajzel w głowie, ale jedno wiem na pewno - polecam ją każdemu.

Dyskusje

13 475