W drogę!

Okładka książki W drogę! Beth O'Leary Patronat LC
Okładka książki W drogę!
Beth O'Leary Wydawnictwo: Albatros Seria: Mała czarna literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2021-09-29
Data 1. wydania:
2021-04-29
Maria Olejniczak-Skarsgård
droga podróż samochód związek mini cooper ślub przyjaźń siostra wielka brytania były chłopak była dziewczyna rozstanie nieznajomy trudna przeszłość miłość romans prowansja rodzina lgbt nietolerancja brat gej

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Podróż z przeszkodami

6362 110 36

Mocno zwariowana i pokręcona ta historia. Dla mnie tylko 5*

Mocno zwariowana i pokręcona ta historia. Dla mnie tylko 5*

Zdecydowanie mówię nie. Doczytałam większą połowę i skonczylam. Bardzo nie lubię przeplatania czasów przeszłych z teraźniejszymi. Mogła być z tego ciekawa historia, a dla mnie jest nudna.

To już 3 spotkanie z twórczością autorki. Myślę że to najsłabsza książka z serii, ale nadal godna polecenia. Historia wciągająca, zabawna i wzruszająca z ciekawymi zwrotami akcji.

Fajna książka, pozytywnie zakręcona.

Fajna książka, pozytywnie zakręcona.

Kocham tych bohaterów książkę i poczucie humoru autora

Kocham tych bohaterów książkę i poczucie humoru autora

Niestety nie zaskoczyło między mną a ta pozycja. A szkoda bo Współlokatorzy byli świetni.

W ramach #akcjaeliminacja2022 u @zaczytana_martuska we wrześniu udało mi się przeczytać książkę, która czekała rok na swoją kolej, a wybrała ją dla mnie @zaczytany_swiat_wioli :)

Pewnie kojarzycie serię Mała Czarna od Wydawnictwa Albatros w której skład wchodzą słynni 'Współlokatorzy" i jak dla mnie to była najlepsza książka z tej serii "Zamiana" czy "Lista, która zmieniła moje życie". W ramach akcji sięgnęłam w końcu po kolejną powieść z tej serii czyli "W drogę" autorstwa Beth O'leary.
Poprzednie spotkania z twórczością autorki były bardzo udane. Dlatego liczyła, że i tu dostaniemy fajną, lekką i zabawną historię.
Niestety tym razem książka nie przypadła mi do gustu. Strasznie się przy niej wynudziłam. Akcja toczy się powoli, bohaterowie byli bardzo irytujący, a ich zachowanie nie przypominało, że mamy doczynienia z dorosłymi osobami... Na szczęście rozdziały się krótkie, więc jakoś to leciało. Historię poznajemy z perspektywy głównych bohaterów. Cała akcja toczy się w trakcie podróży, gdzie 5 osób w małym samochodzie próbuje dotrzeć na ślub, co chwilę dochodziło między nimi do kłótni, albo mieli problem z samochodem. Pojawiały się także rozdziały z przeszłości i tu mieliśmy okazję przeczytać jak poznali się Addie i Dylan. Historia ta była zbyt przeciągana i spokojnie mogłaby liczyć ok. 300 stron, a nie 400 🫣

Współpraca reklamowa z @wydawnictwoalbatros

Książka pełna świetnego poczucia humoru. Opowiadająca historię Addie I Dylana którzy rozstali się w dość burzliwych okolicznościach. Po roku ich losy znów przypadkiem spotykają się w drodze na wesele wspólnej przyjaciółki czy uda im się wyjaśnić wszystkie nieporozumienia przekonaj się czytając książkę.

Kochani, wiecie, że dla mnie wakacyjny wyjazd równa się czas spędzony z książką z serii Mała Czarna. Tym razem mój wybór padł na W Drogę! Beth O’leary, w sumie już trzecią moją książkę tej autorki.
Pisałam Wam już o n Współlokatorach i Zamianie autorstwa Beth O’leary, z czego Współlokatorzy okazali się najlepsi i po lekturze W Drogę! ranking ten się nie zmieni.
Ta książka byłą po prostu dosyć nudna. Nie porwała mnie aż tak, jak Współlokatorzy. Książki Małej Czarnej mają to do siebie, że są lekkie i niezbyt angażujące, opatrzone lekkim dowcipem. Dlatego uważam je za doskonałego kompana na letni wyjazd. Niemniej jednak – W Drogę nie zaspokoiła moich letnich potrzeb. Szkoda. Mogło być lepiej.

Ta książka...

Jejku, no już dawno nie czytałam książki, w której był tak irytujący jeden z bohaterów (Dylan). Miałam ochotę walić czytnikiem w stół za każdym razem, gdy ta ciapa miała swoje wyolbrzymiałe przemyślenia. I właśnie przez to, tak ciężko czytało mi się tę książkę. Dylan mnie wymęczył, przeorał przez swoje problemy i z jednej strony gratuluję autorce, że udało jej się stworzyć irytującą postać, zaś z drugiej strony... chyba nie chodzi o to, aby męczyć czytelnika, prawda?