Czerep mutanta

Wiktor Noczkin Cykl: Ślepy (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction 464 str.
Череп мутанта

Fabryka Słów
fantastyka, fantasy, science fiction
Ślepy Stalker Zona Czarnobyl

Kup książkę

Raz stalker Pietrow myśli sobie: wszystko już w tej Zonie znajome i złażone do imentu. Nuda straszna. Myśli Pietrow dalej - znam już wszystkie anomalie, widziałem wszystkie mutaki, nuda, sztampa. No więc wraca stalker Pietrow na Dużą Ziemię, wstępuje do jakiejś księgarni a tam patrzy - Czerep Mutanta. "No, w końcu jakaś odmiana" powiedział sobie Pietrow.

Krótko mówiąc, po...

To znaczy dokładnie 7,5. Czerep Mutanta podobał mi się bardziej niż już udana, solidnie przygodowa, Ślepa Plama.
Zacznijmy od samej intrygi. Ta zaczyna się jeszcze poza Zoną, ale wskutek pewnych nieprzewidzianych okoliczności, powraca na jej teren. A tam... A tam bordel nieziemski. Temu wesołkowi z daltonizmem przyjdzie pomóc go ogarnąć.
Wesołkowi? No tak, dobrze to...

Kolejna część przygód Ślepego wzbudziła we mnie podobne odczucia co poprzednik. Momentami książka jest trochę nudnawa, lecz mimo to czytało się ją dosyć przyjemnie.

Krótko i na temat: jeśli jesteś fanem serii i klimatu Stalkera, ta książka jest dla Ciebie. Jeśli temat jest Ci obcy albo pierwsza część nie przypadła Ci do gustu- to lepiej sobie odpuść.
Wiktor Noczkin zabiera Nas ponownie w mroczne ostępy Zony wraz ze Ślepym- stalkerem poznanym w pierwszej części. ,,Czerep Mutanta" to druga część przygód Ślepego. Nasz stalker najpierw...

Pozycja jest najlepszą książką z uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a jaką dotąd udało mi się przeczytać. Zdecydowanie Noczkin ma lepszą rękę niż nasz ojciec chrzestny książkowych stalkerów. Momentami czytało mi się tak dobrze jak Metro 2033.

Lekka i przyjemna lektura, którą czyta się znakomicie :)

No trochę to zaskakujące ślepy wpada na mutanty daleko od zony po czym już nie jest ślepy tylko kulawy. Pobawi się w detektywa pobaluje trochę na różnych krańcach zony i na koniec znajdzie artefakt i po kłopocie

"Czerp mutanta" trzyma poziom poprzedniego tomu. Fabuła jest przemyślana i dopracowana, przez co książkę czyta się przyjemnie. Oprócz bohaterów, których spotkać można było w poprzednim tomie, w "Czerepie mutanta" przewija się cała plejada nowych interesujących i nietuzinkowych postaci.
Nadal uważam, że Ślepy jak na tak inteligentną postać fikcyjną ma zbyt wielkiego pecha(...

Nudna... Jakoś ten tom nie przypadł mi do gustu... Może trzeci będzie lepszy :)

"Czerep mutanta" znów zabiera nas do Zony, tym razem o wiele głębiej i już bez luźnego spacerowania wzdłuż Kordonu, ponieważ Ślepy musi się ukrywać i ma do wypełnienia misję, która została mu narzucona przez wojsko. Nie musi jej wcale wypełniać, ale nie chce przez wieczność być ukrywającym się stalkerem pod pseudonimem Kulawy, a musi też zapewnić bezpieczeństwo swojej...

Dyskusje

• Chcę w prezencie