Vicious

Okładka książki Vicious Victoria Schwab
Okładka książki Vicious
Victoria Schwab Wydawnictwo: Tor Books Cykl: Złoczyńcy (tom 1) fantasy, science fiction
Złoczyńcy (tom 1)
Tor Books
2018-05-29
2018-05-29
Vicious Villains V. E Schwab Victoria Schwab
Inne

Kocham te książkę, uwielbiam Victora i ubóstwiam ten cytat "Jesteś bohaterem... swojej własnej historii..."

DNF po 55%
Moje pierwsze spotkanie z autorką. Zaczynając książkę, byłam pewna, że to będzie miłość. Od razu się wciągnęłam, byłam bardzo ciekawa bohaterów i rozwoju akcji. Jednak czym dalej, tym bardziej się nudziłam. Czułam, że autorka kreacją bohaterów obiecuje mi coś wspaniałego… a jednak nie. Szybko okazali się płytcy i nieciekawi. Fabuła też zapowiadała się świetnie, ale ostatecznie była nudna i pozbawiona jakichkolwiek emocji. Czytałam opinie, że ta książka jest w klimacie Marvela i innych komiksów/filmów, których nie znoszę i niezmiernie mnie nudzą, co również mogło wpłynąć na mój odbiór.
Co nie zmienia faktu, że autorka ma świetne pióro. Może inne jej książki przypadną mi do gustu.

DNF po 55%

Pomysł bardzo fajny, ale już z jego egzekucją trochę gorzej. Czegoś mi w tej książce brakowało, momentami była nudna mimo, że generalnie nie ma się do czego przyczepić.

Sięgnęłam po książkę po wielu rozsiewający zachwyt opiniach. Faktycznie historia jest fascynująca, a świat, w którym jeden jest gorszy od drugiego i nie ma bohatera w czystej postaci sprawia wrażenie nęcącego. Zaintrygowana, bardzo szybko pochłonęłam pierwszą część, natomiast druga ciągnęła mi się bez końca. Cały czas czegoś mi brakowało, a wartka akcja pod sam koniec bardzo mnie zawiodła. Mimo to uważam powieść za cudowną przygodę. Interesujące dialogi, krwiste postaci. Super to było.

Można powiedzieć, że przepadłam.
Interesująco skonstruowany świat, ciekawie przedstawieni bohaterowie o wyrazistych charakterach oraz sam sposób prowadzenia fabuły - sprawiły, że czytałam z dużą przyjemnością i nie mogę się doczekać kontynuacji.
Jako niestrudzony czytelnik fantastyki uznaję historię za niezwykle ożywczą. Autorka popełniła bardzo dobrą książkę. Polecam!

Można powiedzieć, że przepadłam.

🌬️ ,,[…] ofiary zawsze miały oczy naokoło głowy i nigdy nie traciły czujności, natomiast drapieżnicy zawsze patrzyli przed siebie, bez lęku.” 🍃

Victor Vale i Eliot Cardale poznali się na studiach. Genialność i arogancja tej dwójki jednak szybko doprowadza do destrukcyjnych działań...

Eli, zafascynowany ulicznymi legendami o PonadPrzeciętnych, postanawia wybrać je na przewodni temat swojej pracy dyplomowej i udowodnić ich prawdziwość.
Victor, zaintrygowany tym pomysłem, namawia przyjaciela na wspólny projekt.

,,Chcę uwierzyć właśnie w to: że jest coś więcej. Że możemy być czymś więcej. Do diabła, moglibyśmy zostać bohaterami!”

Pochłonięci niebezpiecznymi badaniami, odkrywają, że w odpowiednich warunkach, są zdolni posiąść moce godne superbohaterów!
Jednak kiedy z gotową teorią postanowili przejść do praktyki, sprawy potoczyły się bardzo źle...

🌬️ ,,Victor uciekł. Jest na wolności.
I przyjdzie po Elia, tak jak obiecał.” 🍃

Dziesięć lat później Victor ucieka z więzienia, gotów dopaść byłego przyjaciela i zemścić się na nim.
Obaj dysponujący, każdy inną, mocą, nękani demonami przeszłości, postanawiają się zemścić.
,, W tej grze nie ma dobrych ludzi.”
Kto zdoła przetrwać to pełne nienawiści starcie?

Wciągająca, emocjonująca, po prostu polecam!!

01.2024: 7/10
Bardzo dobra rozrywka.

01.2022: 9/10

01.2024: 7/10
Bardzo dobra rozrywka.

01.2022: 9/10

Ale mnie to wciągnęło! Mimo, że akcji to nie ma tutaj zbyt dużo, to ile jest wspaniałych postaci, z ciekawymi historiami, ile relacji w tym jednym tomie jest zbudowanych i zniszczonych, do tego samo napiecie między główną dwójką i to, że nikt tu nie jest do końca dobry ani zły. Do tego koncept, w jaki sposób powstają „superbohaterowie”, miodzio.

1966

Trochę o niczym, konstrukcyjnie dłuższe opowiadanie, ot, taki lekki akcyjniak. Za to językowo bardzo rześkie.

WOW! Po prostu wow. Zakochałam się w tej książce (sięgam od razu po drugą część). Chyba polubię się z panią Schwab.
Troszkę mi się ciągnęła, w takim sensie, że strasznie dużo stron jest, mogłaby być ciut krótsza. Ale po za tym nie mam żadnych zastrzeżeń. Już wiem czemu wszyscy tak kochają Victora <3 bo ja też go kocham ;D