Dying Light. Aleja koszmarów

Raymond Benson Wydawnictwo: Zysk i S-ka fantastyka, fantasy, science fiction
Dying Light: Nightmare Row
Piotr Pietrzak
Zysk i S-ka
zombie
Dying Light: Nightmare Row
fantastyka, fantasy, science fiction
Piotr Pietrzak
zombie

Jak większość zachęcony grą sięgnąłem po to opowiadanie w formie audiobooka wysłuchanego podczas biegania co pozwoliło wczuć się trochę bardziej w sytuacje z książki.

Świat przedstawiony w książce bardzo po macoszemu gdyby nie trzykrotne przejście gry w ogóle nie byłbym wstanie wyobrazić sobie dzielnic, ulic i miasta Harran.

Zachowania głównej bohaterki na początku tak...

Dyinglight to książka która opowiada nam o wydarzeniach mających miejsce w Harranu gdzie odbywają się Swiatowe Igrzyska Lekkoatletyczne i to by było na tyle pomijając hordy zombie lub też ludzi zarażonych dziwnym szczepem wirusa wścieklizny.
W książce mamy okazję obserwować poczynania głównej bohaterki Mel która jest jedną z uczestniczek owego heppeningu która jest o...

Jeżeli jesteś fanem gry to... idź lepiej pograj. Książka słaba jak kawa zalana zimną wodą. Nawet jako fan gatunku męczyłem się z nią niemiłosiernie.

-przedstawiony świat 4/10
-bohaterzy 3/10
-fabuła 3/10

Książką zainteresowałem się tylko i wyłącznie dzięki grze przy, której spędziłem sporo godzin. Nie oczekiwałem od niej zbyt wiele. Może dlatego się nie rozczarowałem. Jeżeli jestem fanem gry, to ten tytuł będzie fajnym "preludium".

Jedna z ciekawszych powieści o nieumarłych, jaką zdarzyło mi się czytać. Zaskakuje do samego końca, nie jest typowa, jedyne co mogę o niej dodać, to że polecam fanom gatunku :)

Tuż przed Światowymi Igrzyskami Atletycznymi w Harranie pojawiają się dziwne przypadki zachorowań. Nieznana choroba powoduje niebywałą agresję, która wkrótce rozlewa się po całym mieście.

Mel, dziewczyna, która przyjechała wystąpić na Igrzyskach, została ugryziona przez jednego z chorych. Jej jedyną szansą na uniknięcie przemiany jest dostanie lekarstwa. Antiotum, które...

2019

Poszukiwania, więzi rodzinne, człowieczeństwo w świecie Zombi. Nastolatka zupełnie nieprzygotowana do walki, próbuje przeżyć i uratować brata. Sama. Inni zdrowi stanowią jedynie dodatkowe niebezpieczeństwo. Niezupełnie typowe przedstawienie apokalipsy zombi. Niestety raczej dla fanów.

Bardzo, bardzo słaba narracja. Główna bohaterka kompletnie drewniana. Ciężko ją polubić i zrozumieć jej zachowania. Zero napięcia. Odradzam.

Monotonia.

Nie bierz się za to... Tyle trzeba o niej wiedzieć. Jeśli chcesz po nią sięgnąć bo grałeś w grę o tym samym tytule, ODRADZAM. Z grą to ma tyle wspólnego co nic. Czytając tą książkę czułem się jakby napisał ją mój znajomy, czyli w skrócie ktoś nie doświadczony kto nie wie jak powinno się tworzyć dobrą historię, do tego zdarzyło się że na jednej stronie potrafiłem znaleźć...

Dyskusje

• Zombie
  • 2015
  • 2019
  • Audiobooki
  • Fantastyka
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Dying Light. Aleja koszmarów