Starcie królów (edycja ilustrowana)

Okładka książki Starcie królów (edycja ilustrowana) George R.R. Martin
Okładka książki Starcie królów (edycja ilustrowana)
George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 2) Seria: Pieśń lodu i ognia fantasy, science fiction
Pieśń Lodu i Ognia (tom 2)
Pieśń lodu i ognia
A Clash of Kings
Zysk i S-ka
2019-11-12
2000-01-01
1999-01-01
Michał Jakuszewski
fantastyka gra o tron starcie królów george martin pieśń lodu i ognia

Okładka książki Panowanie smoka Linda Antonsson, Elio M. García jr., George R.R. Martin
Panowanie smoka Linda Antonsson, El...
Okładka książki A Clash of Kings: The Graphic Novel. Volume Four George R.R. Martin, Mel Rubi, Landry Q. Walker
A Clash of Kin... George R.R. Martin,...

Genialna !!!

Genialna !!!

,,Strach tnie głębiej niż miecze,,

,,....ale pan ojciec powiedział mi kiedyś, że ciężkie życie rodzi twardych ludzi, a twardzi ludzie władają światem.,,

Nie ma słów aby opisać geniusz tego tomiszcza.R.R.Martin stworzył ponadczasowe arcydzieło.
Opisy,charakterystyka postaci,intrygi ,opis wojen ,smoki, fabuła to składa się na sukces tej pozycji.
Nie jest to lekka książka to łatwego czytania.Dużo jest informacji w niej zawartej i jak czytałam delektowałam się każdym fragmentem.Jestem zachwycona i składam wielkie ukłony dla autora tego dzieła.

,,Strach tnie głębiej niż miecze,,

Nie jest to lekka książka to...

Co tu dużo pisać. Klasyka sama w sobie. Końcówka trochę rozciągnięta, ale za do wszystko wcześniej - sztos. 100 stron mniej i byłaby to książka idealna. Mimo wszystko, zdecydowanie polecam.

Mega polecam wersje ilustrowaną, bardzo ładne wykonanie. A książka sama w sobie rewelacyjna

Wciąż nie jestem przekonana do decyzji o włączeniu wątku Daenerys, ponieważ w żaden sposób nie łączy się z pozostałymi. I wiem, że to stopniowe budowanie świata jest konieczne, jednak nie lubię, gdy jej rozdziały odrywają mnie od głównej historii.

Jeżeli "Gra o tron" była dopiero rozstawianiem pionów na planszy, to "Starcie królów" jest już pierwszymi ruchami szachów. Wielkim plusem jest to, że główni bohaterowie są rozrzuceni po mapie, nie siedzą już na kupie w kilku lokacjach, jak w pierwszym tomie. Świat od razu wydaje się większy i bardziej tajemniczy. Liczba pretendentów do tronu rośnie, obserwowanie ich polityki jest fascynujące; ilu bohaterów, tyle planów i sposobów rządzenia. Wprowadzanie nowych postaci po pierwszej książce w serii, tak, żeby potrafili nas zaciekawić nie jest proste, ale Martinowi się to udaje bez problemu. Melisandre i Stannis pojawiają się po raz pierwszy od razu w prologu, ich pozycja szybka zostaje ustanowiona i nie mamy wątpliwości, że sporo namieszają w historii. Nie ma też poczucia, że któreś wątki służą wyłącznie za wypełnienie, co jest dużym wyczynem kiedy mamy do czynienia z tysiącem stron treści.

W porównaniu do pierwszego tomu sagi, wątki są ciekawiej prowadzone - może dlatego, że dzięki serialowi wiedziałam, z kim będzie trzeba się szybko pożegnać, przez co losy pozostałych bohaterów jeszcze bardziej mnie intrygowały. Szczególnie, gdy zaczynałam dostrzegać różnice względem adaptacji choć na tym etapie nie było ich jeszcze tak dużo.

Znakomita kontynuacja.

Opinia jednym zdaniem: godna kontynuacja pierwszego tomu sagi Pieśni Lodu i Ognia i już po dwóch jej częściach można śmiało stawiać ją jako jedną z najlepszych serii fantasy jakie powstały.

Klasyka

Klasyka

To był znakomity pomysł żeby odświeżyć sobie wszystkie powstałe tomy "Pieśni lodu i ognia". Po latach mnóstwo pozapominałem, drugi tom kojarzył mi się głównie z napaścią wojsk Stannisa na Królewską Przystań, a tymczasem ta krwawa walka to było raptem kilkadziesiąt stron. Ta część przybliża przede wszystkim postać karła Tyriona, który odnalazł się jako królewski namiestnik i starał się przewidywać intrygi swojej okrutnej siostry Cersei. Sansa przebywała w niewoli u królowej, Arya w wielkim zamku Harenhaal, postać Robba była tutaj mało widoczna. Jon Snow wyruszył z grupą zwiadowców poza Mur szukać zaginionego stryja, Daenerys ze swoimi młodymi smokami tułała się po świecie, a Bran odkrył w sobie zmiennokształtnego. Wątków i czytania mnóstwo, ale dla wprawionych fanów to nic strasznego, można się w tym wszystkim bez problemu połapać. Na koniec zostawiłem sobie mój ulubiony wątek Theona Greyjoja, który okazał się zdrajcą Starków i postanowił zdobyć Winterfell. Nie skończyło się to dla niego dobrze, a jego straszne losy u okrutnego bękarta lorda Boltona to już klasyka całej Sagi. W tydzień przeczytałem i bawiłem się przednio, niedługo kolejne części będą przeze mnie odświeżone.

Tyle życia i tyle śmierci. Tyle honoru i podłości. Tyle odwagi i tyle tchórzostwa. Tyle zdrady i tyle lojalności.
Epicka, wspaniała, monumentalna powieść.
Dlaczego tak późno? Te głupie zajawki filmu mnie zniechęciły.
Tym razem wersja z lektorem. Też bardzo dobra.
Jest dużo wojny, delikatnie magii i odrobinę za dużo kutasów.
Polecam.

Epicka, wspaniała, monumentalna powieść.
Dlaczego tak późno? Te głupie zajawki filmu mnie zniechęciły.
Tym razem wersja z lektorem. Też bardzo dobra.
Jest dużo wojny, delikatnie magii i odrobinę za dużo kutasów.
Polecam.