Ostatnia z dzikich

Okładka książki Ostatnia z dzikich
Trudi Canavan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Era pięciorga (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2009-11-15
Data 1. wydania:
2006-08-03
Piotr W. Cholewa
canavan ostatnia dzikich auraya era pięciorga

więcej Więcej

ciekawa i spokojna.

Na półkach: , , , ,

Bardzo wciągająca kontynuacja, dużo lepsza niż pierwszy tom. Z pewnością sięgnę po dalszy ciąg.

Uwielbiam czytać trylogie. Wręcz mogę powiedzieć, im więcej tomów tym lepiej, ponieważ można dłużej cieszyć się dobrą historią. Niedawno skończyłam trylogie "Era pięciorga" Trudi Canavan. Autorka znana fanom fantasy, szczególnie dzięki "Trylogii Czarnego Maga" (po którą muszę sięgnąć najbliższym czasie).

"Era Pięciorga” składa się z następujących części: "Kapłanka w...

Moja ulubiona część z trylogii. Postacie Leiarda i Emerahl wprowadzają przepiękny i magiczny klimat. Pięciorga mają poważne problemy , z którymi się mierzą.

Super, przygody sie bardziej rozkrecily w porownaniu do 1 czesci, nowe watki bardzo przyjemne, chociaz na poczatku brakowalo tryssa. Leiard psyjacieluuuuuuu

Pomimo mojej sympatii do autorki i jej twórczości, ta saga mnie nie porywa, a porównując do innych, wręcz wypada mdło.
Ale oceńmy książkę, a nie ją przyrównujmy ;)
Otóż akcja w końcu zaczyna nabierać tępa, pojawiają się przygody, tajemnice i magia. Jest tego zdecydowanie więcej niż w pierwszej części trylogii, lecz jak dla mnie dalej za mało aby dać wyższą ocenę.
Na plus...

Liczba stron: 642
Ocena: 8/10

Zakończenie Kapłanki w Bieli tak mną wstrząsnęło, że nie mogłam się powstrzymać od sięgnięcia po Ostatnią z Dzikich - drugą część 'Ery Pięciorga'.

Tak jak w poprzedniej części, Trudi Canavan używa narracji trzecioosobowej. Muszę przyznać, że w tym tomie ciągłe zmiany narratorów wywołują o wiele większe napięcie.

Auraya nie potrafi zatrzeć...

Kontynuacja pierwszej części. Pomimo zakończenia wojny, czas pokoju wydaję się być o wiele ciekawszy. Szczególnie historia Siyee i ludzi morza zajmuje obszerne fragmenty powieści. Bogowie również częściej objawiają się Aurayi, a jeden zaskakująco dużo zajmuje jej czasu. Nasze żeńskie bohaterki są dzielne i dążą do wyznaczonych sobie celów. Mirar przechodzi przemianę,...

Druga część jest znacznie lepsza niż pierwsza. Stopniowo zaczęła mnie wciągać, aż ostatnie rozdziały pochłonęłam z wypiekami na twarzy. Fabuła staje się coraz ciekawsza, bohaterowie nie są już tak abstrakcyjni, znacznie więcej się dzieje i po prostu chce się czytać dalej. Od razu sięgam po trzecią część.

Gdyby bogini Huan raczyła usłyszeć modlitwę księżniczki Imi o uwolnienie, losy Elai byłyby diametrialnie inne, prawda? Pewnie są i inne rzeczy, których można się przyczepić, ale i tak cykl jest znakomitą fantastyką!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

5 494
    2 717