Outsider

Stephen King Wydawnictwo: Prószyński i S-ka fantastyka, fantasy, science fiction
The Outsider
2020-01-30
2018-06-05
Data 1. wydania:
2018-01-01
Tomasz Wilusz
Prószyński i S-ka
literatura amerykańska manipulacja niebezpieczeństwo obsesja poszukiwanie prawdy thriller wyścig z czasem zabójstwo zagadka kryminalna
The Outsider
fantastyka, fantasy, science fiction
2020-01-30
Tomasz Wilusz
Inne

Przesłuchane- bo był to audiobook. Niemniej bardzo wciągający, choć na początku szokująco okrutny. Od książek S.K. więcej nie oczekuję - ma wciągać i trzymać w napięciu.

Link do opinii: https://www.goodreads.com/review/show/2979498680

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Miejscami akcja się ciągnie, ale ogólnie fabuła jest ciekawa i nieoczywista. Jest wiele niedopowiedzeń, na które czytający sam musi sobie odpowiedzieć, zamiast dostać wszystko na tacy. Książka dobra, choć mam wrażenie, że trochę na siłę wydłużona.

Kolejna książka KInga, która trafiła w moje ręcę. Podeszłam do niej w wielką ekscytacją, ale jeżeli mam być szczera, czujesię rozczarowana. Mimo, iż uwielbiam styl pisania Kinga, tym razem miałam wrażenie, że jest on dość nużący. Dodatkowo, w moim przypadku, dość szybko domyśliłam się na czym będzie polegała fabuła książki oraz jak się skończy. Mimo tego, czytanie było...

Lubię książki, które zajmują więcej czasu niż zwykle. Lubię też takie, które wciągają od pierwszej litery i takie, w których mogę się zatopić wiedząc, że to będzie dobrze spędzony czas. Książki Stephena Kinga zazwyczaj sprawiają, że mój czas nie był zmarnowany, lecz bardzo udany. Nie zliczę ile już książek Kinga przeczytałam, na czytniku czy w formie papierowej, ale dużo....

Twórczość Kinga - dla mnie równa się to z definicji dobrej książce. Pomysł bardzo ciekawy, powoli budowane napięcie. Zakończenie jednak trochę mnie rozczarowało.

Typowy King. Pomysł bardzo dobry, powieść zapowiada się obiecująco przez pierwszy akt, a następnie im dalej tym wykładniczo bardziej stromo w dół - błędy i dziury logiczne, coraz większe banały, infantylizm i naiwność w wykreowanym świecie i historii. Czy to nie jest tak, że ten facet pisze jednocześnie kilka powieści? Ewidentnie jego dzieła wyglądają tak jakby w pewnych...

Fantastyczna. O dziwo, tym razem King pokazał klasę od A do Z. Sporo nawiązań do trylogii o Panu Mercedesie i "ka" z Mrocznej Wieży. Polecam obiema rękami, pochłonąłem w 3 dni.

Książkę czytało się bardzo przyjemnie. Była to pierwsza książka Kinga jaką przeczytałem, dobra historia i ciekawe postacie. Jestem z niej zadowolony mimo zakończenia.

Lubię Kinga w takim wydaniu. Historia z mocnym wątkiem kryminalnym plus siły nadprzyrodzone. Wszystko to sprawia, że lektura jest przyjemnie wciągająca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje