Bez mojej zgody

Michał Juszkiewicz
choroba miłość rodzina śmierć Michał Juszkiewicz

Opinie [1 186]

zakończenie kompletnie szokujące

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Jodi Picoult. Od bardzo dawna planowałam przeczytać książkę "Bez mojej zgody".

Sara i Brian Fitzgerald wiodą spokojne życie ze swoim synkiem Jesse, oraz młodszą córeczką Kate. Jednak pewnego dnia, gdy Kate ma trzy latka na jej rodziców spada cios. Okazuje się, że dziewczynka jest chora na ostrą białaczkę. Rodzice zaczynają nierówną...

Porusza niezwykle delikatny, ale i ważny temat. Powinniśmy bardziej się skupiać na prawach dzieci. Zwłaszcza w takich sytuacjach, jak ta przedstawiona w książce. Dziecko powinno dokonywać własnych wyborów. Nie być tworzone ze względu na ambicje rodzica....

Kurczę, nie dałam rady " na raz" musiałam zrobić przerwę psychiczną. Temat bardzo trudny.
Jako rodzic uważam, że te wybory są
niesamowicie obciążające. Jako czytelnik uważam, że Anna ma prawo decydować o własnym ciele.
Wiem, że ludzie stają przed różnymi dylematami ale nikt nie wie jak by postąpił, do puki nie znajdzie się w danej sytuacji. Oczywiście koniec czytałam...

Podobno wartość książki poznaje się po tym, jakie emocje i przemyślenia wywołuje w czytelniku. Jeśli to prawda, to książka "Bez mojej zgody" byłaby idealnym wyborem. Muszę przyznać, że początkowo książka mnie zawiodła, odkładałam ja kilkakrotnie, lecz gdy w końcu się przełamałam, dałam jej szansę, to spowodowała we mnie spustoszenie.

W książce poznajemy Anne 13-letnią...

Temat dość trudny i kontrowersyjny. Wywołuje dużo emocji.Nieuleczalna choroba i decyzja rodzicow, którą niełatwo zaakceptować. Gdzie jest granica,co wolno zrobić dla ratowania życia za wszelką cenę, cenę wręcz niewyobrażalną. Czy ich postawa była słuszna?. Rozstrzygnięcie pozostawiam każdemu kto sięgnie po lekturę.

Na półkach: , , , ,

Po przeczytaniu "Wielkich małych rzeczy", byłam pewna, że nie będzie to moje osatatnie spotkanie z twórczością przegenialnej Jodi Picoult, która w swoich książkach porusza tematy kontrowersyjne, życiowe, bliskie każdemu z nas oraz takie, o których na codzień się nie myśli. Nie raz robi to w sposób subtelny, gdzie nie trzeba wielu słów, aby zrozumieć wydźwięk wypowiedzi...

Ksiazka od ktorej moja przygoda z Jodi Picoult sie zaczela. Czytalam ja kilka lat temu, ale pamietam kazdy szczegol. Jest to opowiesc, ktora porusza bardzo trudny temat (jak wszystkie ksiazki tej autorki) a zakonczenie zostawilo mnie kompletnie zdruzgotana. Goraco polecam. Prosze tylko przygotowac sie na zerwana noc bo nie sposob sie od tej historii oderwac!

Na półkach: , , , , , ,

"Bez mojej zgody" to powieść której ciężar emocjonalny jest przeogromny. Mimo że ma pięćset stron z okładem, czyta się ją migiem. Jej akcja wciąga tak jak czarna dziura materię.

Jodi Picoult przedstawia nam kompleksowo rodzinę Fitzgeraldów, każdego jej członka jak i więzi które ich wiążą. Postacie są takie jak rzeczywiste, swobodnie mogłyby wyjść z książki i żyć. Autorka...

Na półkach: , , , , ,

Ależ wstrząsająca i dająca do myślenia lektura. Końcówka wgniotła mnie w fotel, bo takiego obrotu spraw zupełnie się nie spodziewałam.

Historia rodziny Fitzgeraldów to naprawdę podróż pełna wybojów, ostrych zakrętów i smutku.

Ekranizacja nieco mnie zawiodła, bo scenariusz został znacząco zmieniony, jeśli chodzi o dobór wątków oraz o zakończenie.

Myślę, że to pierwsza,...

Dyskusje

12 966