Ostatnia z dzikich

Trudi Canavan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Era pięciorga (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Last of the Wilds
Era pięciorga (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Piotr W. Cholewa
canavan ostatnia dzikich auraya era pięciorga

Gdyby bogini Huan raczyła usłyszeć modlitwę księżniczki Imi o uwolnienie, losy Elai byłyby diametrialnie inne, prawda? Pewnie są i inne rzeczy, których można się przyczepić, ale i tak cykl jest znakomitą fantastyką!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie dałam rady, kompletnie do mnie nie trafiła.

Książka ciekawsza od poprzedniej, dająca znacznie szerszy wgląd w to jak naprawdę wygląda świat i jego bogowie.

Drugi tom nie zawodzi, chyba nawet lepszy niż pierwszy. Polecam.

Kocham Minara i Emeralh <3
Są najlepszymi postaciami xd w tej książce, co nie znaczy, że fabuła jest nijaka. Bardzo mnie ciekawi co będzie dalej.
Minarowi udało się połączyć jaźnie, jednak musi uciekać przed bogami. Wydali na niego wyrok śmierci. Auraya jednak nie jest w stanie tego uczynić. Zostaje ukarana, podczas gdy u Siyee panuje epidemia ma pozostać w Jurime przez...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wspaniały cykl. Nic dodać nic ująć tylko czytać.

Kurz po niedawno stoczonej bitwie powoli opada. Mimo zwycięstwa myśl o poległych osobach spędza Aurai sen z powiek. Jedyną rzeczą, która pozwala jej normalnie funkcjonować jest nowo postawione przed nią zadanie - stworzenie szpitala, w którym cyrklinie i tkacze snów ramię w ramię będą walczyć o ludzkie życie. Oczywiście nie obeszło się bez protestów, ale to jeszcze bardziej...

Lektury pierwszego tomu nie wspominam najlepiej. Pamiętam, że ekspozycja zajmowała zbyt wiele miejsca względem akcji, co doprowadziło do uczucia znużenia. Bohaterowie wydawali mi się nijacy i nie zależało mi na nich w większym stopniu. Jednak z powodu tego, że kupiłam od razu trzy tomy wiedziałam, że pewnego dnia do tej trylogii wrócę. Co w końcu nastąpiło.
Nie planowałam...

Druga część jest bardziej wciągają od pierwszej. Tempo znacznie przyspiesza. Auraya pokazuje "pazurki", Leyard przestaje być Leyardem,ale nadal jest Dzikim ;-) Polecam!

Auraya sprzeciwia sie bogom. Pentadrianoa po wyborze nowego Pierwszego Głosu starają sie w pokojowy sposób rozszerzyć swoje układy z innymi państwami. Zwiększa sie aktywność nieśmiertelnych tzw Dzikich. Co z tego wyniknie? Polecam przeczytać..

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje