Magic Strikes

Okładka książki Magic Strikes Ilona Andrews
Okładka książki Magic Strikes
Ilona Andrews Wydawnictwo: Barkley Books Cykl: Kate Daniels (tom 3) fantasy, science fiction
Kate Daniels (tom 3)
Barkley Books
2009-04-01
2009-04-01
fantasy

Nadal przyjemne klimaty.
Biorąc pod uwagę liczbę tomów, sądziłam, że kwestia Rolanda rozwieje się nieco później. Do tego najważniejsza w sumie kwestia całej sagi została nam zaserwowana ot tak, nieco z eteru, w czasie ekspozycji. To był najsłabszy fragment na razie w całej serii.
Nadal urzekają bohaterowie drugoplanowi i kreacja świata. Uderzenia magii pozwalają Autorom na dużą swobodę, którą ci skrzętnie wykorzystują.
Czyta się miło i szybko!

Nadal przyjemne klimaty.

Seria z Kate Daniels część 3 - Magia Uderza.

Napisać, że ta książka jest świetna, to jakby nic nie napisać... absolutnie mega, najlepsza do tej pory 🖤 Wyłapałam trochę nieścisłości w porównaniu z poprzednimi częściami, ale jestem tak zachwycona tą historią, że postanowiłam, że mi to nie będzie przeszkadzać.
Kate już nie ma ochoty posiekać Currana przy każdej okazji (chociaż zamknęła go w klatce 😉),zaczęła za to mieć ochotę na inną aktywność... Jednak język jej nie złagodniał:

"- Nie jesteś idiotą - zapewniłam go. - Jesteś śmiertelnie groźnym psychopatą z kompleksem boga."

Kiedy jej przyjaciel Derek zostaje pobity niemal na śmierć, Kate w pogoni za oprawcami dociera na Arenę. To tajne miejsce w podziemiach Atlanty, gdzie odbywają się nielegalne walki na śmierć i życie. Jak uroczo się w to wpakowała... Na Arenie wymiata drużyna Rozpruwaczy. Zależy im na zdobyciu Wilczego Diamentu. Kamień ten ma niezwykłą moc, może być kluczem do unicestwienia wszystkich zmiennokształtnych. Większość przyjaciół Kate obrasta futrem, więc nic dziwnego, że dziewczynie zależy by do tego nie dopuścić. Kate z własną drużyną (świetnie się nazwali 🤣) postanawia wziąć udział w turnieju, musi stawić czoła Rozpruwaczom, którzy nie do końca są ludźmi. Przy okazji dowiadujemy się prawdy na temat jej pochodzenia, magii jej krwi i czemu postanowiła zabić Rolanda, przywódcę wszystkich nieumarłych (wampirów). Absolutnie uwielbiam historie, gdzie budowana jest drużyna, gdzie trzeba połączyć siły, by wspólnie pokonać wroga. A wróg nie byle jaki, wyjęty prosto z mitologii hinduskiej (wiecie, te wszystkie istoty z nadprogramową liczbą rąk i głów...). Doktor Doolittle znów będzie miał mnóstwo roboty... a wszystko to, za plecami wściekłego Władcy Bestii, który zabronił choćby zbliżać się do Areny.
No i muszę to napisać... scena w wannie... 🖤 płakałam ze śmiechu😁
W tle obserwujemy też rozwój drugiego romansu, Andrei i Rafaela. Zaloty u hien przebijają wszystko 🤣
W zasadzie kroi się jeszcze trzeci, Dereka (który po pobiciu nie jest już ślicznym chłopcem) i Julie (pozostającej pod opieką Kate... domyślacie się jak jest tym zachwycona 😉)
Bitwy na Arenie- rewelacja, istne dance macabre. A finałowa - szok i niedowierzanie 😳 A jak Kate urządziła kolesia odpowiedzialnego za pobicie Dereka! Nie wymyśliłabym czegoś podobnego...

Seria z Kate Daniels część 3 - Magia Uderza.

Kate już nie ma ochoty posiekać Currana przy każdej okazji...

To moje trzecie spotkanie z serią o Kate Daniels i mogę już z całą pewnością stwierdzić, że uwielbiam tutaj wracać.
Świat, w którym żyje Kate jest fascynujący, nieprzewidywalny i pełen niebezpieczeństw. Atlantę cyklicznie zalewają fale magii, podczas których przestają działać wszystkie zdobycze cywilizacyjne, nie ma elektryczności, nie jeżdżą samochody. Do życia budzi się natomiast wszystko co prastare, a często również złe i niebezpieczne.
Kate jest postacią z silnym charakterem, charyzmą, ale też i dużą wrażliwością, dzięki czemu nie da się jej po prostu nie lubić. Stanowi to również istną mieszankę wybuchową, ponieważ to emocje stanowią dla Kate "paliwo" do walki. To one czynią z niej wojowniczkę nieustępliwą i niemal niezwyciężoną. Dzięki nim pakuje się również w kłopoty.
Tym razem doprowadzają ją do legendarnej Areny. Miejsca, w którym toczą się nielegalne walki na śmierć i życie. Jest groźnie. A sprawy komplikują się tym bardziej, że Kate działa wbrew woli Curran'a, Władcy Bestii.
Dodatkowo wszystko zazębia się, w przedziwny sposób, z przeszłością Kate i zdaję się prowadzić ją prosto do jej największego wroga, Rolanda.

Sama fabuła, świat przedstawiony, wątki i ich połączenie oraz sprawna narracja - już samo to by wystarczyło, żeby uczynić ten cykl atrakcyjnym. Ale dla mnie największą siłą i atutem serii jest kreacja postaci, ich umiejętnie zbudowana konstrukcja psychologiczna, ich wiarygodne emocje, które sprawiają, że stają się osobami z krwi i kości, są niemalże rzeczywiste. Tym łatwiej więc przychodzi wchodzenie w ten świat, niby fantastyczny, a jednocześnie zrozumiały i bliski.

Jest tutaj wszystko. Głębia, wiarygodność i humor, który nadaje całości cudownej lekkości.
Dla mnie to idealna mieszanka🙂

"Magia uderza" autorstwa Ilony Andrews to trzecia część serii książek z cyklu Kate Daniels, który przenosi nas w świat pełen magii, tajemnic i niebezpieczeństw. W tej części Kate staje w obliczu jednego z największych wyzwań, kiedy jej bliski przyjaciel Derek zostaje brutalnie skatowany. To prowadzi ją do tajemniczego turnieju walk, gdzie tylko wybrani mogą wziąć udział.

Fabuła "Magii uderza" jest dynamiczna i pełna akcji. Ilona Andrews umiejętnie buduje napięcie, układając warstwową intrygę, która wciąga czytelnika. Walki, zagadki i tajemnice są doskonale skonstruowane, trzymając czytelnika w nieustannym napięciu. Wraz z Kate i Curranem, czytelnik odkrywa spisek, który grozi zmiennokształtnym i ich społeczności.

W świecie stworzonym przez Ilonę Andrews magia jest realna i niebezpieczna. Autorce udaje się wspaniale połączyć elementy fantasy z elementami urban fantasy, tworząc unikalne i oryginalne środowisko. Opisy postapokaliptycznego świata, w którym technologia zderza się z magią, są szczegółowe i pełne wyobraźni.

Postacie w "Magii uderza" są dobrze wykreowane i rozwinięte. Kate Daniels to silna, niezależna i nieustraszona bohaterka, która nie cofnie się przed żadnym wyzwaniem. Jej relacje z innymi postaciami, zwłaszcza z Curranem, władczym lwem i przywódcą Związku Zmiennokształtnych, są interesujące i pełne napięcia.

Jednakże, mimo wielu pozytywnych aspektów, "Magia uderza" ma także pewne wady. Czasami tempo narracji może być nieco nieregularne, a niektóre wątki mogą wydawać się zbyt przewidywalne. Niektóre sceny walki mogą być też nieco rozwleczone i mniej dynamiczne.

Ostatecznie, ocena "Magii uderza" to 6/10. Choć nie jest to perfekcyjna powieść, ma wystarczająco wiele atrakcyjnych elementów, aby zainteresować czytelnika i trzymać go w napięciu. Ilona Andrews prezentuje niezwykłą wyobraźnię, tworząc fascynujący świat i wprowadzając czytelnika w magiczną przygodę. Dla fanów urban fantasy i postapokaliptycznych historii, "Magia uderza" może okazać się interesującą lekturą.

Pierwszy: 2020, drugi: 08.08.2021, trzeci: 20.03.2023

Pierwszy: 2020, drugi: 08.08.2021, trzeci: 20.03.2023

Watek rodzinno-miłosny się zagęszcza, autorka trochę nas straszy, dużo sie dzieje, a my zastanawiamy się, czy nadejdzie mocno przewidywalne zakończenie, czy nie?

Kolejna świetna książka. Ma swojski klimat i jest podobna do książek Jadowskiej, które uwielbiam. Byłam bardzo wciągnięta i świetnie się bawiłam na tej książce. Nie mogę doczekać się kontynuacji i bardzo polecam.

Trzecia część serii z Kate Daniels, według mnie póki co najlepsza. Coraz bliżej poznajmy główna bohaterkę oraz jej wroga "number one", wszystko to osadzone na tle nowego zadania, które okazuje się nie takie łatwe. Starzy przyjaciela, nowi wrogowie, dużo krwi, a w tle tli się romans😉.

Mimo różnych problemów i wątków, które zdecydowanie nie przypadły mi do gustu, ta seria zagościła u mnie na półce jako łatwa i przyjemna lektura, coś szybkiego i znanego na wieczór. Przy ostatniej części zaczęłam jednak podejrzewać, kto będzie potencjalnym partnerem dla głównej bohaterki, i postanowiłam, że kiedy tylko zacznie się romans, moja przygoda z tą serią się zakończy. I niestety nastąpiło to już dzisiaj.
Było fajnie, ale czas poszukać książek, gdzie facet nie włamuje się wielokrotnie do mieszkania dziewczyny, a ona nie uznaje tego za romantyczne.

Moja ulubiona część w tej serii, momentami bardzo smutna ale naprawdę świetnie napisana. Kate jak zawsze daje z siebie wszystko, walczy ile może, jest twarda, lojalna i ma wspaniałe poczucie humoru. Jej relacja z Julie jest słodka, zaś rozmowy z Curranem zabawne. Uwielbiam Currana i to, że w jednej chwili to straszny twardziel a w następnej uwodziciel. Cała akcja w tej książce bardzo wciąga i ciężko się oderwać.

• Urban fantasy