Muza Koszmarów

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
Laini Taylor Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Strange The Dreamer (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Muse of Nightmares
Data 1. wydania:
2018-10-02
Bartosz Czartoryski
Sine Qua Non
fantastyka fantasy
Muse of Nightmares
Strange The Dreamer (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Bartosz Czartoryski
fantastyka fantasy
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Między miłością a śmiercią, między jawą a snem

4 Link do recenzji

Szybka recenzja:
„Muza Koszmarów” nie jest aż tak dobra jak „Marzyciel”, aczkolwiek ma swoje mocne strony. Książka domyka wątki z poprzedniej części i niezbyt udolnie wprowadza jeden z paru wątków. Myślę, że i tak warto przeczytać, jeżeli komuś podobał „Marzyciel”.

Długa recenzja:
Chciałbym dać muzie 10/10 i w wielu aspektach książka zasługuje na taką ocenę. Nie pamiętam...

Styl autorki bardzo przypadł mi do gustu. W połączeniu z wciągającą fabułą i niejednoznacznymi bohaterami tworzy niepowtarzalny klimat. Bardzo podoba mi się w jaki sposób Laini Taylor ukazała postać Eril-Faina, Novy oraz Thayona. Retrospekcje były płynnie wprowadzone w fabułę i sprawiały, że nie mogłam doczekać się połączenia ich z wydarzeniami. Dawno żadnej książki nie...

8,5/10

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czekam z niecierpliwością na kolejną część i mocno ubolewam, że Sarai jest duchem.

Na półkach: , , , , ,

Przeczytałam tę książkę tylko dlatego, żeby skończyć tę serię. Niestety, ale się nie polubiliśmy. Nie pasował mi styl pisania autorki. Książka była dla mnie nudna i mozolna. Doceniam fabułę, ale niestety pozycji tej polecić nie mogę.

Poprzedni tom podobał mi się bardziej, ten niestety ale mnie w ogóle nie zachwycił.

Wciągająca, pełna wątków, poprzez retrospekcję są wyjaśnione pewne niedomówienia, które nurtowały mnie podczas czytania pierwszej części.
Nie lada gratka dla fanów fantastyki. Świetnie się czyta, niesamowite jak autorka była w stanie wymyślić tyle różnorodnych postaci, wątków i połączyć to w całość oraz magiczne światy pełne niewiarygodnych stworzeń. Wow.

Polecam

Drugi tom nie odstaje ani trochę od pierwszej, ciągle bardzo ładnie prowadzona jest narracja i rozwój historii...jakże mi smutno się zrobiło kiedy przeczytałem epilog, bo byłem świecie przekonany, że widziałem że są trzy tomy...niedopatrzenie ;) Niemniej bardzo mile spędzone chwile, czekam na jakiś rozwój tej historii bo potencjał. Zakończenie pozostawia tak wiele drzwi...

Gorsza niż część pierwsza. Nie było już tej magii i marzeń. Początkowo jest lana woda o niczym aż w połowie książki nie pojawi się antagonista znikąd. Nie czułem jakby był naturalnym rozwinięciem historii, a raczej czymś wymyślonym na poczekaniu, żeby jakoś zamknąć tę historię

Wyobraźnia autorki wciąż zachwyca, romans głównych bohaterów wciąż nudzi. Oddech łapałam wówczas, gdy pojawiali się ci poboczni, zwłaszcza świetna czwórka Thyon-Ruza-Calixte-Tzara. Ta książka to wciąż jednak o wiele więcej niż oferuje większość pozycji fantasy.

Tak jak Marzyciel mi się podobał, tak Muza Koszmarów nie zrobiła na mnie wrażenia.

Jest to bezpośrednia kontynuacja wydarzeń z pierwszej części. Wiele wątków zostało tu wyjaśnionych, chociaż dla mnie nie trzeba było tego dodatkowo dopowiadać... Poza tym nie lubię jak bohaterom nadaje się jedną cechę, dzięki której mogą wszystko np. są bogaci. Tutaj - mają moce. Więc w...

Dyskusje

• 2019