Kobieta w oknie

2018-01-30
Data 1. wydania:
2018-01-02
Jacek Żuławnik
podglądanie agorafobia psycholog literatura angielska ekranizacja
Inne

Wyróżniona opinia i

Kobieta w oknie

przeczytanych książek 153 napisanych opinii 124

Wciągająca

Wciągająca

Podjety temat w książce dość ciekawy, jednak sama książka, a w zasadzie jej fabuła ani nie zachwyca ani też nie skłania do rozmyślań. Ciągłe oczekiwanie na rozwój wydarzeń z każdym rozdziałem rozczarowuje. W momencie zwrotu akcji, człowiek już ma nadzieję, że "to teraz się zacznie" po czym znowu trafiamy na cytaty dialogow z filmów głównej bohaterki, które zbyt wiele nie wnoszą. Wręcz przeciwnie, irytowały mnie i większość opuszczałam wzrokiem. Kilka elementów zaskoczenia ale jak dla mnie klimatu brak.

interesująca tematyka psychologiczna, watek sensacyjny taki sobie.

interesująca tematyka psychologiczna, watek sensacyjny taki sobie.

Najpierw obejrzałem film , który też nie był wybitny , ale miałem nadzieję , że książka będzie lepsza. Jednak spotkał mnie zawód. Dla mnie podobny poziom co film. Bohaterka irytowała tak samo jak w filmie

Początek bardzo wciągający (słuchałam audiobooka), potem zaczęła mnie trochę już nudzić. Rozwiązanie zagadki naciągane, ale tak bywa w kryminałach. Akcja powieści w ciekawy sposób splata się z prywatnym życiem bohaterki, powoli poznajemy jej tajemnicę i przyczynę problemów psychicznych. Fajny, mroczny klimat książki, ciekawie wykreowane postaci. Marketing tej książki (i filmu na Netflixie) mocno rozdmuchany, ale nadal jest to dobry, wciągający kryminał.

Czapki z głów dla speców od reklamy, którzy swego czasu nakręcili taki hype na to w gruncie rzeczy przeciętne czytadełko. Bo „Kobieta w oknie” może i jest fenomenem, ale… wyłącznie marketingowym. Jako thriller broni się średnio. Przyznaję, punkt wyjściowy fabuły (agorafobia głównej bohaterki) bardzo obiecujący, jednak im dalej, tym gorzej. Całość okazała się mocno przegadana – autor chyba nie miał za bardzo pomysłu jak dynamicznie rozwinąć główny wątek. Właściwie większa część książki sprowadza się do prostego schematu: alkohol, prochy, alkohol, prochy, alkohol, prochy… i tak w kółko (boże ileż ona tego merlota wyżłopała!). A.J. Finn nie przekonał mnie również zwrotami akcji oraz samym zakończeniem, które – jak się tak dobrze zastanowić – jest mocno naciągane.

Od biedy można sięgnąć, jeśli nie ma akurat niczego innego pod ręką. Ale na jakieś objawienie gatunku bym nie liczył.

Kilka lat temu "Kobieta na Oknie" była na topie, wtedy ten szał mnie ominął, dopiero niedawno zapoznałam się z ekranizacją tej książki i przypomniałam sobie o lekturze. Krótko mówiąć" wiele krzyku o nic. Zarówno film jak i książka - zapakowane nim chipsy, opakowanie sporo, ale zawartość raczej przeciętna. Pomysł niby był, ale jednak zabrakło do niego zapału Komuś, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z thrillerami może się spodobać, ale stare wygi obejdą się smakiem.

Polecam

Polecam

Wciągający thriller - do końca trzyma w napięciu i tajemnicy czytelnika.

Wciągający thriller - do końca trzyma w napięciu i tajemnicy czytelnika.

Wciągająca. Nieodkładalna, a nawet jeśli zdołasz ją odłożyć to nieustannie żyjesz fabułą.