Terror

Dan Simmons Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. kryminał, sensacja, thriller
The Terror. A Novel
9788360192504
Janusz Ochab
Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
literatura amerykańska
The Terror. A Novel
kryminał, sensacja, thriller
9788360192504
Janusz Ochab
literatura amerykańska

Maj 1845 roku. Ten miesiąc zapisze się wielkimi, krwawymi literami w historii podróży polarnych. Wtedy właśnie dwa staki (HMS Erebus i HMS Terror) pod dowództwem kpt. Johna Franklina opuściły port w Anglii i skierowały się w kierunku północnych wybrzeży Kanady. Nikt z tej wyprawy nie wrócił, a losy poszczególnych osób do dziś nie są znane.

Dan Simmons zebrał wszystkie...

Trzymająca w napięciu, nie ma miejsca na nudę. Świetnie opisany świat przez pryzmat angielskiego żeglarza królewskiej marynarki wojennej z roku 1845.

Jako osobniczka wybitnie ciepłolubna lubię zatopić się w lekturze gdzie panuje zima. Tu mamy i grozę i Arktykę , lód, śnieg , wiatr i walkę z ludzkimi słabościami. Świetna lektura szczególnie w okresie zimowym.

Na półkach: , , , ,

Epicka powieść z szczegółowo oddaną żeglugą i warunkami w Arktyce z XIX wieku. I ten klimat pełen grozy...

Kocham po stokroć! czytałam powoli, żeby jak najdłużej czytać. Coś niesamowitego! nigdy wcześniej nie czytałam czegoś równie wciągającego.

Mroźna, tajemnicza, pokazująca jak ludzie kiedyś żeglowali. Historia jest opisem dziwnych zjawisk jakich doświadczyła załoga dwu statków poczas morderczego rejsu. Mocna i zimna

Terror jest to z pewnością epicka powieść, napisana z ogromnym rozmachem i rozeznaniem. Podobała mi się, ale mam do niej zastrzeżenia! Przede wszystkim jest zdecydowanie za długa, ma około 650 str, ale jest tak wielka i ilość tekstu na stronę jest ogromna, ma zdecydowanie tyle samo tekstu jak niektóre książki, które mają po 1000 stron. Według mnie powinna być krótsza o...

Hybryda powieści marynistycznej i horroru. Generalnie udana książka, ale liczyłem na więcej. Trochę zbyt chaotyczna narracja na początku i przydługi epilog.

Świetnie przedstawiona aura zimna. Temperatura odczuwania - 10 stopni do stanu realnego. 700 stron przeczytane w 3 dni mimo chodzenia do pracy. Solidna, lekka literatura.

Opinię piszę 2 miesiące po przeczytaniu i nadal jestem zachwycony. Czuć zimno, czuć grozę :)

Dyskusje

4 355