Kroniki Idhunu. Buntownicy

Okładka książki Kroniki Idhunu. Buntownicy Laura Gallego Garcia
Okładka książki Kroniki Idhunu. Buntownicy
Laura Gallego Garcia Wydawnictwo: Książnica Cykl: Kroniki Idhunu (tom 1) fantasy, science fiction
Kroniki Idhunu (tom 1)
Memorias de Idhún. La Resistencia
Książnica
2008-01-01
2008-01-01
Andrzej Nowak, Zofia Siewak-Sojka

Książka bardzo mi się podobała. Niestety nie będzie mi dane poznać dalszych losów bohaterów, bo kolejne tomy nie zostały wydane w Polsce. Jak można to robić czytelnikom? Albo wydajemy całą historię albo nic :( A może zmobilizuję się do nauki języka i przeczytam w oryginale? :)

przeczytałam więcej niż raz i nadal mi się nie znudziła. bardzo ciekawa, wciągająca i przemyślana fabuła. aż szkoda że dalsze części nie są przetłumaczone na język polski bo seria wspaniała!

Na 500 stron książki, około 400 opowiada o uczuciach Victorii, głównej bohaterki tytułu, targanej miłosnymi rozterkami pomiędzy nią, protagonistą i antagonistą. Kolejne 50 stron opowiada o uczuciach Jacka i Kirtasha do Vicotrii, a pozostałe 50 to rzeczywista akcja dziejąca się w powieści. Gdybym mógł wybrać pomiędzy nie czytaniem tej książki, a przeczytaniem całej, prawdopodobnie wybrałbym to pierwsze...

Dobrze napisana historia, ciekawe zwroty akcji. Niestety dużą wadą jest słabo rozbudowana część fantastyczna, samo podawanie nazw mitycznych stworów czy krain nie kreuje w wystarczająco świata przedstawionego. Ponadto ciekawi bohaterowie nie mają zbyt rozbudowanej historii, natomiast główni bohaterowie - a w zasadzie ich historie miłosne rodem ze Zmierzchu przyprawiają o ból głowy. Niemniej warto przeczytać.

Nosz k**** jest pierwsza część trylogii a gdzie pozostałe?! Po hiszpańsku akurat nie umiem czytać więc przygoda z tą historią zakończy się dla mnie na pierwszym tomie:( Wielka szkoda bo książka posiada wielki potencjał i czytelnik chciałby się dowiedzieć co dalej, a tu dupa dalej nie zostało przetłumaczone:( Pierwsza książka bardzo fajna ale niestety duży minus za brak kontynuacji historii w dalszych tamach:( Szkoda że nie znam hiszpańskiego!!! to bym przeczytał pozostałe części:)

Książka bardzo mi się podobała i nadal pozostaje moją ulubioną. Przeczytałam ją dwukrotnie i tego nie żałuję.
Pierwszy tom książki podzielony jest na dwie części. Pierwsza momentami stawała się monotonna, jednak akcji nie brakowało. Drugą część, liczącą mniej więcej 300 stron, przeczytałam na jednym wdechu. Akcja rozgrywała się bardzo szybko, przez co bardzo ciężko się od niej oderwać. Język, którym posługuje się autorka, jest staranny, nieco potoczny, co sprawia, że Kroniki Idhunu są idealną książką dla dorosłych, ale także dla młodzieży. Mam nadzieję, że drugi i trzeci tom zostanie wydany w Polsce, ponieważ już nie mogę doczekać się dalszych losów Victorii i Jacka.

(DUŻY SPOJLER)
Jeżeli chodzi o stworzenie fantastycznego świata i akcję, to książka jest świetna. Zaskakuje, ciągle coś się dzieje, nie "wieje" banałem.
Jedyne czego nie mogę przełknąć to wątek miłosny (stąd taka niska ocena). Trójkąciki mnie nie bawią, uważam, że to jest zwyczajne pastwienie się nad biednymi postaciami. Zarówno Jack jak i Christian na to nie zasługują. Victoria jest najgorszą postacią tej książki. Irytująca na każdym kroku i egoistyczna w uczuciach.
Przeczytałam streszczenie kolejnych części i nie żałuję, że nie wydali kolejnych w wersji polskiej. Przeczytałabym, a potem bym tego bardzo żałowała. Dlaczego?
Otóż trójkącik nie upada, a Victoria ma za kochanka zarówno Jacka jak i Christiana. (Obaj nadal się na to godzą. Mężczyznom-męczennikom mówię stanowcze: NIE) I dodatkowo pojawia się dwójka dzieci. Oczywiście jedno smoka, a drugie szeka. Pozostawiam to bez komentarza.
Trylogia z ogromnym potencjałem, niestety zniszczona wątkiem miłosnym, który niesie za sobą niezbyt wartościowe przesłanie.

Dla fanów fantastyki - warta przeczytania. Raz.
Wyznawcy bezinteresownej i wiernej miłości - strzeżcie się.

(DUŻY SPOJLER)

Uwielbiam tą historię! Siedzi mi w głowie już od paru lat i nadal mam nadzieje, że wydadzą kolejne części po polsku.

Victoria..jeszcze nie trafiłam na taką książkę,żeby główna bohaterka mnie tak irytowała!Kocha jednego,później i drugiego,obydwóch tak samo,za obydwóch odda życie a oni oczywiście godzą się na to mimo,że się nienawidzą.Dla mnie to historia na typowy romans,nie na książkę fantastyczno-przygodową.Do tego trzeba wspomnieć,że trójkąt miłosny ma średnią wieku 12-15 lat w zależności,na który moment spojrzeć.Victoria jest u mnie pierwsza na liście najbardziej irytujących bohaterek i dlatego jeśli są lub będą następne tomy po książkę nie sięgnę.Nie ciekawi mnie ich historia miłosna,a o tym w książce jest mnóstwo.Może to i dlatego,że nie jestem zwolenniczką romansów,ale cóż.Dziękuję,na tym skończyłam przygodę z Idhunem.

Książka ciekawa przede wszystkim wciągająca, łatwo i przyjemnie się czyta. Kroniki Idhunu to pierwsza książka o tematyce Fantasy jaką przeczytałam i mogę gorąco polecić :)

Laura Gallego Garcia Kroniki Idhunu. Buntownicy Zobacz więcej