W pół drogi do grobu

Okładka książki W pół drogi do grobu
Jeaniene Frost Wydawnictwo: Mag Cykl: Nocna Łowczyni (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Anna Reszka
wampiry

54/22/146

54/22/146

Książka należy do moich ulubionych z serii paranormal romance. Bardzo rzadko się zdarza trafić na historie po której przeczytaniu najlepiej byłoby zrobić to jeszcze raz. A właśnie tak jest z tą książką! Świat autorki urzekł mnie od pierwszych stron. Pełna ciętego języka i humoru. Wspaniała męska postać Bonesa. Zdecydowanie warta przeczytania. Jak dla mnie dwa pierwsze tomy serii są najlepsze. Pozostałe jednak czytało mi się gorzej.

Dobre czytadło, książka nie skomplikowana, pewne wątki (zwłaszcza te na początku historii) nie wnoszą za wiele, ale też nie przeszkadzają. Można wyłapać pewne niezgodności typu dziadkowie piją herbatę na ganku, po czym autorka mówi, że oni nigdy nie piją herbaty, ale to same drobnostki.

Kocham tą książkę. Pierwszy raz czytałam ją mając 16 lat i to od niej zaczął się mój nałóg czytania fantasy. Choć teraz częściej sięgam w inne podgatunki fantastyki i dużo obszerniejsze historie to ta seria jest nadal w czołówce moich ulubionych historii a od tamtej pory przeczytałam naprawdę wiele książek. Dlaczego ją tak wielbie? Cóż. Nie jest to mozę jakaś bardzo ambitna historia. Uwielbiam ją przede wszystkim właśnie za to. Jest prosta choć nadal ciekawa i wciągająca. Za każdym razem kiedy wracam do tej serii (a wracałam już chyba ze 4, 5 razy) poprostu w nią wpadam, czytam jednym tchem i zawsze przeżywam te same emocje mimo że juz minęło ponad 8 lat od naszego pierwszego spotkania. Dlaczego tak mnie wciąga? Po 1 historia miłosna... jest naprawdę dobrze zrobiona, autorka dobrze skonstruowała momenty w których bohaterowie zbliżają się do siebie, nie jest to takie bezpośrednie a subtelne. No i wszystko się dzieje stopniowo. Po 2 humor. To jest jedyna ksiażka do której nie tylko się uśmiecham czytając jakiś żart a szczerze się śmieje. Po 3 sceny erotyczne. Nie są może najlepiej przedstawione ale na pewno najlepiej ze scen które miałam okazje czytać w innych książkach, a że głównie czytam fantastyke to naprawdę czasami autorzy mają dziwne pomysły i często przesadzają co robi się nudne. Pani Frost muszę przynać całkiem dobrze przedstawia emocje przy takich zbliżeniach. Ah no i po 4 jest akcja którą da się czytać a nie jakieś sztuczne tło do romansidła. Bywa nawet brutalnie, krwawo. Ogólnie fabuła trzyma się kupy. Bohaterzy są dobrze skonstruowani, żywi (nawet Ci martwi xD), z ludzkimi uczuciami. Cat jest może trochę steorotypową postacią ale i tak ją pokochałam bo nie jest tak bardzo sztuczna, i taka hmmm jęcząco męcząca jak niektóre bohaterki w tego typu książkach. Bones natomiast juz mniej w steorotyp, ponieważ zazwyczaj tego typu bohaterowie na początku są tajemniczy, bezwzględni i przerażający po czym okazuje się pózniej że to takie "mięntkie faje" jednak są, a nasz wampir nie, co mi się bardzo spodobało. Oczywiście przeczytałam całą serie i wgl wszystko co było mozliwe z tego świata i choć bezwzględu na to nadal te ksiażki kocham to musze przyznać ze wraz z kolejnymi tomami jest gorzej, nie bardzo tragicznie ale początkowe tomy jednak najlepsze. Niestety często tak bywa przy długich historiach aczkolwiek jestem wdzięczna Pani Frost że napisała tyle tomów, mimo że czuć że to już tak na siłe. Bardzo ciężko mi jest rozstawać się z bohaterami, szczegolnie tymi których tak bardzo polubiłam. Na pewno wróce jeszcze wiele razy do tej ksiazki, do całej serii bo jest jedyną która wzbudza we mnie tak wiele pozytywnych emocji. I oczywiście bardzo wszystkim polecam. Jest to taka lekka, przyjemna, zabawna i często też emocjonująca historia.

Na półkach: , , , ,

Cały czas odnoszę wrażenie, że musiałam przegapić moment, w którym główni bohaterowie zakochali się w sobie na zabój. Po wysokich ocenach spodziewałam się o wiele lepszej historii i mocnych postaci, a otrzymałam standardowy, „niegrzeczny” paranormal z dorosłymi bohaterami, ale napisany jak dla nastolatki. Nic więcej, nic mniej. Przez większość czasu czułam się zażenowana.

Na półkach: , , , ,

Najlepsza seria paranormal romans, jaką kiedykolwiek czytałam.

Najlepsza seria paranormal romans, jaką kiedykolwiek czytałam.

Meeegaa seria!!!
Fajna, zadziorna, silna główna bohaterka mająca swoje zdanie oraz jeden cel w życiu.. zabijać wampiry... no i on.. przepiękny wampir który kiedyś był... prostytutką, a obecnie jest łowcą głów :D
Co się stanie kiedy tych dwoje w końcu się spotka?
Zabawna, seksowna i wciągająca historia!!!
Polecam szczególnie tom: 1,2,3,5.2 i 6.5!

Meeegaa seria!!!
Co się stanie kiedy tych dwoje w końcu się spotka?
Zabawna, seksowna i wciągająca historia!!!
Polecam szczególnie tom: 1,2,3,5.2 i 6.5!

Do pewnego momentu jest bardzo ciekawa, fajne dialogi i bohaterka nietuzinkowa.
A potem nastąpił moment, gdzie zabrakło mi entuzjazmu do dalszego czytania tej historii.

Do pewnego momentu jest bardzo ciekawa, fajne dialogi i bohaterka nietuzinkowa.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Genialna! Książka "W pół drogi do grobu" Feaniene Frost ma wszystko co kocham w urban fantasy! Jeśli kochacie książki o Kate Daniels, Mercy Thompson, Anicie Blake, Rachel Morgan, Nikicie, Dorze Wilk czy Charley Davidson to musicie, koniecznie musicie przeczytać tę książkę! Nie mogłam się od niej oderwać! Wierzcie mi na słowo - nie zawiedzie Was!

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo dobra książka z silną postacią kobiecą. Cat jest bezlitosna, inteligentna i uparta. Gromi wampiry i jest w tym dobra, a po tym, gdy jej nauczycielem zostaje Bones staje się jeszcze lepsza. Musi poprawić metody walki i poradzić sobie z prawdą, że nie każdy krwiopijca to samo zło. Ciekawie jest obserwować, jak bohaterka przekonuje się, że kły i brak pulsu nie czynią z człowieka potwora, bo ludzie nie są tylko dobrzy, a potwory tylko złe. Trochę erotyki, fascynacji, dużo humoru i nawalanek. Fabularnie wszystko przemyślane i dobrze napisane. Przyjemne, bez dramatów i psychologicznej traumy, a więc głębi nikt nie uświadczy, ale szybka akcja i pasjonujący świat wciągną czytelnika szukającego przygody w świecie wampirów z wątkiem romansowym.