Zdradziecki plan

Michael James Sullivan Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Odkrycia Riyrii (tom 5) Seria: Seria "Nowej Fantastyki" fantastyka, fantasy, science fiction
Wintertide
Odkrycia Riyrii (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Edward Szmigiel
Seria "Nowej Fantastyki"

Jeden z lepszych tomów. Jest w nim znacznie więcej humoru (głównie za sprawą Hadriana) oraz niespodziewanych zwrotów akcji niż w poprzednich częściach.

No i to jest prawie zakończenie historii. Bardzo dobrze się bawiłem do ostatniego zdania. Wciągająca opowieść. Polecam

Akcja rozkręca się w szalenczym tempie. Bardzo dobra część, zwłaszcza, że jest to kolejna cześć serii po średnim Szmaragdowym Sztormie.

Genialna fabularnie, nietuzinkowa i wciągająca jak lotne piaski.
A ostatni rozdział urwał mi dupę.
Dobrze, że mam w planach nowy regał na książki, bo Riyria na pewno na nim zagości.

Najlepsza w cyklu

Bardzo lubię te postacie, ale nie rozumiem czemu walczą o upadek imperium zamiast stworzyć lepsze, książka czyta się sama do końca nie wiadomo co się wydarzy, wszystko zaskakuje , nawet to co powinno być oczywiste. Szkoda ze cykl się powoli konczy, jest całkiem fajny

Zdecydowanie najlepsza część serii jak dotąd. Od samego początku równolegle rozgrywa się kilka zazębiających się wątków, a budowane od początku serii motywy wspaniale rozkwitają. Jest tu stosunkowo mało scen typowo awanturniczych – pojedynków czy pościgów, ale akcja jest wartka i trzyma w napięciu. Pałacowe spiski, pierwszy rasowy wątek romantyczny, a na koniec kilka...

Do tej pory z całej serii podobała mi się najbardziej. Tak wciągająca, że jak zaczełam to nie mogłam przestać, skończyłam w jeden dzień.
Bardzo dużo się tutaj dzieje, bardzo ciekawe wątki, dużo emocji, główni bohaterowie jak zwykle świetni, ale nowe postacie również zyskują w tej części. Przez cały czas kibicowałąm bohaterom, by historia nie potoczyła się zgodnie z...

Najlepsza część.
Chociaż smutna :(
To nie jest jakaś wybitna seria. Ale czyta się ją niesamowicie dobrze.

Ojojoj jaka dobra książka... Są twisty, zaskoczenia, zwolnienia, świetne postacie - chce się czytać. Pan Sullivan jest lepszy z każdą powieścią, aż rośnie w oczach. Nie przepuszczę nic kolejnego. Szkoda że tak nie umiał w pierwszych tomach, ale i tak ta część wynosi cykl na wyżyny. W TOP100 Fantasy w pełni zasłużenie.

Dyskusje

• Fantastyka