Kup teraz - 15 ofert w cenie od 6.99 zł do 30.00 zł

horror
Mirosław Śmigielski, Monika Rodziewicz
Mirosław Śmigielski Monika Rodziewicz
Inne

"Jedna z najważniejszych powieści grozy ostatnich lat" reklamuje opis z okładki. Cała ta książka jest jednym wielkim nieporozumieniem, włącznie z idiotyzmami o przynależności gatunkowej wyprodukowanymi przez polskiego wydawcę. Dawno nie widziałem tak słabo przeprowadzonego udawania dokumentu. Akcja wlecze się niemiłosiernie. Wszystko schematyczne do bólu. Nawet nie jest tak...

Bardzo sprawnie napisana książka. Jest wszystko, jak dla mnie to, co powinno być w tego typu utworze. Klimat opowiadania bardzo mi się podobał, fajnie poukładane. Wciąga i intryguje.

Rok 1869, mała szkocka osada, kilka domów na krzyż. Miejsce spokojne, zaciszne, niemalże sielskie. Pewnego słonecznego dnia w Culduie dochodzi do makabrycznego mordu. Ktoś pozbawił życia konstabla, jego nastoletnią córkę i kilkuletniego synka. Sprawca okrutnej zbrodni nie ukrywa się – powolnym krokiem podąża przez wieś. Stopy szurają o pylistą drogę, zbroczona krwią koszula...

Trochę zaskoczyła mnie forma tej książki, nie spodziewałem się takiego podziału na zeznania, opis życia czy później proces. I początkowo myślałem, że gdybym wiedział o tym wcześniej, to nie brałbym się za tę książkę. Mimo wszystko jednak nie lubię przerywać w trakcie i odkładać książki na bok, to... przemęczyłem się. Choć jest to bardzo nietrafione określenie.
Do głównego...

Jeśli tytuł jest największym atutem prozy, należy zastanowić się nad możliwością lepszego wykorzystania czasu. Ze wszech miar: niekoniecznie.

Książka jest podzielona na parę części. Najważniejsza część powieści to ala pamiętnik Roddiego, który został napisany przez chłopaka podczas odsiadki w więzieniu czekając na wyrok. W tej częściej poznajemy się z głównym bohaterem. Poznajmy niezbyt ciekawe życie mieszkańców Culduie. Także poznajemy przyczynę dlaczego młody chłopak zdobył się na tak okropne morderstwa....

To nie tylko thriller, to przede wszystkim książka o biedzie, wyzysku i podziałach. Dla mnie rewelacja!

Niestety kolejny już raz treść nie koresponduje z opisem. Rzekomo ta książka miała być thrillerem psychologiczno-sądowym. Niestety ani nie jest thrillerem, ani nawet powieścią psychologiczną.

Książka to bardziej fabularyzowany pamiętnik, przypomniała mi trochę "Zobacz co zrobiłam", która również była oparta na prawdziwej historii.

Szczerze powiedziawszy to było słabo....

Nie mój klimat. Nic mi tu krwi nie zmroziło, a najbardziej dynamiczna w tej książce była rozprawa sądowa. Ogółem bez szału

ani to thriller ani psychologiczny ;)
ot, taki obraz uciemiężonych chłopów w XIXw.
nie znalazłam tam żadnej intrygi ani wątku podnoszącego ciśnienie, a tym bardziej mrożącego krew w żyłach jak na dobry thriller przystało ;)
nie podzielam zachwytów moich poprzedników, trochę mnie zmęczyła fabuła, ciężko mi się do tego wracało
plus jedynie za dobry język

• 2019
  • Legimi
  • 2018
  • Chcę w prezencie
  • E-book
  • E-booki

Dodaj cytat z książki Jego krwawe zamiary