Król Demon

Okładka książki Król Demon Cinda Williams Chima
Okładka książki Król Demon
Cinda Williams Chima Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Siedem Królestw (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2022-05-17
Data 1. wydania:
2009-10-06
Dorota Dziewońska
złodziej amulet siedem królestw

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Ocenię bardziej cały cykl niż jeden tom, tak żeby zachęcić do sięgnięcia po cykl, ewentualnie. Otóż Siedem Królestw to solidnie napisana opowieść, nie ma tam tego czego nie lubię. Czyli wątki romantyczne są umiarkowane, ale nie pominięte. Nasi bohaterowie nie przechodzą drogi od parobka do latającego i strzelającego gromami wymiatacza, owszem rozwój następuje, ale wydaje się on zrównoważony i całkiem dobrze wytłumaczony. Moim zdaniem historia jest całkiem spójna i ciekawa, wątki ładnie się przeplatają dążąc do finału, cykl do samego końca ma jakieś zaskakujące w pewnym stopniu niuanse. Czytało mi się wręcz fenomenalnie, mimo że nie umiem wskazać żadnego elementu który by wyróżniał ten cykl na tle innych fantasy

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zaskakująca, czyta się jednym tchem. Nieco elementów patosu, trochę romansu, konflikty na każdej możliwej linii, akcja toczy się wartko, a autorka wykorzystuje ciekawe rozwiązania fabularne.
Pierwsza część jest swoistym wprowadzeniem do głównej fabuły, nie daje żadnych odpowiedzi, jedynie dużo pytań, ale mamy czas polubić i poznać bohaterów, co jest cenne, bo poznajemy przy tym również ciekawostki ze świata.
Powróciłam do tej lektury po latach i nie żałuję. Lecę dalej!

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam nową zasadę. Teraz każdą opinię będę zaczynał od jakiejś zalety. I już na początku wprowadzenia tej zasady mam wielki problem.

Spróbuję jednak coś wymyślić. Działaj łepetynko, działaj! Co można dobrego powiedzieć o "Królu Demonie"? Banałki typu szybko się czyta, nie nudzi - to nie dla mnie. Takich frazesów trzeba unikać jak nieznajomych w kapturze na pustym trakcie. Może, że Han to sympatyczny chłopiec? Ale przecież nie chcemy przedstawić go mamusi, więc jakie to ma znaczenie? Większych głupotek w fabule nie ma? Można, by było się tu zaczepić, ale nie obniżajmy tak nisko poprzeczki. To podstawowe minimum, żebym książkę w ogóle przeczytał.

Nic to, czas ogłosić kapitulację. Zasada wejdzie w życie od następnej opinii. Mogę za to napisać o największym problem książki, czyli jej przeciętności. Nie wiem, czy jakikolwiek składnik tej historii wyróżnia się z tłumu, wątpię żeby którykolwiek z nich zapadł komuś na dłużej w pamięć. Czyli dokładnie tak jak z tą opinią...Oczywiście mogę się mylić.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zachęcająca na tyle, że zakupiłam kolejne tomy. Momentami denerwujące postaci (standardowo naiwność),ale całość bardzo spójna i wciągająca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Magiczne moce ,nieprzeciętni bohaterowie. Napisane tak, że chce się bardziej zatapiać w ten świat. Suuuuper.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wyzwanie LC 2024 na kwiecień.# Przeczytam książkę, która przeniesie mnie w inne miejsce.
...
Przeniosłam się do krainy 7 Królestw i nie żałuję spędzonego w niej czasu. Chociaż spodziewałam się "nieco" więcej, książka zainteresowała mnie na tyle, że zabieram się za drugi tom. Jestem ciekawa jak fabuła i losy bohaterów rozwiną się w kolejnej części. Na chwilę obecną 7 (odrobinę naciągane).

...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie rozumiem dlaczego o tej serii jest tak cicho. Jak dla mnie jedna z najlepszych serii jaka miałam przyjemność czytać. Han jest moim ulubionym bohaterem literackim. Książka z gatunku fantasy. Ciekawe historie i zwroty akcji których kompletnie się nie spodziewałam. Przyjemnie się czyta, ciekawość kolejnych zdarzeń powoduje że nie można się oderwać. Bardzo polecam ! 🩷📚

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsza połowa książki jest dośc nudna, początek powolny, ale jak tylko się przez nią przedrze, to okazuje się, że mamy do czynienia z interesującą historią.
Zdecydowanie warta polecenia!

Zdecydowanie warta polecenia!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo przyjemne, lekkie, dobrze napisane młodzieżowe fantasy. Sympatyczny główny bohater, charakterna bohaterka. Tylko tytuł wprowadza w błąd - jeśli ktoś chce sobie poczytać o demonicznym władcy, to nie tutaj.

W skrócie CUDO.

Książka która przyciągała mnie już od dawna (może ze względu na tą przepiękną okładkę) a przed którą tak długo się wzbraniałam, bo nie było okazji a może z lekkiej obawy że nie przekona mnie jej zawartość. Powiem szczerze że nie było czego się bać.

Historia opowiadana jest z perspektywy dwóch postaci - Hana oraz Raisy. Co do drugiej postaci- Raisy mogę z przykrością przyznać że jej perspektywa mnie nie porwała (może to dlatego że nie przepadam za pałacowymi klimatami). Bohaterka była równie zagubiona co ja, podejmując dla mnie- dziwne wybory- odejmowała sobie charakteru. Mimo tego nie mogłam oderwać się od czytania czekając na kolejne rozdziały z perspektywy Hana.
Boże, jak cudownie było wracać do tego bohatera. Tajemniczego i pełnego sekretów a równocześnie tak otwartego i sympatycznego.

Przez tą książkę się po prostu płynie, dawno nie czytałam tak lekkiej i przyjemnej fantastyki. Zdecydowanie sięgne po kolejne tomy.

W skrócie CUDO.

2 901