Magia uderza

Ilona Andrews Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Kate Daniels (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Magic Strikes
2018-02-02
2010-08-06
Data 1. wydania:
2009-04-01
Dominika Schimscheiner
Fabryka Słów
czary dark fantasy dziewczyna fantasy literatura amerykańska magia niebezpieczeństwo podstęp tajemnica uczucie urban fantasy walka o przetrwanie walka o życie zemsta zombi
Magic Strikes
Kate Daniels (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2018-02-02
Dominika Schimscheiner

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Piękna i Bestia na igrzyskach śmierci

2 Link do recenzji

Przeczytana w dwa wieczory a rzadko mi się zdarza, żeby książka tak bardzo mnie wciągnęła! Szczerze polecam

Kolejna książka o Kate tym razem jej przyjaciel Derek zostaje brutalni pobity i walczy o życie. W wyniku tego Kate trafia na arenę walk i musi się zmierzyć z bardzo silnym wrogiem wysłanym przez jej ojca.

Poznajemy bohaterów, poznajemy wykreowany świat. Usiadłam do książki i mnie wciągnęło. 20 godzin później sięgałam już po kolejną część :)

To moja ulubiona część serii Kate Daniels. Po dwóch wprowadzających, nakreślających świat, mamy w końcu okazję głębszego poznania bohaterów. Dostajemy też garść informacji o ich przeszłości. O pochodzeniu Kate, o obciążeniu i ograniczeniach jakie kierują jej życiem. Curran dokłada się też ze swoją przeszłością. Stare postaci zostają poszerzone. Andrea, Rafael, Julie i...

2071

Im dalej w las tym bardziej kocham tą serię :D już nie mogę się doczekać dalszych losów :D

Dobrze dobrany duet bohaterów, ze sobą ciężko im wytrzymać, a bez siebie nie mogą żyć.
Ona chce wszystkich ratować, jest zadziorna i ma silną osobowość.
On też ma silny charakter, przystojna bestia ;)
Szeroko i dogłębnie rozbudowany świat pełen magi i chaosu. Dużo legend i między nimi powiązań A z każdym tomem więcej.

Z każdą częścią historia Kate Daniels bardziej mi się podoba. Sama Kate też. Może z początku nie pałałam do niej zbytnią sympatią, ale im bliżej ją poznaję, tym lepiej rozumiem dlaczego tak, a nie inaczej postępuje i naprawdę ją polubiłam. W poprzedniej części było dużo nawiązań do mitologii celtyckiej, w tomie trzecim autorka serwuje nam smaczki z mitologii hinduskiej. Ten...

Najgorsze co może spotkać czytelnika kiedy sięga po serię? Następna część może być gorsza. I jakie jest zaskoczenie kiedy tego nie doświadczamy? Wspaniałe. Jak zdobyć gola podczas meczu. Nie mam co dodać, wystarczy przeczytać.

Pierwszy raz przeczytałam tego typu literaturę. Lekki, prosty, ale przyjemny cykl i z przyjemnością sięgałam po kolejne tomy. Czyta się płynnie, zaskakuje też, łączy mitologiczne i magiczne postaci z różnych kultur. Polecam

Przeczytałem kolejną część cyklu „Kate Daniels” zatytułowaną „Magia parzy”, którą napisał duet pisarski, pseudonim Ilona Andrews. Nie jest to jakaś skomplikowana historia, wszystko kręci się wokół głównej bohaterki, i ludzkich i nieludzkich bohaterów, których spotyka. Czasem są to sympatyczne rozmowy towarzyskie przy całkiem zwyczajnych okolicznościach, a czasem Kate musi...

Dyskusje

1 870