Magia uderza

Ilona Andrews Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Kate Daniels (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Magic Strikes
2018-02-02
2010-08-06
Data 1. wydania:
2009-04-01
Dominika Schimscheiner
Fabryka Słów
czary dark fantasy dziewczyna fantasy literatura amerykańska magia niebezpieczeństwo podstęp tajemnica uczucie urban fantasy walka o przetrwanie walka o życie zemsta zombi
Magic Strikes
Kate Daniels (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2018-02-02
Dominika Schimscheiner

Oficjalne recenzje i

Piękna i Bestia na igrzyskach śmierci

[ 2 ] Link do recenzji

Trzecie i bardzo udane podejście do duetu skrywającego sie pod pseudonimem Ilona Andrews i cyklu o Kate Daniels. Tym razem naszą najemniczkę prowadzi żądza zemsty. Zmierzy się na Arenie z bandą Rozpruwaczy, którzy niemalże na śmierć pobili jej zmiennokształtnego wilczego przyjaciela Dereka. Wszystko to oczywiście za plecami Jego Futrzastej Wysokości. Jednak Władca Bestii...

Czułam, że będzie ostro, ale nie sądziłam, że aż tak! Pobicie Dereka, pięknego złotego chłopca, poruszyło mnie samą dogłębnie i naprawdę rozumiałam motywy, którymi kierowała się Kate, by dociec, co się mu naprawdę przydarzyło. Sama na jej miejscu postawiłabym się całemu światu, nawet i Władcy Bestii, by tylko dowiedzieć się prawdy i spuścić manto osobom, które niemal zabiły...

To już moje trzecie spotkanie z Kate Daniels i po raz trzeci jestem pod wrażeniem tego co zaserwowali czytelnikowi autorzy. Małżeństwo kryjące się pod pseudonimem Ilona Andrews stworzyło Urban Fantasy, które prosi się o ekranizację.

W tej części Kate musi zmierzyć się z Rozpruwaczami, to niebezpieczne typki które na m-skanerze wyświetlają się jako ludzie, ale zdecydowanie...

Bajeczna rozrywka! Zabójcze tempo wydarzeń, wyraziści bohaterowie, których pula z tomu na tom się powiększa. Jak rzadko każda kolejna książka serii jest coraz lesza.

Bardzo miłe zaskoczenie.

en tom wciągnął mnie całkowicie, od samego początku aż do końca! Mnóstwo pojedynków, krwawy i nielegalny sport i Kate pośrodku całej tej akcji. Na szczęście obecny jest też humor, dzięki któremu całość nie przytłacza.
Trzeci tom pozwolił też usystematyzować wiedzę o zmiennokształtnych, nekromantach, a nawet ujawnia tajemnicę Kate (tak, spodziewałam się tego 😉), co znacznie...

Przeczytana w dwa wieczory a rzadko mi się zdarza, żeby książka tak bardzo mnie wciągnęła! Szczerze polecam

Kolejna książka o Kate tym razem jej przyjaciel Derek zostaje brutalni pobity i walczy o życie. W wyniku tego Kate trafia na arenę walk i musi się zmierzyć z bardzo silnym wrogiem wysłanym przez jej ojca.

Poznajemy bohaterów, poznajemy wykreowany świat. Usiadłam do książki i mnie wciągnęło. 20 godzin później sięgałam już po kolejną część :)

To moja ulubiona część serii Kate Daniels. Po dwóch wprowadzających, nakreślających świat, mamy w końcu okazję głębszego poznania bohaterów. Dostajemy też garść informacji o ich przeszłości. O pochodzeniu Kate, o obciążeniu i ograniczeniach jakie kierują jej życiem. Curran dokłada się też ze swoją przeszłością. Stare postaci zostają poszerzone. Andrea, Rafael, Julie i...

Im dalej w las tym bardziej kocham tą serię :D już nie mogę się doczekać dalszych losów :D

Dyskusje

2 039