Gorączka

Dee Shulman Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Gorączka (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Fever
Dorota Konowrocka-Sawa
Egmont Polska
gladiator Rzym miłość uczucie nastolatkowie powieść brytyjska Anglia gorączka podróż w czasie Poza czasem
Fever
Gorączka (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Dorota Konowrocka-Sawa

26-29 października 2019r.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Podoba mi się już sam pomysł na tę książkę. Gdy przeczytałam opis od razu wiedziałam, że to coś dla mnie. I nie pomyliłam się. Podczas czytania nie mogłam się oderwać, byłam po prostu zachwycona. Akcja powieści toczy się w dwóch różnych epokach i w innym wymiarze, a tytułowa "Gorączka" to tajemnicza choroba, której zagadkę próbują rozwiązać bohaterowie. Poza tym książka...

Pamiętam uczucia podczas czytania tej książki. Byłam niezwykle zdegustowana, dostawałam dosłownie nerwicy widząc, co wyczyniają bohaterowie. Puści i głupi. Ale nie byłam w stanie nie skończyć tego czytać. Byłam niezwykle zawiedziona. Wszystkim. Wszystko było tragiczne.

Tak w sumie dwa razy zmieniałam ocenę tej książki, ale to dlatego, że nie mogłam sie zdecydować. Ale ocenia sie całość, a nie pojedyncze rozdziały. Więc tak zacznę od tego, że jest to "lekko" zagmatwana historia.
Więc środek historii jest średni, za to początek i koniec historii wciąga i intryguje.
Mamy chęć czytać i czekać na rozwiązanie zagadki...

Książka świetna, ale tylko do ok połowy (do cz. III). Później jest niesamowicie dużo opisów emocji, uczuć wewnętrznych. O ile początek podobał mi się bardzo, o tyle potem miałam wrażenie trochę sztucznego przedłużania zdarzeń do spotkania głównych bohaterów. Mimo to całość mi się podobała (choć trochę mnie zmęczyła) i sięgnę po kolejny tom.

Bardzo fajna książka ^^ Z początku miałam wrażenie, że trochę się dłużyła, ale kiedy Ewa w końcu spotkała Sethosa poszło jak z płatka.
Książkę pochłonęłam w jeden dzień, spędzając przy niej miło czas. Teraz to tylko lecieć do biblioteki i wypożyczyć kolejną część. :D

niby dobra ale pozostawia spory niedosyt....

Trochę za dużo jest tutaj rozdziałów, ale książka jest ciekawa ;) Podobała mi się tak samo, jak druga część (jak zwykle czytałam w odwrotnej kolejności) ;)

Moja ulubiona ! <3

Gorączka jest mieszanką dramatu, science fiction,zagadki.Usposobienie Ewy jest mi bliskie, bohaterka bardzo mi się podoba.Podoba mi się także jej genialny umysł, fotograficzna pamięć,jej pasja do świata nauki, i geniusz komputerowy.Przypomina mi co nieco Lizbet Salander z Milenium choć tamta bohaterka była jeszcze stokroć bardziej poraniona przez życie.Niedosyt miłości w...

Dyskusje

1 358