Prezent na Walentynki [KONKURS]

LubimyCzytać LubimyCzytać
09.02.2019

Kwiaty? Czekoladki? Pluszowy miś? Jeżeli chcecie być dalecy od banału, to z pewnością wiecie, że najlepszym prezentem jest książka. Zawsze – także na Walentynki. Podpowiadamy, jak dopasować ją do charakteru i zainteresowań waszej drugiej połówki. 

Prezent na Walentynki [KONKURS]

Prezent dla takiej osoby może wydawać się pójściem na łatwiznę, dopóki nie spojrzymy na jej półkę z książkami. A tam prawie wszystkie wydania „Dumy i uprzedzenia”, dzieła sióstr Brontë i klasyki literatury romantycznej. I co teraz?

A gdyby tak zabrać ukochaną do słonecznej i rozgrzanej do czerwoności Hiszpanii? To właśnie tam Fernando Ariza czekał na swoją miłość 51 lat, 9 miesięcy i 4 dni. A może do zimnej Rosji, gdzie miejsce miała historia miłosna wszechczasów... Bo jak inaczej nazwać to, co przeżyła Anna Karenina? Chyba że wolicie cofnąć się w czasie do szalonych lat 20. – Jay Gatsby (o twarzy Leonarda DiCaprio) to mężczyzna, którego koniecznie musicie poznać.

Wolicie poszukać uczucia na ulicach współczesnych miast? Tak jak Angelika, główna bohaterka Miłości z błękitnego nieba, która odnalazła je w samym środku Krakowa. Wasza druga połówka może też poczytać o niezwykłym zakładzie, jaki przyjęła Nicola Brown w powieści Tylko Ty. Albo razem z Nataszą Sochą możecie dokonać głębokiej analizy związku Cecylii i Wiktora, opisanego w książce Nie(miłość). Może przegadacie dzięki temu całą noc...?


W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Nicholasa Sparksa – Szczęściarz doda walentynkowemu wieczorowi odrobiny melancholii. Natomiast Samantha Young i jej Ostrożnie z miłością pobudzi wasze zmysły. Możecie również zafundować swojej drugiej połówce bilet do cyrku, gdzie spotka się z Jacobem i Marleną, głównymi bohateriami Wody dla słoni.


Kto się czasami nie wzruszył podczas czytania? No właśnie. Przezornie proponujemy do książki dodać sporą liczbę chusteczek, bo jak wiadomo łzy rozmazują zarówno druk, jak i tusz do rzęs. Doskonałym wyborem będzie pierwszy tom trylogii Paulliny SimonsJeździec miedziany. Jako zwieńczenie walentynkowego weekendu proponujemy również lekturę oryginału, a następnie obejrzenie ekranizacji Gwiazd naszych wina i Pamiętnika.

Bez tytułu Zanim się pojawiłeś nasz artykuł byłby jak kupidyn bez łuku. Jeśli wasza partnerka ma już tę książkę za sobą, to warto sprezentować jej kolejne części lub zdecydować się na powieść autorstwa Mii Sheridan i poznać historię Evie i Leo. Możecie się również skusić na nową pozycję wydawnictwa W.A.B., czyli Tam gdzie jesteś. Historia Ani i Adama poruszy każdego.

Dla wrażliwych i spragnionych miłości nastoletnich serc proponujemy nie tylko Hopeless Coleen Hoover, lecz także każdą inną książkę tej autorki. A jeśli przy lekturze zechcecie romantycznym gestem zetrzeć parę łez ukochanej, to najlepiej wam w tym pomoże Promyczek. W naszych propozycjach znajdziecie również bilet lotniczy do Norwegii, bo właśnie tam poznacie Rune’a i Poppy. Tysiąc pocałunków w nagrodę gwarantowany!

Bezbłędną decyzją będą również prawdziwe hity zeszłych lat: poruszająca historia Lucy i Gabe'a, wzruszające losy Elizabeth i Tristana, a także zabawne przygody Cassie i Ethana. Opowieści o tych trzech parach znajdziecie w książkach: Światło, które utraciliśmy, Powietrze, którym oddycha i Złym Romeo.

A co z tymi osobami, które oczekują gorącej atmosfery, wzrostu pożądania i coraz większych rumieńców z każdą kolejną stroną? Dla nich również znajdą się odpowiednie książki. Piękny drań zawróci paniom w głowach do tego stopnia, że nie da im zasnąć. Warto też zaopatrzyć się w Edukację Kopciuszka, by zadbać o odpowiednią porcję teorii i praktyki.

A dla tych pań, które piękno doceniają również na okładkach, mamy trzech (książkowych) kandydatów, którzy zawrócą im w głowach. Gdyby ustawić ich w szeregu, to naprawdę trudno byłoby się zdecydować. Partnerów uspokajamy – Gordian, Dominic i Piorun to przygoda tylko na jedną noc... bo od tych książek nie można się oderwać.

Jeśli dalej nie wiecie, jaką książkę umieścić w walentynkowym opakowaniu, odsyłamy was do kategorii Literatura obyczajowa, romans w Plebiscycie Książka Roku 2018. Jest tam wyszczególnionych aż dwadzieścia najlepszych książek ubiegłego roku, idealnych na 14 lutego. A gdy już je przeczytacie, nie zapomnijcie zagłosować na swojego faworyta!

Konkurs

Z okazji Dnia Zakochanych mamy dla was walentynkowy konkurs. Do wygrania pięć pakietów, w których znalazły się tytuły objęte patronatem lubimyczytać.pl: „Tylko Ty” i „Tam, gdzie jesteś” od wydawnictwa W.A.B. Wystarczy, że polecicie nam jedną, najbardziej walentynkową według was książkę wraz z uzasadnieniem. To nie musi być romans! Odkurzcie swoje półki i napiszcie, dlaczego właśnie ona idealnie nadaje się na ten magiczny wieczór. Na przesyłanie propozycji macie czas do niedzieli, 24 lutego. Odpowiedzi wysyłajcie na adres e-mailowy konkurs@lubimyczytac.pl.

Regulamin

  • Konkurs trwa w dniach od 9 do 24 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce oraz konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Odpowiedzi należy wysłać na adres e-mailowy konkurs@lubimyczytac.pl.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki. Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu – wydawnictwu W.A.B. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodni od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

 


komentarze [16]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 04.03.2019 14:21
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!

Administracja lubimyczytać.pl wyłoniła zwycięzców. Serdecznie gratulujemy!

Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
doughnut 02.03.2019 15:51
Czytelnik

Takie pytanko, czy były już gdzieś wyniki tego konkursu? :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
mika19 22.02.2019 21:21
Czytelnik

Nad Niemnem ponadczasowością pisana!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Paulina 18.02.2019 09:22
Czytelniczka

Błękitny zamek książka o najważniejszej miłości. Miłości do nas samych.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Błękitny zamek
Patusza 14.02.2019 22:53
Czytelniczka

A może coś LGBT+? Widzę tu same hetero romansidła, już nie mogę na nie patrzeć, ile tego można czytać :/

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Esmeralda 12.02.2019 10:41
Czytelnik

W życiu nie pozwoliłabym nastoletniej córce czytać Hopeless, ona bulwersowała nawet mnie, starą babę, to nie miłosna książka dla nastolatków, tylko ociekający wulgarnością i seksem erotyk, a absurd goni absurd:/

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Anna Pruska 11.02.2019 16:23
Czytelniczka

„Linia serc” Rainbow Rowell to z pewnością piękna i mądra historia miłosna. Fabuła aż kipi od nadmiaru emocji. Miłość,miłość,miłość. Często nie dbamy o nią, gdy jest nam dana, przekonani, że na zawsze. Dopiero w momencie zagrożenia „stajemy na głowie”, żeby jej nie stracić.

„Mógłbym żyć bez ciebie, ale co to byłoby za życie?”

"Najlepsza historia miłosna od czasu...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Guzikowianka 10.02.2019 10:11
Czytelniczka

Na przekór miłości

Gdy byłam jeszcze smarkata, na stercie szaro-burych książek przy łóżku babci zobaczyłam tę jedną kolorową. Oczywiście po nią sięgnęłam i zachwyciłam się okładką. Babcia, zapytana, o czym to, odpowiedziała: „Romansidło o naiwnych”. Z wypiekami na twarzy podczytywałam to prawdziwe życie schowana za szafą, by w...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
 Na przekór miłości
konto usunięte
10.02.2019 05:34
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

DarkieM 09.02.2019 21:55
Czytelnik

Dlaczego sa tutaj tylko romansidła...? :(

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
konto usunięte
10.02.2019 05:31
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się