Invocato

Agnieszka Tomaszewska Wydawnictwo: Bullet Books Cykl: Invocato (tom 1) Seria: Gorgo fantastyka, fantasy, science fiction
9788362382040
Bullet Books
samobójcy miasto samobójców
Invocato (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
9788362382040
Gorgo
samobójcy miasto samobójców

Pierwsza myśl - dobra literatura, wartki, inteligentny rytm, niezwykła łatwość pisania - językowo bardzo w porządku.
Druga myśl - pomysł świetny, warsztat dobry, tempo i skróty myślowe stanowczo za duże.

Powieść intryguje od pierwszej strony. Od razu czuć, że pisanie jest dla autorki jak... bieganie dla biegacza - nie zastanawia się, pędzi do przodu umiejętnie, bez...

Jedna z najlepszych ksiazek jakie przeczytalam. Polecam z calego serca

Jest to jedna z lepszych książek jakie do tej pory czytałam. Ma też na to wpływ fakt, że charakterologicznie jestem w stanie przypisać bohaterom wiele osób z mojego codziennego otoczenia. Miasto Samobójców jest wbrew pozorom bardziej żywe niż mogło by się zdawać. Książkę wciągnęłam jednym tchem i z chęcią powtórzę to w przyszłości.

Nie jest to książka typowa, mieszcząca się w ramach jakiegokolwiek gatunku. Nie ma też wiele powieści w stylu Invocato. Jest jedyna w swoim rodzaju.

Blurb ostrzega, przestrzega i stara się odwieść od przeniesienia w miejsce akcji natomiast treść książki raczej zachęca do znalezienia się w Mieście Samobójców i do spotkania 'żyjących' tam osób.
Jest to pozycja sensacyjno...

Nie rozumiem tak dobrej oceny tej książki. Pisana bardzo chaotycznie, czasem musiałam się wrócić parę stron do tyłu i domyślać się, o co chodziło, albo kto w danej chwili mówi. Za dużo różnych wątków, przez co rozwinięcie każdego słabe. Styl pisania przyjemny, szybko przebrnęłam przez książkę, ale z powodu ogólnego chaosu miejscami czytałam po łebkach. I liczne wątki...

To już moje drugie spotkanie z tą książką i również tym razem się nie zawiodłam. Pierwszy raz czytałam Invocato równe dwa lata temu (również skończyłam 2 stycznia) i byłam absolutnie oczarowana tą historią. Byłam tak bardzo wstrząśnięta że polka potrafiła wykreować taki świat i napisać na tak wysokim poziomie. Zawsze sceptycznie podchodziłam do polskich autorów, wiele ma...

Jedna z moich ulubionych książek. Bura i drużyna Koshego są niezawodni.

Przyznam,że lekko zniechęcił mnie ten blurb,będący zreszta wstepem do tej książki...Tyle,że zniechęcenie szybko mi przeszło.
Książka opowiada o 19-letniej Lilith,zwanej Burą,która dzięki samodzielnie ułożonej inwokacji(modlitwy) trafia do Miasta Samobójców.Nie bez powodu,szuka tam kogoś bliskiego,komu chciałaby zadać jedno pytanie-dlaczego...Lilith , w świecie do którego...

zabrakło mi skali ! dawno już ją czytałam a nadal pamiętam jakby to było wczoraj !

Rewelacja. Ciekawy świat, fajne postacie. Napisane lekko i z humorem. Jak skończyłem, to chciałem więcej.

Dyskusje

• Fantastyka