Prezent na Walentynki [KONKURS]

LubimyCzytać
09.02.2019

Kwiaty? Czekoladki? Pluszowy miś? Jeżeli chcecie być dalecy od banału, to z pewnością wiecie, że najlepszym prezentem jest książka. Zawsze – także na Walentynki. Podpowiadamy, jak dopasować ją do charakteru i zainteresowań waszej drugiej połówki. 

Prezent dla takiej osoby może wydawać się pójściem na łatwiznę, dopóki nie spojrzymy na jej półkę z książkami. A tam prawie wszystkie wydania „Dumy i uprzedzenia”, dzieła sióstr Brontë i klasyki literatury romantycznej. I co teraz?

A gdyby tak zabrać ukochaną do słonecznej i rozgrzanej do czerwoności Hiszpanii? To właśnie tam Fernando Ariza czekał na swoją miłość 51 lat, 9 miesięcy i 4 dni. A może do zimnej Rosji, gdzie miejsce miała historia miłosna wszechczasów... Bo jak inaczej nazwać to, co przeżyła Anna Karenina? Chyba że wolicie cofnąć się w czasie do szalonych lat 20. – Jay Gatsby (o twarzy Leonarda DiCaprio) to mężczyzna, którego koniecznie musicie poznać.

Wolicie poszukać uczucia na ulicach współczesnych miast? Tak jak Angelika, główna bohaterka Miłości z błękitnego nieba, która odnalazła je w samym środku Krakowa. Wasza druga połówka może też poczytać o niezwykłym zakładzie, jaki przyjęła Nicola Brown w powieści Tylko Ty. Albo razem z Nataszą Sochą możecie dokonać głębokiej analizy związku Cecylii i Wiktora, opisanego w książce Nie(miłość). Może przegadacie dzięki temu całą noc...?


W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Nicholasa Sparksa – Szczęściarz doda walentynkowemu wieczorowi odrobiny melancholii. Natomiast Samantha Young i jej Ostrożnie z miłością pobudzi wasze zmysły. Możecie również zafundować swojej drugiej połówce bilet do cyrku, gdzie spotka się z Jacobem i Marleną, głównymi bohateriami Wody dla słoni.


Kto się czasami nie wzruszył podczas czytania? No właśnie. Przezornie proponujemy do książki dodać sporą liczbę chusteczek, bo jak wiadomo łzy rozmazują zarówno druk, jak i tusz do rzęs. Doskonałym wyborem będzie pierwszy tom trylogii Paulliny SimonsJeździec miedziany. Jako zwieńczenie walentynkowego weekendu proponujemy również lekturę oryginału, a następnie obejrzenie ekranizacji Gwiazd naszych wina i Pamiętnika.

Bez tytułu Zanim się pojawiłeś nasz artykuł byłby jak kupidyn bez łuku. Jeśli wasza partnerka ma już tę książkę za sobą, to warto sprezentować jej kolejne części lub zdecydować się na powieść autorstwa Mii Sheridan i poznać historię Evie i Leo. Możecie się również skusić na nową pozycję wydawnictwa W.A.B., czyli Tam gdzie jesteś. Historia Ani i Adama poruszy każdego.

Dla wrażliwych i spragnionych miłości nastoletnich serc proponujemy nie tylko Hopeless Coleen Hoover, lecz także każdą inną książkę tej autorki. A jeśli przy lekturze zechcecie romantycznym gestem zetrzeć parę łez ukochanej, to najlepiej wam w tym pomoże Promyczek. W naszych propozycjach znajdziecie również bilet lotniczy do Norwegii, bo właśnie tam poznacie Rune’a i Poppy. Tysiąc pocałunków w nagrodę gwarantowany!

Bezbłędną decyzją będą również prawdziwe hity zeszłych lat: poruszająca historia Lucy i Gabe'a, wzruszające losy Elizabeth i Tristana, a także zabawne przygody Cassie i Ethana. Opowieści o tych trzech parach znajdziecie w książkach: Światło, które utraciliśmy, Powietrze, którym oddycha i Złym Romeo.

A co z tymi osobami, które oczekują gorącej atmosfery, wzrostu pożądania i coraz większych rumieńców z każdą kolejną stroną? Dla nich również znajdą się odpowiednie książki. Piękny drań zawróci paniom w głowach do tego stopnia, że nie da im zasnąć. Warto też zaopatrzyć się w Edukację Kopciuszka, by zadbać o odpowiednią porcję teorii i praktyki.

A dla tych pań, które piękno doceniają również na okładkach, mamy trzech (książkowych) kandydatów, którzy zawrócą im w głowach. Gdyby ustawić ich w szeregu, to naprawdę trudno byłoby się zdecydować. Partnerów uspokajamy – Gordian, Dominic i Piorun to przygoda tylko na jedną noc... bo od tych książek nie można się oderwać.

Jeśli dalej nie wiecie, jaką książkę umieścić w walentynkowym opakowaniu, odsyłamy was do kategorii Literatura obyczajowa, romans w Plebiscycie Książka Roku 2018. Jest tam wyszczególnionych aż dwadzieścia najlepszych książek ubiegłego roku, idealnych na 14 lutego. A gdy już je przeczytacie, nie zapomnijcie zagłosować na swojego faworyta!

Konkurs

Z okazji Dnia Zakochanych mamy dla was walentynkowy konkurs. Do wygrania pięć pakietów, w których znalazły się tytuły objęte patronatem lubimyczytać.pl: „Tylko Ty” i „Tam, gdzie jesteś” od wydawnictwa W.A.B. Wystarczy, że polecicie nam jedną, najbardziej walentynkową według was książkę wraz z uzasadnieniem. To nie musi być romans! Odkurzcie swoje półki i napiszcie, dlaczego właśnie ona idealnie nadaje się na ten magiczny wieczór. Na przesyłanie propozycji macie czas do niedzieli, 24 lutego. Odpowiedzi wysyłajcie na adres e-mailowy konkurs@lubimyczytac.pl.

Regulamin

  • Konkurs trwa w dniach od 9 do 24 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce oraz konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Odpowiedzi należy wysłać na adres e-mailowy konkurs@lubimyczytac.pl.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki. Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu – wydawnictwu W.A.B. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodni od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

 

Reklama

komentarze [16]

Sortuj:
2646
4
07.02.2019 13:15

Zapraszamy do dyskusji.


559
248
09.02.2019 14:49

"Kwiaty? Czekoladki? Pluszowy miś? Jeżeli jesteście dalecy od banału, to wiecie, że najlepszym prezentem jest książka."
Książka, jeden z najczęstszych, najbezpieczniejszych prezentów na każdą okazję jest "daleka od banału"? Miejcie litość :P

"A może do zimnej Rosji, gdzie miejsce miała historia miłosna wszechczasów... Bo jak inaczej nazwać to, co przeżyła Anna Karenina?"
...

więcej

484
97
09.02.2019 16:13

Walentynki często dla mnie wiążą się z banałem taki jak serduszka,czekoladki i achy oraz ochy tylko w ten dzień. Miłość to nie tylko 14 luty, wolę myśleć o wielkiej miłości która przekracza granicy i swoją moc pokazuje w czynach.
Związku z tym konkursem przychodzą mi na myśl trzy książki:
1) "Portret rodzinny" Jenna Blum. Książką w której miłość nie zna podziału na rasy,...

więcej

7118
3077
09.02.2019 17:41

Nie będę oryginalna, jeśli stwierdzę, że walentynki to komercyjne święto. Ja jednak lubię celebrować święta wszelakie i każda okazja jest dla mnie dobra, by zrobić komuś lub otrzymać książkowy prezent.
W mojej rodzinie od lat z okazji walentynek kupujemy sobie właśnie książki, niekoniecznie nawiązujące tematycznie do miłości:) Poza tym czekoladki, dobre wina i jakieś...

więcej

6
2
09.02.2019 21:24

A dla mnie najlepszą książką na walentynki będzie dobry horror. Mała odskocznia od otaczającej nas dookoła miłości. Myślę, że coś z repertuaru Pana Kinga będzie idealne. A na walentynkowego wieczoru raczej nie spędza się samotnie to i strachu po takiej lekturze nie będzie.


33
0
09.02.2019 21:55

Dlaczego sa tutaj tylko romansidła...? :(


0
1109
10.02.2019 05:31

Bo to na walentynki?


0
1109
konto usunięte
10.02.2019 05:34

Użytkownik wypowiedzi usunął konto


975
275
10.02.2019 10:11

 Na przekór miłości Na przekór miłości

Gdy byłam jeszcze smarkata, na stercie szaro-burych książek przy łóżku babci zobaczyłam tę jedną kolorową. Oczywiście po nią sięgnęłam i zachwyciłam się okładką. Babcia, zapytana, o czym to, odpowiedziała: „Romansidło o naiwnych”. Z wypiekami na twarzy...

więcej

1542
978
11.02.2019 16:23

„Linia serc” Rainbow Rowell to z pewnością piękna i mądra historia miłosna. Fabuła aż kipi od nadmiaru emocji. Miłość,miłość,miłość. Często nie dbamy o nią, gdy jest nam dana, przekonani, że na zawsze. Dopiero w momencie zagrożenia „stajemy na głowie”, żeby jej nie stracić.

„Mógłbym żyć bez ciebie, ale co to byłoby za życie?”

"Najlepsza historia miłosna od czasu...

więcej

260
68
12.02.2019 10:41

W życiu nie pozwoliłabym nastoletniej córce czytać Hopeless, ona bulwersowała nawet mnie, starą babę, to nie miłosna książka dla nastolatków, tylko ociekający wulgarnością i seksem erotyk, a absurd goni absurd:/


zgłoś błąd