Mroczne materie

Philip Pullman Wydawnictwo: Albatros Cykl: Mroczne materie (tom 1-3) fantastyka, fantasy, science fiction
His Dark Materials Trilogy
Data 1. wydania:
2011-10-28
Albatros
His Dark Materials Trilogy
Mroczne materie (tom 1-3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2011-01-01

Piękna książka. Mimo że jest to fantastyka to posiada wiele metafor odniesień i analogii do współczesnych czasow i problemów. Bardzo wciąga. Chętnie siegałam po kolejne tomy.

Gwiazdek : 10
06/52/2020

Jedna z moich ulubionych serii, jeśli nie ulubiona. Bardzo podobało mi się jak z przyziemnej bardzo szybko stała się dokładnym tego słowa przeciwieństwem. No i podejście do Boga i kościoła, bardzo na czasie.

Uwielbiam książki w których pojawia się wątek wieloświatów, magii i świata realnego(w naszym rozumowaniu). Przeczytałam książkę (wszystkie tomy) jednym tchem.

Historia dość ciekawa, inna, ale jakoś ciężko mi się to czytało (może wina tłumaczenia). Mimo wszystko, uważam że warto poznać ten świat :)

Rewelacja ;)

Super!

Książkę Pullmana poleciłbym tylko niektórym. Anty-Narnia jak często określa się cykl rozpoczęty Zorzą Północy to nie tylko kawał dobrze wykreowanego świata fantasy, ale również filozoficznie dzieło, które uderza w religię jako taką.
Pierwszy tom cyklu to możliwość poznania świata Lyry z dajmonami będącymi odpowiednikami naszych dusz, potężnym Magisterium (Kościół w którym...

historia bardo ciekawa, zwłaszcza końcówka, jednak zdaje mi się, że lepiej będą bawić się przy niej dzieci. Za główną bohaterką zbytnio nie przepadam, ale każdy ma inne gusta.

Pierwszy tom super, niespotykany wcześniej pomysł. Tom 3 z lekka już męczący w swoim zagmatwaniu i nieprawdopodobności. Film troszkę mnie rozczarował :(

Dyskusje

1 805