Magia uderza

Ilona Andrews Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Kate Daniels (tom 3) Seria: Obca Krew fantastyka, fantasy, science fiction
Magic Strikes
fantastyka, fantasy, science fiction
Dominika Schimscheiner
Obca Krew
ilona andrews kate daniels magia uderza

Bajeczna rozrywka! Zabójcze tempo wydarzeń, wyraziści bohaterowie, których pula z tomu na tom się powiększa. Jak rzadko każda kolejna książka serii jest coraz lesza.

Bardzo miłe zaskoczenie.

en tom wciągnął mnie całkowicie, od samego początku aż do końca! Mnóstwo pojedynków, krwawy i nielegalny sport i Kate pośrodku całej tej akcji. Na szczęście obecny jest też humor, dzięki któremu całość nie przytłacza.
Trzeci tom pozwolił też usystematyzować wiedzę o zmiennokształtnych, nekromantach, a nawet ujawnia tajemnicę Kate (tak, spodziewałam się tego 😉), co znacznie...

Przeczytana w dwa wieczory a rzadko mi się zdarza, żeby książka tak bardzo mnie wciągnęła! Szczerze polecam

Kolejna książka o Kate tym razem jej przyjaciel Derek zostaje brutalni pobity i walczy o życie. W wyniku tego Kate trafia na arenę walk i musi się zmierzyć z bardzo silnym wrogiem wysłanym przez jej ojca.

Poznajemy bohaterów, poznajemy wykreowany świat. Usiadłam do książki i mnie wciągnęło. 20 godzin później sięgałam już po kolejną część :)

To moja ulubiona część serii Kate Daniels. Po dwóch wprowadzających, nakreślających świat, mamy w końcu okazję głębszego poznania bohaterów. Dostajemy też garść informacji o ich przeszłości. O pochodzeniu Kate, o obciążeniu i ograniczeniach jakie kierują jej życiem. Curran dokłada się też ze swoją przeszłością. Stare postaci zostają poszerzone. Andrea, Rafael, Julie i...

Im dalej w las tym bardziej kocham tą serię :D już nie mogę się doczekać dalszych losów :D

Dobrze dobrany duet bohaterów, ze sobą ciężko im wytrzymać, a bez siebie nie mogą żyć.
Ona chce wszystkich ratować, jest zadziorna i ma silną osobowość.
On też ma silny charakter, przystojna bestia ;)
Szeroko i dogłębnie rozbudowany świat pełen magi i chaosu. Dużo legend i między nimi powiązań A z każdym tomem więcej.

Z każdą częścią historia Kate Daniels bardziej mi się podoba. Sama Kate też. Może z początku nie pałałam do niej zbytnią sympatią, ale im bliżej ją poznaję, tym lepiej rozumiem dlaczego tak, a nie inaczej postępuje i naprawdę ją polubiłam. W poprzedniej części było dużo nawiązań do mitologii celtyckiej, w tomie trzecim autorka serwuje nam smaczki z mitologii hinduskiej. Ten...

Najgorsze co może spotkać czytelnika kiedy sięga po serię? Następna część może być gorsza. I jakie jest zaskoczenie kiedy tego nie doświadczamy? Wspaniałe. Jak zdobyć gola podczas meczu. Nie mam co dodać, wystarczy przeczytać.

Dyskusje

2 002