Sezon burz

Okładka książki Sezon burz
Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: superNOWA Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 8) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 8)
superNOWA
2013-11-06
2013-01-01
wiedźmin geralt magia potwory literatura polska

Okładka książki Historia i fantastyka Stanisław Bereś, Andrzej Sapkowski
Ocena 6,6
Historia i fan... Stanisław Bereś, An...
Okładka książki Opowieści ze świata Wiedźmina Władimir Arieniew, Andriej Bielanin, Maria Galina, Leonid Kudriawcew, Michaił Uspienski, Władimir Wasiliew, Olesandr Zołotko
Ocena 5,2
Opowieści ze ś... Władimir Arieniew,&...
Okładka książki Wiedźmin. Ostatnie życzenie Maciej Parowski, Bogusław Polch, Andrzej Sapkowski
Ocena 8,1
Wiedźmin. Osta... Maciej Parowski, Bo...

Oficjalne recenzje i

Powrót do korzeni

587 33 105

wyraźnie oderwana poziomem od reszty serii, fajna ale szału nie ma

wyraźnie oderwana poziomem od reszty serii, fajna ale szału nie ma

Stary dobry Sapkowski - trzyma poziom.

Stary dobry Sapkowski - trzyma poziom.

Bardzo udany powrót do postaci z sagi O wiedźminie! Bardzo wciągające opowiadanie, świetna fabuła, z typowym humorkiem Sapkowskiego. Nie daję 5 gwiazdek tylko ze względu na styl pisania do którego niestety nigdy się nie przekonam.

Niby ludzie piszą, że to mega słaby tom a mi się naprawdę podobał. Historia ociupinie odstaje poziomem od reszty, ale fajny dodatek i rozwinięcie.

Po niemal roku postawnowiłem powrócić do sagi o Wiedźminie i uzupełnić ostatni, ósmy tom. Książkę czyta się bardzo szybko, co zresztą zawsze było cechą prozy Sapkowskiego. Tutaj jednak pozostaje wrażenie, że czegoś trochę brakuje, że świat i bohaterowie "Sezonu burz" są jacyś tacy jakby bardziej płascy, a fabuła nieco trąci wtórnością. Humoru też jakby trochę mniej niż w większości poprzednich tomów. Osadzenie akcji gdzieś we wcześniejszym okresie (zanim Geralt poznał Ciri), również nie poprawia sytuacji, bo przez to trudno jest poważnie traktować wszystkie sytuacje, w których życie głównego bohatera było zagrożone. Sama intryga, powiązania i rozwiązanie akcji oceniam jednak na plus - ta opowieść jest całkiem składna.

W porównaniu do innych części sagi, "Sezon burz" prezentuje moim zdaniem trochę słabszy poziom, ale w sumie, miło było raz jeszcze zanurzyć się w to wiedźmińskie uniwersum.

Powrót Sapkowskiego do Geralta z Rivii po wieloletniej przerwie wyszedł dobrze.

Dodatkowo umiejscowienie akcji pomiędzy cykle opowiadań, a pięcioksiąg nie ograniczyło fabuły, a pozwoliło rozwinąć wątki, które to nie zostały dotychczas w ogóle wyjaśnione lub tłumaczone w wywiadach z autorem czy konwentach.

Akcja prowadzona jest w miarę szybko, wątki równie ciekawie, jedynie żarty Jaskra mogłyby być zabawniejsze. No albo nie trafiłī w mój gust po prostu.

Pozycję można polecić każdemu, kto wgłębia się w świat Wiedźmina.

Powrót Sapkowskiego do Geralta z Rivii po wieloletniej przerwie wyszedł dobrze.

Akcja prowadzona jest w miarę szybko, wątki równie ciekawie,...

Książkę tą polecam każdemu miłośnikowi przygód Geralta. Jak zwykle podczas jego przygód możemy natrafić na różne charaktery pobocznych postaci , zaczynając od tych dobrych , a kończąc na złych i zepsutych. Autor pokazuje nam do jakich czynów mogą być zdolni ludzie jak i baśniowe stwory. Książka została odsłuchana.

Sezon burz kolejna książka z cyklu przygód ulubionego wiedźmina, ale tym razem dosłownie, bo cała książka niemal w całości skupia się na Geralcie.
Pojawi się kilka dobrze jak i mniej znanych postaci, ale teraz całość historii to Geralt i jego wiedźmińśki fach. Z pewnością może poczuć się rozczarowany ktoś kto sięga po tę cześć mając nadzieję, że będzie to kontynuacja ostatniego wydarzenia pani jeziora. Ta historia nieco cofa nas w czasie, bo całość dzieje się jeszcze przed pamiętnym polowaniem na strzygę przez Geralta, a przynajmniej większość książki tak ma, ale aby to zrozumieć to już samemu trzeba przeczytać i zinterpretować zakończenie po swojemu.
Podobnie jak w Ostatnim życzeniu i Mieczu przeznaczenia teraz całą historie jak zauważyłem wcześniej bierze na siebie Geralt. Nie ma tu poszukiwania Ciri i gonitwy za przeznaczeniem, a pobyt na szlaku i przygody wiedźmina. W odróżnieniu jednak od tych dwóch części nie jest to książka podzielona na różne niemające ze sobą ścisłego związku przygody. Tym razem historia nie jest rozpisana na jeden rozdział, a trwa całą książkę. Niewielki problem wiedźmina rozpoczyna niezwykle pechową, ale jakże ciekawą przygodę Geralta, którą czytelnik poznaje wraz z wiedźminem. W trakcie całej przygody wiedźmin natknie się na różne sytuacje, które choć pozornie wydają się zupełnie od siebie odbiegać ostatecznie wszystkie doprowadzają do satysfakcjonującego końca. Moim zdaniem każdy czytelnik, który stęsknił się za przygodami wiedźmina powinien sięgnąć po tę książkę i jeszcze raz przypomnieć sobie ten niezwykły świat. A dla mnie czas sprawdzić Szpony i Kły.

Początek strasznie mnie zniechęcił. Opinie o sądownictwie irytujące, a żarty nieśmieszne (w tym Jaskra! Jak to w ogóle możliwe?). Cieszę się, że przebrnęłam, bo potem już tylko lepiej. Powrót Pana Sapkowskiego do Wiedźmina po latach raczej udany. Myślę, że osobom które podstawowy cykl czytały jakiś czas temu ta pozycja przypadnie do gustu. Ja czytałam zaraz po 5-tomowej sadze i „Sezon burz” to nie ten sam poziom, ale dalej dobra rozrywka.

Audiobook Fonopolis - bardzo dobry tak jak poprzednie realizacje Wiedźmina!

Fabuła w tej części pędziła niczym koń wyścigowy! Dużo akcji, dużo pobocznych wątków, momentami można było poczuć ich przesyt. Geralt skakał z miejsca na miejsce, od jednej siekanki do kolejnej. Po drodze nagromadziło się tyle spraw, że nie dziwię się, jeśli ktoś w trakcie lektury zapomniał, co tak naprawdę było głównym wątkiem :D. No, ale przynajmniej nie było nudy. Warto jeszcze wspomnieć o epilogu, który zagrał na emocjach pewnie niejednego wielbiciela Wiedźmina. Gdybym przeczytał to zaraz po wydaniu "Sezonu Burz", być może miałbym jakieś nadzieje na kolejną część, a tak, nie ma się co raczej łudzić.
Sentyment do przygód Wieśka nie pozwala mi ocenić "Sezonu Burz" na mniej niż 7 (z małym minusem).