Zdradziecki plan

Okładka książki Zdradziecki plan
Michael James Sullivan Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Odkrycia Riyrii (tom 5) Seria: Seria "Nowej Fantastyki" fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2013-04-09
Data 1. wydania:
2012-01-31
Edward Szmigiel

Ciąg dalszy bez zaskoczeń. Jeśli przeczytaliście wcześniejsze tomy to ten jest podobny. Przyjemne czytadło, spor akcji, powoli rozsupłująca się intryga, przyjemni bohaterowie (kobiety trzymają poziom lecz po wstępie autora spodziewałabym się więcej). Trochę śmierci, lecz bez większych emocji.

Oceniam tom trochę powyżej przeciętnej. Niestety - coraz więcej infantylnych zachowań bohaterów, w przypadku kilku z nich mam wrażenie, że autor nie do końca zdecydował się w którą stronę pójść (rozwój postaci). Przede mną ostatni tom - skończę tę sagę, jednak po przeczytaniu bardzo dobrych prequeli jestem zawiedziony. Świat z potencjałem, ale wiele wątków/aspektów zbyt głupio rozwiązanych

Witam. Czy posiada Pan ksiazke Zdradziecki plan Sullivana. Od dawna szukam tego tomu. chhcialbym moc od kogos odkupic o ile jest taka mozliwosc. Jesli bedzie trzeba odkupilbym wiecej tomow ale aktualnie stanalem na tej czesci i nie moge jej nigdzie namierzyc i zdobyc.
dziekuje za wszelakie informacje.

dziekuje za wszelakie informacje.

Jeden z lepszych tomów. Jest w nim znacznie więcej humoru (głównie za sprawą Hadriana) oraz niespodziewanych zwrotów akcji niż w poprzednich częściach.

No i to jest prawie zakończenie historii. Bardzo dobrze się bawiłem do ostatniego zdania. Wciągająca opowieść. Polecam

Akcja rozkręca się w szalenczym tempie. Bardzo dobra część, zwłaszcza, że jest to kolejna cześć serii po średnim Szmaragdowym Sztormie.

Genialna fabularnie, nietuzinkowa i wciągająca jak lotne piaski.
A ostatni rozdział urwał mi dupę.
Dobrze, że mam w planach nowy regał na książki, bo Riyria na pewno na nim zagości.

Genialna fabularnie, nietuzinkowa i wciągająca jak lotne piaski.
A ostatni rozdział urwał mi dupę.

Najlepsza w cyklu

Najlepsza w cyklu

Bardzo lubię te postacie, ale nie rozumiem czemu walczą o upadek imperium zamiast stworzyć lepsze, książka czyta się sama do końca nie wiadomo co się wydarzy, wszystko zaskakuje , nawet to co powinno być oczywiste. Szkoda ze cykl się powoli konczy, jest całkiem fajny

Zdecydowanie najlepsza część serii jak dotąd. Od samego początku równolegle rozgrywa się kilka zazębiających się wątków, a budowane od początku serii motywy wspaniale rozkwitają. Jest tu stosunkowo mało scen typowo awanturniczych – pojedynków czy pościgów, ale akcja jest wartka i trzyma w napięciu. Pałacowe spiski, pierwszy rasowy wątek romantyczny, a na koniec kilka niespodzianek. Rozstrzygnięcia doczekała się większość rozbudowywanych od początku serii 'segmentów' historii. Na koniec zasugerowano jednak jakieś trzęsienie ziemi i od razu zabieram się za kolejny tom.

Michael James Sullivan Zdradziecki plan Zobacz więcej
Michael James Sullivan Zdradziecki plan Zobacz więcej