Nigdy i na zawsze

2012-01-01
978-83-7515-198-5
Anna Gralak

Oficjalne recenzje i

Miłość po grób? Raczej na wieki!

[ 67 ] Link do recenzji

Czytam dużo, wręcz bardzo dużo, wiele książek wpada w moje dłonie, z reguły są to publikacje dobre, ciekawe, godne uwagi. Kilka w ostatnim czasie wzbudziło mój szczery podziw, teraz jednak historia, którą odmalowała wyjątkowo piękną gamą barw i kolorów Ann Brasheres zmiata z powierzchni ziemi wszystko, co dotąd mogliśmy znać, czytać, bądź jedynie przeglądać zastanawiając...

Mam pewien problem z zakończeniem. Z jednej strony - bohaterowie wyjaśnili sobie wszystko, co powinni byli. Z drugiej - jest bardzo otwarte i w zasadzie można tu gdybać w nieskończoność. Szkoda, bo to dość ciekawa książka, nawet powolna akcja mi nie przeszkadzała.

Ocena tej książki była dla mnie na prawdę trudna. Niby ciekawa i smutna, ale dopiero od połowy. Początek bardzo wolny i nieciekawy. Niektóre rozdziały później też zdarzały się gorsze.

Fabułę poznajemy z różnych momentów w czasie na zmianę a mimo to gdyby pozamieniać miejscami niektóre rozdziały to nie tylko czytało by się lepiej, a było by zaskoczenie.

Sam pomysł na...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , ,

Od tej autorki pokochałam "tu i teraz", dlatego z chęcią sięgnęłam po tę pozycję. Jednka już od samego początku zauważyłam, że mam do czynienia z zupełnie czymś innym.

Styl pisania bardzo mi się nie podobał. Mimo, że jest to młodzieżówka, to bardzo ciężko mi się ją czytało. W ogóle się nie wkręciłam, a szkoda. Nie potrafiłam wczuć się w fabułę. Przez co książka wydawała mi...

Zakończenie to chyba jakaś kpina, jeśli nie ma kolejnej części. Cała ksiażka ciekawa, chociaż momentami przemyślenia bohaterów ciągnęły się przez kilka stron, co wybijało z rytmu ksiażki.

Ciekawa, acz momentami zaczynała mnie nużyć. Akcja mogła by być troszkę szybsza i mieli byśmy tu według mnie bestseller ;)
Trochę romansu, trochę reinkarnacji, trochę tego i owego, co okazało się ciekawym pomysłem na fabułę.

Polecam

Świetny pomysł, dobre wykonanie, mega zaskakujące (negatywnie) zakończenie. Można powiedzieć tak naprawdę, że wcale się nie skończyła... niestety ...

Zanim sięgnęłam po „Nigdy i na zawsze” minęło sporo czasu, ale niektóre książki muszą po prostu poczekać na swoją kolej.

Głównym tematem tej książki jest reinkarnacja oraz (co nietypowe) to, że główny bohater pamięta wszystkie swoje poprzednie życia. W niemal każdym z nich szuka swojej miłości i pragnie, by ona sobie go przypomniała.

Narracja prowadzona jest w dwóch...

Trochę się zawiodłam na zakończeniu i czuję niedosyt..

Na półkach: , , , , , ,

Czasem miłość trwa dłużej niż życie...
Zdecydowanie przesadzone. Ja rozumiem, że pierwsza miłość i te wszystkie bzdety to jest super ważne we wszystkich książkach tego typu, ale tutaj... autorka delikatnie przegięła z melodramatyzmem. Generalnie ogrom z tego, co było "szczęśliwe" w tej książce, Ann Brashares przeistoczyła w tragedię. Ja nie mam nic do tego typu zakończeń,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje