Wyklucie

Ezekiel Boone Wydawnictwo: Insignis Cykl: The Hatching (tom 1) horror
The Hatching
Michał Jóźwiak
Insignis
literatura kanadyjska horror pająk koszmar niebezpieczeństwo thriller walka o przetrwanie zagłada
The Hatching
The Hatching (tom 1)
horror
Michał Jóźwiak
Inne

Ostatnio wpadam na książki o tematyce zagład i kwarantanny co w obecnej sytuacji w jakiej jesteśmy, my jako Ludzie bardzo skłania mnie do wielu refleksji oraz tego, że w sumie wiele książek ma wątek epidemii/pandemii i że cała sytuacja zaczyna się w Azji. I nie to, że mam tutaj jakąś teorię spiskową, ale mam za sobą właśnie 2 książki o takiej tematyce w tym czasie....

Dość udany, wciągający i przyjemny thriller. Czytałem z zainteresowaniem, śledząc zróżnicowane wątki i perspektywy, z których stworzona jest książka.

Styl autora jest lekki i przyjemny, nie nuży.

Zabrakło mi jednak pewnej atmosfery grozy oraz bardziej obrazowych wątków - za mało strachu.

Lubie ksiazki o tematyce post-apo i chociaż Wylucie nie do konca wpasowuje sie w tematyke nieoczekiwanej zagłady swiata to po zapoznaniu sie z opisem na ostatniej stronie oraz dobrze przygotowanej okładce zdecydowalem sie na jej przeczytanie.
W Peru odnaleziony zostaje dziwny kokon, w Chinach wybucha epidemie ktora zmusza rzad tego kraju do zrzucenia bomby atomowej, w...

Przeczytana. Ale słaba strasznie. Masa wątków w sumie nie wiadomo w jakim celu. Nie wrócę do niej i jej nikomu nie polecę.

O przeczytaniu dobrego horroru marzyłam od dawien dawna. Choć jestem ogromną fanką twórczości Stephena Kinga, jego powieści nie wystraszyły mnie należycie. To był właśnie główny powód, dla którego zobaczywszy tę pozycję w koszyku pełnym książek, nie zawahałam się przed zabraniem jej do domu.
Pająki. Chmara pająków. Na samo wspomnienie jednego malutkiego przedstawiciela tego...

Dobrze napisana książka, choć miejscami zbyt mocno rozbudowana fabuła. Zdecydowanie dla fanów klasycznych horrorów.

13/2020

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Trochę obawiałam się, że autor nie poradzi sobie z tym, by napisać dobry horror o pająkach - moim zdaniem udało mu się to. Pająki były przerażające, krwiożercze. Przygody poszczególnych bohaterów były w miarę łatwe do śledzenia. W moim odczuciu autor bardzo często stosował te same techniki, te same zakończenia rozdziałów - "ktoś się...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Super klimacik klasycznego horroru z dawnych lat. Polecam .

Książka z cyklu przychodź- wychodź. Przeczytana, zaliczona, odfajkowana, ale niczego do mojego życia nie wniosła. Nie ma tam bohaterów którzy zapadają w pamięć, nie ma niczego, co należałoby zapamiętać.
Ot, pojawiają się pająki, które pożerają ludzi i masowo się rozprzestrzeniają i nikt nie zna takiego gatunku, ale nie ma tam bohaterów ratujących sytuację, nie ma...

Dyskusje

• 2018