Starcie królów

George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
A Clash of Kings
2019-11-12
2011-01-01
Data 1. wydania:
1999-01-01
Michał Jakuszewski
Zysk i S-ka
A Clash of Kings
Pieśń Lodu i Ognia (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2019-11-12
Michał Jakuszewski

Po pierwsze pomimo ponad 1000 stron ta książka nie męczy za co już warto ją polecić. Po drugie ja podchodząc do tej książki już obejrzałem wszystkie 8 sezonów serialu. Czy kierując się opinią ,że najpierw książka potem serial żałuje ? Absolutnie nie. Dzięki serialowi jestem wstanie o wiele łatwiej wyobrazić i porównać zdarzenia i postacie. Po trzecie warto pochwalić...

Myślałem, że nic mnie nie zaskoczy, a jednak przegrałem. Moja głowa potoczyła się po kamiennych stopniach podskakując makabrycznie.

Byłem przygotowany na przyjęcie uderzenia Sir Martina, a mimo to poniosłem sromotną klęskę. Przed bitwą byłem pewny siebie, moje wojska rozstawione w imponującym szyku były gotowe do walki do ostatniego tchu. Zaprawieni w bojach rycerze,...

zazwyczaj jak kończe ksiazke czuje radość a w przypadku takiego tasiemca jak 'starcie królów' takze ulge ale w tym przypadku tak niebyło bo po ukończeniu tego tytułu czuje niedosyt i zal ze juz książka sie zakonczyla i cale szczescie ze będą kontynuacje! ksiażka naprawde łaaaał!

Czytając tę serię nieco złamałam swoją zasadę, bo zaczęłam od obejrzenia serialu... Oczywiście książki okazały się o niebo lepsze. Pierwsza część w ogromnej mierze pokrywa się z ekranizacją, ale potem rozbieżności aż dziabią w oczy.

Tyle świetnie wykreowanych postaci i wybitnie stworzony świat to majstersztyk.

Lord Eddard nie żyje, ale to nie koniec wydarzeń. Bezkrólewie sprzyja pojawianiu się pretendentów do tronu, którzy próbują tak rozegrać między sobą rywali, żeby pozostać jedynymi graczami, względnie graczami, którzy najmniej uszczuplili swoją siłę bojową.
Robb przeżywa swój prime, podobnie jak Tyrion, który wychodzi na znakomitego stratega. Arya pozostaje incognito, Theon...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Powieść trzyma poziom i napięcie z poprzedniej części. Rewelacja!

Drugi tom wspaniałej serii Lodu i Ognia. Nieco lepszy, stanowiący dobrą kontynuację pierwszego tomu. Gorąco Polecam.

Od zawsze byłam fanką "Gry o Tron".
Dotychczas przeczytałam dwie części i jestem nimi oczarowana. Już nie mogę się doczekać kiedy sięgnę po kolejny tom.

Co prawda podobała mi się mniej niż pierwsza część, ale jest godna polecenia. Miałam wrażenie, że przez pierwszą połowę książki mało się działo, ale mimo to Starcie Królów jest świetne i trzyma poziom. Będę oczywiście czytać kolejne części.

Ekstra chociaż pierwszy tom bardziej mi się spodobał

Dyskusje

31 917