Outsider

Stephen King Wydawnictwo: Prószyński i S-ka fantastyka, fantasy, science fiction
The Outsider
2020-01-30
2018-06-05
Data 1. wydania:
2018-01-01
Tomasz Wilusz
Prószyński i S-ka
literatura amerykańska manipulacja niebezpieczeństwo obsesja poszukiwanie prawdy thriller wyścig z czasem zabójstwo zagadka kryminalna
The Outsider
fantastyka, fantasy, science fiction
2020-01-30
Tomasz Wilusz
Inne

Czytałam wiele różnych opinii na temat tej książki. Jedne oceniały książkę bardzo nisko, drugie wysoko. Ja osobiście powiem, że książka naprawdę przypadła mi do gustu.
Fajny kryminał, zagadkowy, jak zwykle King nie zawiódł
Jedyne co mi się w niej nie podobało, to element fantastyki, nie przepadam (ale Kinga i tak uwielbiam)
Tak więc, ja naprawdę mocno polecam, trzymajcie...

Ciekawa fabuła i sam początek jest bardzo ciekawy, ale z czasem zaczynałem się nudzić. Jednak jak całość jest to na pewno książka warta zakupu.

Niestety zawiodłam się. O ile ksiazka wciągnęła mnie już od początku, tak im dalej w las tym gorzej... A zakończenie kompletnie mnie rozczarowało.

Masakra, jakie to nudne, wtórne i złe. Nie mam pojęcia, dlaczego ludziom tak marna literatura się podoba.
Już sie raczej nie przekonam do pana Kinga. Przeczytałam 6 książek, a jakbym czytała tą samą. Ani styl, ani treść do mnie nie trafiają. Są przewidywalne, nudne, z mało pomysłowym zakończeniem.

Fajna historia, niezłe zwroty akcji

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Każdy z nas zalicza się do grupy osób posiadających pewne opinie. Niektórzy uwielbiają oliwki - inni ich nienawidzą, jedni kochają pietruszkę - drudzy jej nie cierpią, jedni lubią horrory - reszta wręcz przeciwnie. W tych wszystkich przypadkach, to co dotyczy mnie, dotyczy tej drugiej strony. Jednak, mogę się przyznać, że jedna rzecz się zmieniła. A mianowicie - moje...

Ależ ta powieść wciąga !!! Już po kilku pierwszych kartkach wiedziałem że szybko nie odłożę tej książki. I tak tez się stało. Za „jednym posiedzeniem” pękło ponad 400 stron i 200 zostawiłem sobie na deser następnego dnia. Dziś mam ją już za sobą i śmiało mogę ja polecić każdemu. Naprawdę dobra powieść będąca bardzo dobrym kryminałem i w końcówce trochę powieścią sensacyjną...

Świetna fabuła, od samego początku akcja ma dobre tempo. Nie ma tu nużących zbyt rozległych opisów spotykanych czasem u Kinga. Generalnie polecam bo do samego końca trzyma w napięciu. Jedyne zastrzeżenie do samej końcówki akcji w Jamie - zbyt szybko cała akcja dobiegła końca (pozostał pewien niedosyt po rozegranych chwilę wcześniej wydarzeniach).

Pierwsza połowa książki podobała mi się bardzo, do pewnego momentu myślałam nawet że to będzie jedna z najlepszych książek Kinga jakie czytałam. Niestety wyjasnienie sprawy i samo zakończenie wszytsko zepsuło.
Plus za Holly

Wciągająca fabuła, która pochłonęła mi kilka wieczorów i niekiedy przyprawiła o dreszcze.

Dyskusje

6 525