Gorączka

Okładka książki Gorączka
Dee Shulman Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Gorączka (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Gorączka (tom 1)
Fever
Egmont Polska
2012-10-31
2012-10-31
Dorota Konowrocka-Sawa
gladiator Rzym miłość uczucie nastolatkowie powieść brytyjska Anglia gorączka podróż w czasie Poza czasem

więcej Więcej

Przede wszystkim zachwyciła mnie w "Gorączce" pięknie odmalowana rzeczywistość starożytnego Rzymu: miejsca, tradycje, obyczaje... Autorka mnie po prostu zauroczyła. Do tego wątek zakazanej, niemożliwej miłości!
Czasy obecne, do których przenosi się akcja powieści nie są odmalowane już tak barwnie. Nie mniej jednak całość wydaje się być spójna i łatwo się wciągnąć.

Niespotykana tematyka, poloczenie kilku światów, kultur zachwyca, mimo ze pierwsza polowa ksiazki, a dokładnie opis walk gladiatorow jest trochę nudna, to czasy wspolczesne rekompensuja to. Szkoda ze kilka lat musimy czekac na tłumaczenie czesci trzeciej, a zarazem ostatniej. Serdecznie polecam!

Ewa była wybitnie uzdolniona.
Szesnastolatka głodna wiedzy, otwarta na nowości ze świata nauki, kreatywna w myśleniu, dla której wyrażenia: reakcja adiabatyczna czy epigenetyka DNA, były kluczem do wejścia w upragniony świat kwantowych bramek logicznych. To wśród tego typu fascynujących dla niej teorii czuła się najlepiej i to w takich światach abstrakcji spełniała swoje...

26-29 października 2019r.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Podoba mi się już sam pomysł na tę książkę. Gdy przeczytałam opis od razu wiedziałam, że to coś dla mnie. I nie pomyliłam się. Podczas czytania nie mogłam się oderwać, byłam po prostu zachwycona. Akcja powieści toczy się w dwóch różnych epokach i w innym wymiarze, a tytułowa "Gorączka" to tajemnicza choroba, której zagadkę próbują rozwiązać bohaterowie. Poza tym książka...

Pamiętam uczucia podczas czytania tej książki. Byłam niezwykle zdegustowana, dostawałam dosłownie nerwicy widząc, co wyczyniają bohaterowie. Puści i głupi. Ale nie byłam w stanie nie skończyć tego czytać. Byłam niezwykle zawiedziona. Wszystkim. Wszystko było tragiczne.

Tak w sumie dwa razy zmieniałam ocenę tej książki, ale to dlatego, że nie mogłam sie zdecydować. Ale ocenia sie całość, a nie pojedyncze rozdziały. Więc tak zacznę od tego, że jest to "lekko" zagmatwana historia.
Więc środek historii jest średni, za to początek i koniec historii wciąga i intryguje.
Mamy chęć czytać i czekać na rozwiązanie zagadki...

Książka świetna, ale tylko do ok połowy (do cz. III). Później jest niesamowicie dużo opisów emocji, uczuć wewnętrznych. O ile początek podobał mi się bardzo, o tyle potem miałam wrażenie trochę sztucznego przedłużania zdarzeń do spotkania głównych bohaterów. Mimo to całość mi się podobała (choć trochę mnie zmęczyła) i sięgnę po kolejny tom.

Na półkach: , , , , ,

Bardzo fajna książka ^^ Z początku miałam wrażenie, że trochę się dłużyła, ale kiedy Ewa w końcu spotkała Sethosa poszło jak z płatka.
Książkę pochłonęłam w jeden dzień, spędzając przy niej miło czas. Teraz to tylko lecieć do biblioteki i wypożyczyć kolejną część. :D

niby dobra ale pozostawia spory niedosyt....

1 385
    1 096