Kup teraz - 6 ofert w cenie od 27.30 zł do 35.97 zł

Łowca z lasu

Andriej Lewicki Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Survarium (tom 1) Seria: Fabryczna Zona fantastyka, fantasy, science fiction
Один из леса
Michał Gołkowski
Fabryka Słów
post apokalipsa las fabryczna zona fabryka słów
Один из леса
Survarium (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Michał Gołkowski
Fabryczna Zona
post apokalipsa las fabryczna zona fabryka słów

Okładka: 6/10
Treść: 6,75/10

Zaskakująco dobrze się czytało, choć zupełnie się tego po tej książce nie spodziewałam. Miejsce akcji stanowi postapokaliptyczny świat, pełen zmutowanych zwierząt i innych niebezpiecznych anomalii, w którym konieczna staje się walka o przetrwanie.

Głównym bohaterem książki jest łowca, Stas Łogin, podróżujący wraz ze swym przyjacielem...

No i gdzie ten Las? Autor w jednym z wywiadów powiedział, że chce rozpisać tajemnicę Lasu na 3 tomy i z tomu na tom coraz więcej wyjaśnić, ale kurcze pierwszy tom nawet wstępem do tajemnicy nie jest. Na plus w mojej ocenie bardzo dobre tempo i to, że główny bohater kryształowy nie jest nawet nie neutralny tylko jak splamiony artefakt.

Najciekawszym elementem całej historii jest niestety okładka. Dziwny, nadnaturalny Las, który mógł dać powiew świeżości do pokrytego kurzem oraz trącącego tonerem do ksero świata Zony nie jest ani na drugim, ani nawet na trzecim planie. Całość jest powtarzalna i schematyczna aż absurdalnie. Zabrakło jedynie mutanta nazwanego ku czci jakiegoś bohatera popkulturowego -...

Postapo napisana prostym językiem, przez co czyta się ją lekko, ale początek jest trochę nudnawy. Dopiero od mniej więcej połowy fabuła staje się ciekawsza.
Główny bohater Stas przez całą książkę jest kierowany zemstą (główny motyw) i chęcią poznania tajemnicy i tak jak reszta postaci jest przedstawiony dość prosto - schematycznie.
Na sam koniec kreuje się nowy wątek, co...

Bardzo fajna i sympatyczna apokalipsa - to znaczy nie jest to apokalipsa w pastelowych kolorach i rytmach pop, ale nadal jest przesympatyczna. Przyjemna odmiana od stacji metra i pustkowi. Mam też słabość do gości na motorach. Wszystko byłoby ekstra, gdyby nie kiepska fabuła w stylu poszukiwaniu ojca (oczywiście!) i tajnych laboratoriach wojskowych (oczywiście!)

Fajna

No no no. Podobało mi się. Jest akcja, trochę typowego dla rosyjskich i ukraińskich pisarzy czarnego humoru. Nudzić się przy tej lekturze nie da

Interesująca wizja lasu :)

Przyjemna apokaliptyczna wizja świata.

Dobra książka napisana lekko i z humorem. wkurza tylko "obracanie się w bok" i "spadanie w dół", jakby był jakieś inne opcje, ale nadal się fajnie czyta.

• Fantastyka
  • Fabryczna Zona