Starcie królów

George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
A Clash of Kings
Michał Jakuszewski
Zysk i S-ka
amerykańska fantasy epopeja intryga Pieśń Lodu i Ognia wilkor
A Clash of Kings
Pieśń Lodu i Ognia (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Michał Jakuszewski
amerykańska fantasy epopeja intryga Pieśń Lodu i Ognia wilkor

Dobry poziom z pierwszego tomu został utrzymany. Denerwował mnie trochę wątek Theona, któremu udało się pokonać Joffreya w konkurencji pt. "najbardziej nielubiana przeze mnie postać". Nieco rozczarował mnie wątek Jona, spodziewałam się po nim więcej. Moim ulubionym w tym tomie został wątek Tyriona, który rozwijał się zdecydowanie najbardziej dynamicznie. Cieszę się, że...

Rewelacja! Nie można się oderwać!!!

Pierwsza część bardziej mi się podobała, było więcej akcji, więcej śmierci itp. Mimo wszystko to Martin więc polecam, jestem ciekawa kolejnego tomu.

Jest to zdecydowanie dobre, natomiast nie tak samo, jak "Gra o tron". Absolutnie kocham klimat tej serii. Miałem wrażenie, że ta część była niesamowicie chaotyczna, autor porzucał ni z gruszki, ni z pietruszki różne wątki, pomimo że były ciekawe i mogłyby być dokończone. Trochę się zawiodłem, porównując do "Gry o tron".

W porównaniu do poprzedniej części jest cięższa, bardziej skomplikowana, a akcja zwalnia i rozprasza się na wiele postaci. Fabuła zaczyna rozmijać się z serialem, więc zaczyna się właściwa przygoda.

"Żelazmy Tron jednoczył Zachodnie Królestwa aż do śmierci króla Roberta. Wdowa jednak zdradziła królewskie ideały, bracia wszczęli wojnę, a Sansa została narzeczoną mordercy ojca, który okrzyknął się królem. Zresztą w każdym z królestw, od Smoczej Wyspy po Koniec Burzy, dawni wasale Żelaznego Tronu ogłaszają się królami. Pewnego dnia z Cytadeli przylatuje biały kruk,...

Fantasy w starym dobrym stylu - nic więcej nie trzeba dodawać. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana tego gatunku.

Fajna, ale za długa. Dużo jest takich "przeciągaczy". W rezultacie są miejsca gdzie można ominąć stronę, bo jej treść nie wpływa na akcję powieści. Ale poza tym to bardzo fajnie się czytało.

Cersei staje się coraz lepsza, Tyrion króluje, a Ogar ucieka. Wspaniale ukazany chaos bitwy, zachowanie ludzi zgoła odmienne od legend o wspaniałych rycerzach.

Gruba księga pełna akcji a ja ani razu się nie znudziłam, ani nie zgubiłam wątków. Czapki z głów dla autora. Biorę się za następną część.

Dyskusje

32 742