Starcie królów (edycja ilustrowana)

Okładka książki Starcie królów (edycja ilustrowana)
George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Pieśń Lodu i Ognia (tom 2)
A Clash of Kings
Zysk i S-ka
2019-11-12
2000-01-01
Data 1. wydania:
1999-01-01
Michał Jakuszewski
fantastyka gra o tron starcie królów george martin pieśń lodu i ognia

Okładka książki The Rise of the Dragon Linda Antonsson, Elio M. García jr., George R.R. Martin
Ocena 0,0
The Rise of th... Linda Antonsson, El...
Okładka książki Gwiezdny port Raya Golden, George R.R. Martin
Ocena 6,1
Gwiezdny port Raya Golden, George...
Okładka książki Podwójny pasjans George R.R. Martin, Melinda M. Snodgrass
Ocena 6,3
Podwójny pasjans George R.R. Martin,...

Okładka książki Świat lodu i ognia Linda Antonsson, Elio M. García jr., George R.R. Martin
Ocena 8,1
Świat lodu i o... Linda Antonsson, El...
Okładka książki Przystań wiatrów George R.R. Martin, Lisa Tuttle
Ocena 6,7
Przystań wiatrów George R.R. Martin,...
Okładka książki Gra o tron i filozofia. Słowo tnie głębiej niż miecz William Irwin, Henry Jacoby
Ocena 6,2
Gra o tron i f... William Irwin, Henr...

Drugi tom trzyma poziom niesamowicie mocno.
Fabuła jest dalej genialna, widać rozwój postaci a coraz większy odkrywany świat wpędza mnie w zachwyt.
Te książki są bardzo grube a jednak w ogóle tego nie odczuwam. Mam ochotę zacząć kolejny tom od razu.

Drugi tom trzyma poziom niesamowicie mocno.

"Starcie królów" jest chyba jeszcze niż pierwsza część. Być może dlatego że już wiadomo kto jest kim i co się dzieje. Cała saga to idealna lektura na długie wieczory, ale nadaje się również jako lektura do komunikacji miejskiej. Polecam!

Chwyciłem za "Starcie królów" od razu po przeczytaniu I Tomu. Książka dalej trzyma w napięciu czytelnika, nie brakuje intryg, morderstw i dążenia za wszelką cenę o zdobycie władzy.

Książka dopracowana w każdym szczególe i najmniejszym detalu. Mamy tu do czynienia nie tylko z dokładnie opracowanym, nowym światem, ale także społeczeństwem wypełnionym historiami całkiem różnych od siebie osób a nawet całych rodów.
Rozpoczęcie tej lektury oznacza poznanie całkiem nowego świata i uwierzenie w niego.

Co tu dużo mówić. R. R. Martin kolejny raz stworzył coś spektakularnego. To seria, którą ciężko zrecenzować, bo jest wybitna.

To książka, która bezgranicznie wciąga do swojego brutalnego świata intryg, zdrad, spisków, które dla niektórych kończą się fatalnie.

Nie będę ukrywać jestem zachwycona tą serię i już chwytam się kolejnego tomu, który jestem pewna wciągnie mnie bezgranicznie.

Doskonała. Kropka.
Najpierw był serial, a po serialu uczucie niedosytu. Teraz są książki i wydaje się, że historia rozwija się na nowo.
Autor jest geniuszem. Dziękuję, do widzenia :-)

Doskonała. Kropka.
Autor jest geniuszem. Dziękuję, do widzenia :-)

Tu nie ma co pisać! Doskonała kontynuacja. Dla postać mnie Tyriona wybitnie wykreowana.

Jest to kolejny tom gry o tron. Książka wciąga od pierwszych stron.
Książka przestawia siedem królestw w pięknym stylu.
W tej części jest dodatek opisany bohaterowie i kto kim jest.
Dla mnie to miło spędzony czas z tą Książka.
Wciągnęłam się w świat przedstawiony w tej książce i mi miło się ją czytało.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Jest to kolejny tom gry o tron. Książka wciąga od pierwszych stron.
Książka przestawia siedem królestw w pięknym stylu.
W tej części jest dodatek opisany bohaterowie i kto kim jest.
Dla mnie to miło spędzony czas z tą Książka.
Wciągnęłam się w świat przedstawiony w tej książce i mi miło się ją czytało.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Od tej ksiązki trudno się oderwać, ciężko myśleć o innych sprawach. Powieść, która śni się w nocy. Kraina Siedmiu Królestw oddana tak plastycznie, że można wręcz poczuć zapachy, widzi sie te zamki, mury itd.
Nigdy nie oglądałam słynnego serialu - po tej części postanowiłam to zmienić i obejrzeć wszystkie sezony.

Polecam, a tymczasem zabieram się za kolejny tom :)

Polecam, a tymczasem zabieram się za kolejny tom :)

Mimo iż już za mną drugi tom wciąż miałam problem z połapaniem się kto jest kim. Taki ogrom postaci sprawił, że miałam ogromny mętlik w głowie i nie pamiętałam od kogo jest dana postać biorąc pod uwagę fakt, że jestem wolnym czytaczem i większej części drobiazgów już nie pamiętam.

Ciężko jest mi ocenić te część gdyż naprawdę nie wiem czy ta podobała mi się bardziej czy mniej czy na równi z pierwszą.
Tutaj na pewno jest więcej akcji, intryg, a to co przeżywają bohaterowie sprawia, że zaczynami z jednymi bardziej się związywać i ich lubić, a drugich, poznając bliżej, nienawidzieć.

Do tej pory najbardziej podoba mi się wątek Aryi i Brana.

Dodatkowo na plus jest to, że w tym tomie pojawił się dodatek w postaci spisu wszystkich królów i rodów (i wszystkich przynależących do nich ludzi), czego osobiście zabrakło mi w pierwszym tomie.