Ugryziona

Kelley Armstrong Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Kobiety z innego świata (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Bitten
2010-03-10
2001-01-01
Robert P. Lipski
Zysk i S-ka
ugryziona bitten armstrong
Bitten
Kobiety z innego świata (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2010-03-10
Robert P. Lipski
ugryziona bitten armstrong

Świetna książka! Sam początek ciężki, ale po jakichś czterdziestu stronach akcja się rozkręca i tak już pozostaje do samego końca. Naprawdę gorąco polecam bo jest warto. Jedyna jej wada to okładka (choć niektórzy mówią, że okładka nie ma znaczenia, ta moim zdaniem jest paskudna). Uważam, że mogli się bardziej postarać. Zarwałam noc by ją przeczytać i nie żałuje.

Tą książkę naprawdę dobrze mi się czytało, głównie za sprawą dobrze napisanych bohaterów i ich relacji między sobą. Mimo pojawiającego się trójkąta miłosnego, nie czułam, że jest on wymuszony czy wciśnięty na siłę. Potrafiłam zrozumieć dlaczego bohaterka wybrała na końcu taką "ścieżkę".
Podsumowując polecam każdemu fonowi paranormal romance i nie tylko.

Główna bohaterka mnie denerwowała - grzecznie mówiąc. Jest bezmyśla, nie słucha dobrych rad, w wyniku czego później żałuje podjętych działań i zastanawia się gdzie popełniła błąd. Wmawia sobie i innym, że nie kocha Claya. W książce uwidocznione są jej wachania nastroju - sypia z nim (w czasie, gdy jest z Philipem), a potem nagle przypomina sobie, że to on jej zniszczył...

Nie wiem co napisać o tej książce. Może tylko tyle, że ma dobre momenty, lecz niemiłosiernie ją męczyłem co mi się raczej nie zdarza. Przeciętna, nie wybija się z tłumu.

Cudowna książka, przeczytana na jednym tchu, ciekawa, podniecająca i wciągająca do ostatnich stron:)

"Ugryzioną" czyta się szybko. Niesamowicie wciąga, a lekka narracja głównej bohaterki sprawia, że pochłanianie tej książki jest wielką przyjemnością.
Sceny ukazujące wyprawy, polowania czy ataki wilkołaków są opisane bardzo plastycznie. Tak samo sceny akcji - we wszystkich przypadkach widzi się je jak na filmie. Owszem, były momenty, kiedy główna bohaterka była...

Elena mieszka w Toronto ze swoim chłopakiem i stara się żyć normalnie. Nie jest to proste, ponieważ odkąd została ugryziona przez wilkołaka, musi się regularnie zmieniać w wilka. Wilki żyją w stadach, Elena również ma swoją watahę jednak robi wszystko, żeby o tym zapomnieć. Całkiem nieźle jej idzie do czasu aż zostaje wezwana przez przywódcę do walki ze zbuntowanymi...

Od dobrych kilku/kilkunastu lat nie czytałam tego typu książek. Filmy o wampirach, tak popularne swego czasu, skutecznie mnie do tego typu literatury zniechęciły. Do tej książki sięgnęłam przez przypadek i po nieprzespanej nocy mogłam ją odłożyć. Wstyd się przyznać, ale nawet mi się spodobała. Szybka akcja, duża dawka poczucia humoru (swoją drogą mój śmiech w środku nocy...

ciekawa, postać claya momentami rozbrajająca ale fajna, miła dla oka. Książka ogólnie pozytywna, chociaż bez efektu łał. Trochę erotyki, troszkę przeprowadzonego ,,śledztwa,, i duuużo wilkołaków - co jest chyba oczywiste :)

Również sięgnąłem po tą książkę po obejrzeniu serialu i jest super :) Jestem w trakcie oczekiwania na przesyłkę z drugim tomem .

Dyskusje

• Fantastyka