Starcie królów

George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Clash of kings
Michał Jakuszewski
Zysk i S-ka
amerykańska fantasy epopeja intrga Pieśń Lodu i Ognia wilkor
Clash of kings
Pieśń Lodu i Ognia (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Michał Jakuszewski
amerykańska fantasy epopeja intrga Pieśń Lodu i Ognia wilkor

Ekstra chociaż pierwszy tom bardziej mi się spodobał

Książka zdecydowanie trzyma w napięciu. Nie przejmować się objętością!

Trzyma poziom pierwszej części. Kawał porywającej lektury, bardzo rozbudowany świat i sporo postaci, z których część niewiele wnosi (to na lekki minusik). Polecam.

To, co uznaję za plus "Pieśni lodu i ognia" i kwestię, która sprawia, że czyta się ją naprawdę dobrze, jest jej serialowość. Chodzi mi o to, że dość krótkie rozdziały ucinają się w momencie, kiedy coś ważnego się stało i nie jesteśmy pewni, co będzie dalej. Nagle przenosimy się w inne miejsce, śledzimy losy innego bohatera, znowu sytuacja graniczna, kogoś mordują, kogoś...

Bohaterowie i wydarzenia, to cudo, że autor się w tym nie pogubił. Jedna postać mnie tylko irytuje, ale to chyba każdy w tak rozległej książce musi mieć kogoś irytującego. Dla fanów Tolkiena polecam całym serduszkiem

Teraz niestety będę polecał każdą następną część "Pieśni..." 2ga część też spoko, również warto.

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST

Druga część gry o tron, którą przeczytałem po fatalnym zakończeniu serialu.
Tak jak pierwsza mnie nie wciągnęła tak po tej miałem ochotę na więcej. Autor nie pisze w sposób lekki i tak też się nie czyta jego powieści, daje nam za to dawkę brutalnego świata, gdzie śmierć czycha na każdym zakręcie.
Za to go lubię i szczerze polecam.

Niby długa jak trzy standardowe powieści, ale czyta się szybciutko.
W tym tomie w rolach głównych nie mamy o dziwo żadnego z królów, narracja odbywa się z perspektywy m.in. ser Davosa, Arii, Brana czy Tyriona i to ich oczami poznajemy postaci Joffreya, Cersei, Robba, Stannisa i innych "wielkich" pretendentów do tytułu protektora siedmiu królestw.
Jest kilka smaczków, które...

Starcie Królów o niebo lepsze od pierwszego tomu. Ciekawiej uknuta intryga, bogaty w detale świat, nowe postacie, przez pryzmat których poznajemy historię Westeros z innej perspektywy. Po prostu więcej się dzieje.
Nawet wątek Denerys już mi aż tak nie przeszkadza. W sensie nadal go nie znoszę i uważam, że jest fatalny, ale nie ma go aż tak dużo. w stosunku do reszty...

Dopóki serial był na podstawie książek to był świetny. Równie świetny jak książka.

Dyskusje

31 467