Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2019-01-08
Iwona Zimnicka
Wydawnictwo Dolnośląskie
kobieta korupcja literatura norweska mężczyzna narkotyki policjant półświatek szantaż śledztwo uzależnienie zabójstwo zemsta
kryminał, sensacja, thriller
Iwona Zimnicka
Ślady zbrodni
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Za krew zapłacisz krwią…

23 Link do recenzji

Znana historia w nowym opakowaniu. Mimo to jest naprawdę ciekawa, i czytałem ją z przyjemnością. Autor zręcznie przekształcił oryginał, więc nawiązań tu co nie miara, jednak jest też dużo kreatywności. Książka dla mnie równie dobra, co dzieło Shakespeare'a, tym bardziej, że jest zręcznie wykorzystane i dobrze napisane, czego się można po Nesbø spodziewać.

Bardzo mi się spodobała, aż żal mi było ją kończyć. Jo Nesbo ukazał nową odsłonę dramatu Szekspira. Książka jest gęsta od odniesień, znaczeń i pasji, podziwiam jednocześnie talent Szekspira jak i Nesbo. Polecam.

Macbeth to napisana na nowo historia która jest dobrze mi znana chociażby z lekcji języka polskiego. Macbeth przy boku ma swoją Lady, która go wspiera w każdym momencie. Z czasem zaczyna on wierzyć,że aby osiągnąć sukces lub dostać to czego oczekuje musi zacząć zabijać.. Bardzo ciekawie pokazana historia, intrygi i krąg kłamstw który doprowadza do tragedii. Jo Nesbo...

To jest naprawdę dobrze napisana książka. Shakespeare pewnie by to potwierdził gdyby nie fakt, że jego bohaterowie wracają po ok. 400 latach niebytu. Dzisiejsze czasy a ludzie tacy sami. Przywary, pobudki do działania...Świat wcale się nie zmienił. Zwróćcie uwagę na ludzkie charaktery, na zło ze zła pochodzące dobrem nazywane. Warto czytać ze zrozumieniem. To nie jest...

Interpretacja dzieła Szekspira,napisana w rocznicę jego śmierci.Postacie,miejsca,zdarzenia przeniesione do współczesności,naznaczone charakterystycznym stylem Nesbo. Ciekawy pomysł, z którego autor wyszedł obronną ręką.Czyta się lekko i szybko - dostarcza wrażeń i rozrywki, jak zawsze w wypadku tego autora na najwyższym poziomie.

Dla mnie najlepsza książka Jo. Autor pokazał wysoki poziom kreatywności przenosząc średniowieczną historię na czasy (prawie)współczesne. Kryminał, którego rozwiązanie znałem, a który mógłby się dla czytelnika nie kończyć.

Klasyka współcześnie.
Duszna, brudna i ciężka atmosfera powieści oddaje w pełni nastrój tego dramatu.
Rozterki moralne na początku, powoli zanikają, chciwość i pożądanie władzy zagłuszają wszelkie skrupuły.
Po trupach do celu - tutaj jest bardzo trafnym określeniem.
Na początku nie zachęciła mnie, ale po czasie dałam się wciągnąć w tę intrygę.

ogromny plus za uwspółcześnienie świata Szekspira (smaczkiem są aluzje do populizmu brzmiące bardzo aktualnie) - stworzenie miasta upadłego pod każdym względem
przemiana Macbeta nieprzekonywująca
wielki plus za "Bertę"

Świetna. Główny bohater wyrazisty, a akcja toczy się wartko. Wątek miłosny do mnie nie przemówił, ale żądza władzy jak najbardziej.

Na początku lekko mnie znużyła. Ale po kilku rozdziałach akcja nabrała rozpędu i już nie miałam na co narzekać. Całkiem niezła, miejscami brutalna, z elementami psychologicznymi. Jeśli jesteś wielbicielem wielowątkowych kryminałów - warto po nią sięgnąć.

Dyskusje

2 091