Ty

Okładka książki Ty
Caroline Kepnes Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Joe Goldberg (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2015-06-22
Data 1. wydania:
2014-09-30
Jacek Żuławnik
obsesja stalker prześladowca pisarka fascynacja tajemnice namiętność związek perwersja

więcej Więcej

Najpierw obejrzałam serial, dopiero później zabrałam się za czytanie książki. Bałam się, że mnie nie wciągnie, ale było zupełnie inaczej. Nie mogłam się od niej oderwać.

Serial wcignął mnie niesamowicie i bałam się, że książka mnie rozczaruje - wiadomo jak to jest, ta sama histria usłyszana drugi raz. Jednak tak się nie stało!
Największym plusem "Ty" jest dla mnie narracja. Czułam się tak, jakbym ciągle siedziała w głowie socjopaty, który analizuje swoje potencjalne ofiary, jak próbuje robić wszystko "dla ich dobra" i w imię "miłości"....

O wow, jestem pod wrażeniem książki. Przerażająca, ale wciągająca do końca.
Najzabawniejsze jest to, że do końca lektury kibicowałam psycholowi w jego działaniach, chociaż nie byłoby to moralne w prawdziwym życiu ;D

Obsesja, która niszczy życie….

Dzień, w którym Beck wkracza do księgarni, w której pracuje Joe zmieni całe jej dalsze życie… Uczucia Joe względem dziewczyny przeradzają się w obsesję, obsesję do tego stopnia, że jest w stanie zrobić wszystko, by zdobyć ukochaną…. Nawet zabić.

Caroline Kepnes na kartach powieści „Ty” prowadzi czytelników przez meandry umysłu psychopaty. To...

Warto przeczytać nawet jeśli ktoś oglądał serial. Jak to zawsze bywa z książkami, historia jest szerzej przedstawiona. Dużo dodatkowych wątków, w porównaniu z serialem, które są dość kluczowe dla całej fikcji.
Książkę czytałam w oryginale.

Gdybym nie znała i nie zdążyła polubić serialu podejrzewam że byłabym zachwycona jeszcze bardziej. Świetne studium zwyczajnego mordercy, everymana, z tajemnicą i podwójnym życie.. Doskonale stworzona też postać Beck, taka wielowymiarowa. Fajne epizody, nakreślające życie nowojorskich elit. Dużo w tym wszystkim obłudy i uniwersalnych obserwacji. Świetny koniec i napięcie. Oj...

Serial oglądałam lata świetlne temu, dopiero teraz miałam okazję sięgnąć po książkę. Była całkiem spoko. Joe momentami mnie irytował tymi swoim rozkładaniem każdej myśli na czynniki pierwsze, ale dosyć szybko się do tego przyzwyczaiłam.
Nie zawsze miał rację wyciągając niektóre wnioski. :)
Polecam na jeden, góra dwa wieczory. :)

Pierwsza, najważniejsza sprawa - najpierw książka, potem serial. Odnoszę wrażenie, że to dwie inne sprawy. Główny zarys się trzyma, reszta bardzo rozbieżna. Raz ciekawsze jest w książce, raz w serialu. Niemniej, dobrze się to czyta. Sama historia jest mega. Joe jest nawiedzony (:D), jego miłość niebezpieczna, ale wciąga, oooooj wciąga. Myślę, że mogę polecić :)

To, na co warto przede wszystkim zwrócić uwagę i co bardzo mi się spodobało to sposób, w jaki została książka napisana. Joe jest głównym bohaterem, opowiada historię bezpośrednio kierowaną do Beck. Była to moja pierwsza książka z takim sposobem narracji i muszę przyznać, że bardzo mi się spodobało. Miła i ciekawa odmiana jak dla mnie.

Sama historia ma w sobie naprawdę...

Podług serialu wypada blado. Dosyć nudna, a przez to frustrująca. Jeśli brakuje Wam lepszych lektur, to śmiało, ale warto się zastanowić, czy jest sens inwestować w nią swój czas i wysiłek.

1 139
    1 063