Kup teraz - 16 ofert w cenie od 6.99 zł do 33.97 zł

Sztywny

Michał Gołkowski Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: S.T.A.L.K.E.R. (tom 4) Seria: Fabryczna Zona fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
S.T.A.L.K.E.R. (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryczna Zona

Zupełnie inna od poprzedniczek i to nie chodzi mi o postaci.
Lżejsza, szybsza ale czy lepsza? Jakoś tak nie bardzo mogę porównać bo to ledwo co sie w Zonie dzieje. Bardziej gangsterka zwykła.

Jak dla mnie klimat poprzednich części gdzieś uciekł. Niestety ta część do mnie nie trafia.

Moją opinię o tej książce dzielę na dwie części : w pierwszej byłem mocno rozczarowany, duża ilość niepotrzebnych wulgaryzmów i ciągłych odniesień do seksu itp. główny bohater to taki margines społeczny.
Natomiast mniej więcej po 30% książki zaczęło się dziać coś mądrego - wyruszenie do Zony rozpoczyna akcję i później czyta się wszystko znacznie przyjemniej, pojawia się...

Nie wiem... naprawdę nie wiem jak mam tę książkę ocenić... Pod względem pisarskim, technicznym Gołkowski trzyma niezmiernie poziom... ale ten bohater, te okoliczności. Ja rozumiem, że autor pewnie chciał pokazać tę "drugą stronę mocy"... ale jakoś to do mnie nie trafiło. Już nawet prawie, prawie zaczynałem neutralnie podchodzić do opisywanych wydarzeń a tu nagle... autor...

Nie pokochasz bohatera, nie będziesz się z nim utożsamiał ale to nie oznacza, że książka jest zła. Oczywiście, że nikt normalnie myślący czytając "Sztywnego" nie będzie kibicował głównej postaci. Gołkowski napisał coś oryginalnego i mi się spodobało.
Ta książka jest jak Oksana miła, łatwa i na swój sposób przyjemna.

Wow, ta seria wciągnęła mnie absolutnie. Straszna szkoda, że to już 4 część.

Trochę odbiega od reszty cyklu.

Chyba rozumiem koncepcję - stworzyć kontrast dla, moim zdaniem, nieraz bucowatego i mrukliwego, aczkolwiek przyznaję - dającego się lubić dotychczasowego bohatera. Dla mnie to świetny powiew świeżości w serii. Myślę, że niskie oceny niektórych osób biorą się z potrzeby utożsamiania się i zgadzania z postępowaniem głównego bohatera w czytanych książkach. Ja, uznając postawy...

Inna niż poprzednie i dużo gorsza. Niestety głównym bohaterem nie jest już Miszka a Sztywny, który w ogóle mi przypadł mi do gusty. Wulgarny prostak i półgłówek, który tylko pije, ćpa, dyma i bluźni. Sorry, nie mój typ.
Samej ZONY jak na lekarstwo, większość akcji dzieje się w miasteczku i na blokowiskach.
Jeszcze pomysł, żeby z tego chłopaczka zrobić zombi, który się...

Długo czeka się na rozwój właściwej akcji, ale później książka może nieźle zaskoczyć. Gorsza od poprzednich tego autora z tego cyklu. Albo po prostu inna. Kwestia gustu.

• Fabryczna Zona
  • Chcę w prezencie