Współlokatorzy

Oficjalne recenzje i

Łóżko do wynajęcia

Link do recenzji

841 1 249

✦ Sięgając po książkę „Współlokatorzy” autorstwa Beth O'Leary sądziłam, że po paru stronach/rozdziałach skończy się na tym samym, co z poprzednimi pozycjami. Ale tak się nie stało. Wciągnęłam się w historię Tiffy i Leona. Na samym początku zaciekawiła mnie koncepcja na książkę. Dwóch bohaterów dzieli ze sobą mieszkanie, śpią w jednym łóżku, ale tak naprawdę nigdy nie się nie poznali. Wymieniają się liścikami, SMS-ami, a nawet nie wiedzą jak wyglądają. Brzmi ciekawie co? Poznają się w niespodziewany i krępujący sposób, ale od tego momentu ich życie zmienia się o 180 stopni.

✦ Tiffy jest postacią dość ekscentryczną, Leon, natomiast jest spokojny i małomówny. W książce poznajemy punkt widzenia ich obojga, jednak to perspektywa Tiffy bardziej przypadła mi do gustu, ponieważ w rozdziałach Leona same dialogi napisane są dla mnie w średnio czytelny sposób, jakby ktoś wymieniał się SMS-ami.

✦ Akcja toczy się szybko i wciąga od początku. Nie brakuje w niej zabawnych, jak i poważnych tematów. Książka jest lekka i przyjemna, przepełniona optymizmem i co najważniejsze bardzo szybko się ją czyta. Serio, nawet nie wiem, w którym momencie dotarłam do epilogu.

✦ Jeśli jeszcze nie czytaliście, a szukacie czegoś lekkiego, ale nie głupiego, to ta pozycja jest właśnie dla Was.

Przyjemna, lekka historia. Niczym nie zaskakuje, ale w sumie nie musi. Jest dobrze, dowcipnie napisana. Na deszczowe wieczory, coś na odstresowanie i ku pokrzepieniu serc.
Książka stara się także ukazać wątek toksycznej relacji, z której ciężko się uwolnić, mimo wszystkich przesłanek, że nie powinno to być aż takie trudne. Generalnie polecam!

Świetny pomysł na książkę. Bardzo miło spędziłam przy niej czas. Uwielbiam bohaterów, wszystko było dla mnie spójne i lekkie w odbiorze.

Lekka, zabawna, niezobowiązująca. Pewnie za miesiąc nie będę pamiętała, że ją przeczytałam.

Zaskakująca, zabawna, klimatyczna, nieoczywista, lekka i przyjemna- tak w skrócie opisała bym tą książkę.

Sięgnęłam po nią po prawie miesięcznym zastoju czytelniczym...pochłonęła ją w dwa dni!. Pokochałam klimat tej książki od razu, pokochałam humor i bohaterów. Nie zliczę ile razy śmiałam się na tej książce, przeżywałam wszystko razem z Tiffy i Leonem.

Bardzo podobało mi się w jaki sposób rozwijała się relacja bohaterów. Te wiadomości na karteczkach dodawały tego czegoś, karteczki samoprzylepne bez wątpienia są symbolem tej książki.

Jeśli macie tę książkę na swojej półce i zastanawiacie się czy po nią sięgnąć... to bierzcie ją w ręce i zacznijcie czytać, nie pożałujecie. Książka idealnie nadaje się na wieczory po ciężkim dniu, rozluźnia atmosferę, poprawia humor.

Po historii "Zanim się pojawiłeś" nie czytałam żadnych tego typu pozycji, wszystkie wydawały mi się takie jednolite, ale ta książka się odróżnia od innych takich pozycji, jest niekonwencjonalna!.

Idealna na zastój czytelniczy, idealna na osób c zaczynają czytać i dla tych co są już zawodowymi molami! :)

Bardzo podobało mi...

Po książkę sięgnęłam tylko dlatego, że pasowała mi do czytelniczego bingo. I nie żałuję. Nie miałam do niej żadnych większych oczekiwań, a okazała się naprawdę dobra. Opowiada historię współlokatorów, którzy mieszkają w jednym mieszkaniu, ale jako że pracują w całkiem innych godzinach, nigdy się nawet nie widują. Ich historia naprawdę mnie wciągnęła. I choć przewidywałam, że będą tu żenujące historię, nic takiego się nie stało. Znaczy tak, była jedna, ale bohaterzy mieli niezły dystans do siebie i później nawet z tego żartowali.

Co do wielkiej dramy, która zawsze występuje w tego typu historiach. Tutaj nawet nie wydawała mi się wymuszona, idealnie wpasowała się w cała historię.

Przyznaję jednak, że to nie była lekka książka. Poruszała też kilka nieprzyjemnych tematów. Przede wszystkim przemoc w związkach. Wystąpił tu też wątek niesprawiedliwego skazania.

Ogólnie książkę polecam dla wszystkich którzy lubią romanse z nutką humoru, ale też poruszające ważne tematy

Ciekawa fabuła. Jakaś odskocznia w czytaniu. Motyw z liścikami super. Lekka i przyjemna lektura. Historia wciąga czytelnika

Śliczny gniotek. Różowa pianka. Narodziny miłości i powstawanie związku Tiffy i Leona. Z torem przeszkód naturalnie i zamkiem w Szkocji. Ona redaktorka chuda i ruda. On pielęgniarz wysoki i chudy. Nie rudy niestety. Zabawna i przyjemna historyjka mająca zadanie do spełnienia. Wywołanie uśmiechu i wygładzenie marsowej zmarszczki miedzy brwiami. Polecam tylko potrzebującym cukru. Pozostali- uciekajcie!

Zacznę od tego, że kupiłam książke ot tak z kaprysu. Nie znałam tej autorki i nagły impuls kazał mi ją tzn książke zakupić.
Na samym początku pomyślałam ,że czeka mnie droga przez mękę.
Jestem mile zaskoczona. Takiej spokojnej, miłej i romantycznej książki dawno nie czytałam. Bez żadnych wyuzdanych scen seksu, żadnej mafii z boskim adonisem na czele.
Bardzo podobał mi się wątek z Justinem. Już nawet samonimie powoduje,że człowieka nie lubie. Większosć treści zawarta w powieści jest mi bardzo bliska.
Takie sprawy jak przemoc psychiczna, manipulacja trzeba nagłaśniać.
Niesamowita ,ciepła i poruszająca książka.

Na samym początku pomyślałam ,że czeka mnie droga przez mękę.
Bardzo podobał mi się...

"WSPÓŁLOKATORZY" - BETH O'LEARY

Ostatnio miałam okazję przesłuchać "Współlokatorów" na @empikgo i była to bardzo przyjemna lektura.

Tiffy i Leon, zaczynają mieszkać razem, a nawet spać w tym samym łóżku. Ona spędza tam czas w nocy, a on w dzień. Z początku nieznajomi, zaczynają się poznawać i stawać przyjaciółmi, a może kimś więcej?

Lekka, zabawna i świetnie napisana historia. Dodatkowo poruszająca ważny temat, jakim jest toksyczna miłość, którego totalnie się niespodziewałam sięgając po książkę.
Pokochałam tych bohaterów. Z radością spędzałam z nimi kolejne chwile. Ta książka po prostu ma taki pozytywny vibe, napełniała mnie optymizmem i uśmiechem - choć nie wszystko było cukierkowe.

Było to moje pierwsze spotkanie z Beth O'Leary, ale na pewno nie ostatnie 😍
Miłego czytania

"WSPÓŁLOKATORZY" - BETH O'LEARY

Lekka, zabawna i świetnie napisana...

Video

Video