Outsider

Stephen King fantastyka, fantasy, science fiction 640 str.
The Outsider
2020-01-30
2018-06-05
Data 1. wydania:
2018-01-01
Tomasz Wilusz
Prószyński i S-ka
fantastyka, fantasy, science fiction
literatura amerykańska manipulacja niebezpieczeństwo obsesja poszukiwanie prawdy thriller wyścig z czasem zabójstwo zagadka kryminalna

The Outsider
2020-01-30
Tomasz Wilusz
Prószyński i S-ka
fantastyka, fantasy, science fiction

Porównaj ceny i

Na półkach: , , , ,

Bardzo dobra książka. Aby nie robić spoilerów, nie napiszę wiele o fabule, ale sytuacja rozwija się w nieprzewidzianych kierunkach, a dynamika wzrasta z każdą przeczytaną stroną. Polecam. Uwaga - jeżeli ktoś chce zobaczyć serial na HBO - "Outsider" to może być (tak jak ja) BARDZO zawiedziony w sposób jaki autorzy serialu przedstawili Holly Gibny. Nie ma ona nic wspólnego z...

Zeznania świadków, odciski palców i nagrania z monitoringu – to wszystko nie tylko obciąża, ale wręcz pogrąża Terry’ego Maitlanda. Nie wszystko jednak pasuje do tej układanki.
Finał książki jest zaskakujący i może trochę rozczarowujący po tak fantastycznie prowadzonej intrydze. Za to ekranizacja jest genialna :)))

Naprawdę polecam każdemu super książka

WOW NO WIADOMO, ZE SWIETNA BEDZIE I BYLA

ciekawy , a jakże, ale momentami przydługawy

Spotkałem się z różnymi opiniami na temat tej książki, niektóre były negatywne i ja się zaliczam do tej własnie grupy czytelników. "Przeciętna" to dobre jak dla mnie określenie o tej książce. Myślę, że moim błędem było sugerowanie się samymi pozytywnymi opiniami i srodze się przez to zawiodłem. Jak dla mnie akcja nie była jakoś napięta, kryminalny początek (choć nie czytam)...

,,,żeby nie było ; jestem fanem Kinga od późnych lat 70-tych; może serial będzie lepszy ?

Zawiązanie akcji to hołd dla gatunku kryminału. Co rusz bohaterowie wypowiadają nazwiska kultowych autorów, a King udowadnia, że jest nie tylko panem od horrorów, ale i z kryminałem radzi sobie doskonale. Skoro już więc widziałem, że jest jak u klasyków, a jeden z bohaterów żartuje z innego, że zachowuje się jak w finale angielskiego kryminału, to tak nastawiłem się na ...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajna, wciągająca, dziwna? Mimo, że spodziewałam się po tej książce czegoś innego, zaskoczyło mnie jej zakończenie.

Outsider, historia z pozoru prosta, z rozwiązaniem podanym czytelnikowi na tacy, ale czy na pewno? Im dalej brniemy, tym mniej wiemy. Przyznam szczerze, że już dawno King mnie tak nie wciągnął. Książkę czyta się niesamowicie szybko, jest nawiązanie do trylogii Pana Mercedesa, do mojego ulubionego Edgara Allana Poe, Agathy Christie, czy Harlana Cobena.

Polecam również...

4 561