Mroczne materie

Philip Pullman Wydawnictwo: Albatros Cykl: Mroczne materie (tom 1-3) fantastyka, fantasy, science fiction
His Dark Materials Trilogy
Data 1. wydania:
2011-10-28
Albatros
His Dark Materials Trilogy
Mroczne materie (tom 1-3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2011-01-01

Mam z tą trylogią pewien kłopot, z jednej strony to świetna opowieść, wyraziści bohaterowie, ale... Ktoś powiedział, że to, co przed "ale" jest nieistotne, lecz to nie jest prawda (przynajmniej w tym przypadku). Narracja prowadzona dziwnie, jakby specjalnie zinfantylizowana dla pozyskania nastoletniego czytelnika, czasem rozwlekła, czasem zaś zbyt wiele szczegółów, które...

Na półkach: , , , , , ,

Chwilę mi zeszło z tą książką, ale w końcu jest gruba, ponad tysiąc stron, i nie czytałem w jednym ciągu; i muszę przyznać, że była to długa ale jakże wspaniała przygoda. Taki rodzaj dojrzałego fantasy i świetny przykład na to, że ten gatunek, pod maską fabuły i barwnych przygód, może kryć dużo dużo więcej, może nieść głębokie przesłanie. I właśnie ten aspekt, to drugie...

Piękna książka. Mimo że jest to fantastyka to posiada wiele metafor odniesień i analogii do współczesnych czasow i problemów. Bardzo wciąga. Chętnie siegałam po kolejne tomy.

Gwiazdek : 10
06/52/2020

Jedna z moich ulubionych serii, jeśli nie ulubiona. Bardzo podobało mi się jak z przyziemnej bardzo szybko stała się dokładnym tego słowa przeciwieństwem. No i podejście do Boga i kościoła, bardzo na czasie.

Uwielbiam książki w których pojawia się wątek wieloświatów, magii i świata realnego(w naszym rozumowaniu). Przeczytałam książkę (wszystkie tomy) jednym tchem.

Historia dość ciekawa, inna, ale jakoś ciężko mi się to czytało (może wina tłumaczenia). Mimo wszystko, uważam że warto poznać ten świat :)

Rewelacja ;)

Super!

Książkę Pullmana poleciłbym tylko niektórym. Anty-Narnia jak często określa się cykl rozpoczęty Zorzą Północy to nie tylko kawał dobrze wykreowanego świata fantasy, ale również filozoficznie dzieło, które uderza w religię jako taką.
Pierwszy tom cyklu to możliwość poznania świata Lyry z dajmonami będącymi odpowiednikami naszych dusz, potężnym Magisterium (Kościół w którym...

Dyskusje

1 875